Junioři zakončili turnaj v Litvínově. Trenér Vojan: V této prověrce jsme obstáli herně i kondičně, ale...

Plzeň - Čtyři zápasy během dvou dní zvládli junioři indiánů, účastnili se totiž Memoriálu Petra Kalivody v Litvínově.

Silně obsazené klání bylo ve znamení bojů každého s každým, celkem se ho zúčastnilo pět mužstev. Indiáni do turnaje vstoupili duelem se Slavií. Druhé pražské S tři dny před tím ze svého ledu vyprovodili 7:3, dnes ale jako kdyby šípy mlčely. Modrobílí totiž v utkání byli lepší, vypracovali si celou řadu šancí a svého soka přestříleli nevídaným poměrem 31:8, přesto odcházeli poraženi 1:3.  

Odpoledne stál v cestě domácí výběr. Západočeši byli opět aktivnější, ovšem i ty nejvyloženější šance zůstaly neproměněny. Duel tak za stavu 2:2 spěl do prodloužení, když černožlutí minutu a půl před třetí sirénou zasadili hostům dvojité KO - 2:4.

 V sobotu dopoledne byl soupeřem Plzně německý Rosenheim, který před rokem skolila 5:0. Činila se i letos, opět neinkasovala a celkové skóre ještě o dvě branky navýšila - 7:0. Posledním rivalem se staly České Budějovice. A opět to bylo takové Deja vú. Modrobílí byli aktivnější, střelecky i co do šancí dominovali, ale vyrovnané skóre ve svůj prospěch zlomil Motor v samotném závěru střetnutí. 

Suma sumárum je z toho celkové čtvrté místo na turnaji a jak sám potvrdil i trenér juniorů Petr Vojan, je potřeba celé klání hodnotit dvěma pohledy: "Na turnaji jsme protočili všechny hráče širšího kádru a brali jsme ho jako finální nominační akci. Dostali jsme odpovědi na poslední otazníky v sestavě, nyní už máme i v této otázce jasno. S herním projevem týmu jsme vcelku spokojení, s výsledky nikoliv. Všechny naše zápasy v turnaji nabídly stejný scénář. Naší jasnou až dominantní herní převahu se spoustou šancí, rychlý kombinační hokej s opakovanou tvorbou střeleckých příležitosti a spolupráci v neustálém pohybu, ale také naší totální střeleckou impotenci s obrovskou nekvalitou ve finální fázi a nedůraz před vlastní brankou. Dále se v rozhodujících fázích utkání projevila herní nevyzrálost a nezkušenost až snad i určitá herní naivita, což jsme ale, vzhledem k opravdu mladé věkové skladbě našeho týmu a zápasové nevytíženosti části kádru z loňské sezóny, očekávali."

"Není možné například Slavii přestřílet 31:8, mít 5 samostatných nájezdů a dalších 9 jasných gólovek a prohrát 1:3 po třech gólech soupeře z dorážek v brankovišti. Zápasy s Litvínovem a Budějovicemi byly jako přes kopírák. V obou jsme herně dominovali, soupeře téměř k ničemu nepustili (kromě první třetiny s Budějovicemi, tam jsme byli trapní), ovšem v obou jsme dostali rozhodující góly na 2:3 minutu a půl, respektive dvě a půl, před koncem z předbrankového prostoru, kdy si to tam už musíme pohlídat," doplňuje lodivod Západočechů. 

"Kluci poctivě dodržovali koncept hry, dobře reagovali na pokyny a na změny rytmu hry. Bylo tam ale opět dost zbytečných faulů. Kluci do zápasů přenesli věci z tréninků, z toho všeho máme dobrý pocit, ovšem ve finále se počítají góly a v tom jsme jednoznačně selhali. Na turnaji jsme měli oproti soupeřům velmi mladé a nezkušené mužstvo, jenže tak to bude i v sezóně. Přesto jsme z mého pohledu v této prověrce obstáli herně i kondičně," chválí kouč modrobílých.

"Turnaj nám jasně ukázal, na čem musíme ještě zapracovat a co naopak funguje. Máme před sebou do začátku ligy dost práce," uzavírá Petr Vojan.


Podrobnosti o zápasech juniorů v přípravě ZDE!


Zápasy indiánů na turnaji

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Labuzík (Míšek, Srdínko), 31. Hasil (Ribarovski), 52. Petrák (Křenek) - 34. Ženíšek (Říha, Malák).
Střely na branku: 8:31.
HC Škoda Plzeň: Micka (Pilc) - Houdek, Kovářík, Staněk, Kremláček, Malák, Moravec, Vajner - Pánek, Kolář, Princl, Rohla, Šuhaj, Tůma, Adamec, Kopic, Malát, Říha, Slanina, Ženíšek, Marcel.


HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 32. Stehlík, 41. Fišer (Jouza, Bartoš), 59. Kroupa (Svoboda, Kysela), 59. Fišer (Bartoš, Baláž) - 31. Tůma (Houdek), 47. Houdek (Ženíšek).
Střely na branku: 20:37.
HC Škoda Plzeň: Pilc (Micka) - Houdek, Kovářík, Staněk, Kremláček, Malák, Moravec, Vajner - Pánek, Kolář, Princl, Rohla, Šuhaj, Tůma, Adamec, Kopic, Malát, Říha, Slanina, Ženíšek, Marcel.


Starbulls Rosenheim - HC Škoda Plzeň 0:7 (0:2, 0:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 6. Slanina (Malák), 12. Hollar (Malák, Houdek), 26. Slanina (Malák, Ženíšek), 29. Hollar (Malák), 34. Kuchárik (Rohla), 53. Houdek (Tůma, Malát), 54. Kremláček (Ženíšek).
Střely na branku: 14:44.
HC Škoda Plzeň: Pícl (Micka) - Houdek, Kovářík, Staněk, Kremláček, Malák, Moravec, Vajner - Pánek, Kolář, Karbulka, Rohla, Šuhaj, Tůma, Adamec, Hollar, Malát, Kuchárik, Slanina, Ženíšek, Kvasnička.


ČEZ Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň 4:2 (2:2, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Čížek (Pouzar), 19. Čížek (Schvartz), 58. Šafář (Pouzar), 59. Šafář - 10. Malák (Karbulka), 12. Slanina (Malát).
Střely na branku: 21:30.
HC Škoda Plzeň: Micka (Pícl) - Houdek, Kovářík, Staněk, Kremláček, Malák, Moravec, Vajner - Pánek, Kolář, Karbulka, Rohla, Šuhaj, Tůma, Adamec, Hollar, Malát, Kuchárik, Slanina, Ženíšek, Kvasnička.


Celkové pořadí turnaje
1. HC Verva Litvínov 
2. HC Slavia Praha
3. ČEZ Motor České Budějovice
4. HC Škoda Plzeň
5. Starbulls Rosenheim


Související články

Šestnáctka bojovala ve Švédsku! Indián Šiler: Rozhodly nevyužité šance a zbytečná vyloučení

Šiler v U16

Osmnáctka prožila generálku před MS! Indián Kremláček: Fanoušci byli úžasní, byli naším šestým hráčem!

Kremláček v U18

Česká sedmnáctka válčila v Rusku! Indián Marcel: Měli jsme zápasy urvat!

Marcel v U17

Česká devatenáctka brala v Berlíně čtvrté místo. Indián Přikryl: Zradila nás koncovka

Přikryl v U19

Aktuálně na webu

Ohlasy 49. kolo

Takhle to dál nejde, to víme, hlesl Patrik Zdráhal

PCE - PLZ 3:1

PCE - PLZ 3:1 - Jeden přesně mířený šíp na vítězství nestačil

DTS U15 - 5. kolo

Deváťáci postupují na finálový turnaj v rámci Dlouhodobé Turnajové Soutěže!

×
Dnes v 12:30 | Dor.
BK Mladá Boleslav
HC Škoda Plzeň
×
Dnes v 15:00 | Jun.
ČEZ Motor České Budějovice
HC Škoda Plzeň