Junioři ukončili první blok přípravy - devět týdnů dřiny!

Plzeň - Mladí indiáni si oddechli, drill na suchu je za nimi. Příprava samozřejmě nekončí, po třech týdnech volna startuje nový proces na ledě.

Junioři mají úspěšně za sebou první část přípravy na novou sezónu, o jejímž průběhu jsme vás informovali ZDE! Dohromady trvala devět týdnů a byla rozdělena do tří bloků. První, nejdelší blok, byl zaměřen převážně objemově, a to jak silově, tak vytrvalostně. Druhý blok se soustředil více komplexně a třetí šel hlavně do rychlosti a výbušnosti. 

Jednotlivé bloky od sebe dělila dvě soustředění. První v květnu bylo kombinované, probíhalo v Třemošné na ledě a na Šumavě na suchu. Druhé v červnu bylo jen v Třemošné na ledě. 

"Přípravu celé Akademie rámcově připravil a ranní silové tréninky vedl kondiční trenér Honza Snopek. Organizační formy a konkrétní cvičení odpoledních tréninků už byly na nás s Michalem Dvořákem. Samozřejmě probíhaly i průběžné konzultace o samotném obsahu přípravy a plánu soustředění, kde se reagovalo na aktuální stav a vývoj. Příprava byla pestrá, ale hlavní důraz byl kladen právě na silovou složku. Samozřejmě nechyběly ani ostatní pohybové schopnosti jako rychlost spojená s agilitou a aerobní i anaerobní vytrvalost. Téměř do každého tréninku jsme zařazovali hry, což je i v tomto věku velmi důležité," popisuje trenér Petr Vojan.

Pane trenére, jak hodnotíte přípravu celkově?
Jsme spokojeni. Kluci to opravdu odmakali a odpracovali vše, co jsme naplánovali, a věřím, že si to i užili. Myslím, že příprava splnila to, co jsme si od ní slibovali. Pro naší zpětnou kontrolu jsme si udělali na začátku přípravy vstupní testy. Ty jsme samozřejmě absolvovali i v jejím závěru, tentokrát jako výstupní. A až na opravdu drobné výjimky se kluci ve všech parametrech dost zlepšili a posunuli se tak zase o kousek dál. Kondiční příprava tím samozřejmě nekončí, bude nedílnou součástí každého tréninkového dne i v samotné sezóně.

Jak se nový tým tvořil? 
Tým se tvořil a vlastně stále ještě tvoří prakticky od znova, přestože ročníkově zůstal po svazové reorganizaci stejný. Hráči, na kterých to v loňské sezóně stálo, totiž v juniorské kategorii buď skončili, nebo byli zařazeni do farmářského týmu Klatov. Zůstala nám tak jen necelá polovina kluků z loňského kádru. Navíc v ročníku 2001 jsme měli hráčský i početní deficit, proto jsme tým museli doplnit a to i na postu brankáře. Kluci se ale postupně adaptovali a do týmu i díky soustředěním rychle zapadli. 

Máte již představu o definitivní podobě kádru?
Do první fáze předzávodního období půjdeme ještě s pěti pětkami, protože v červenci a srpnu je několik delších akcí reprezentací U17 a U18. Tam máme poměrně dost hráčů, a tak se prvních čtrnáct dní až tři týdny na ledě prakticky nepotkáme v kompletním složení. Nejdéle po turnaji v Litvínově (17. - 18.8.) však kádr zeštíhlíme na finálních 22-23 hráčů do pole a 3 brankáře. Kádr chceme mít v sezóně co nejvíc pohromadě, nebudeme tak využívat hráče, kteří byli zařazení do programu farmářského týmu. Nechceme je tahat nahoru a dolů, chceme, ať se tam plnohodnotně začlení a poperou se o svoje místo v dospělém hokeji. Naopak chceme dát prostor a důležité role i mladším hráčům ročníku 2002 a 2003. Tým bude mladý, ale cítíme z něj pracovitost, pokoru a velký potenciál se dál zlepšovat. 

Jaký je další program?
V pátek kluci odevzdají vysvědčení a nastoupí zhruba na třítýdenní volno. Na toto období dostanou individuální tréninkový plán. Na led vyjedeme 24.7. a budeme pokračovat v kombinované přípravě led/sucho. V šesti týdnech předzávodního období absolvujeme 8 přípravných utkání a turnaj v Litvínově. Během tohoto procesu se vykrystalizuje zápasová sestava. Jsem velmi rád, že letos budeme mít v juniorce B-tým. Ten bude stejně jako v dorostu v Klatovech. Tam budeme posílat hráče, kteří budou momentálně mimo zápasovou sestavu, nebo budou mít malý icetime. Rozehrají se tam také hráči po zranění. Spolupráce je ale oboustranná. Někteří hráči B-týmu s námi třeba absolvovali soustředění nebo i část přípravy a v případě potřeby a odpovídající výkonnosti je můžeme zařadit do A-týmu.

Pane trenére, děkuji za rozhovor, ať se daří!


Fotogalerie ZDE!Související články

Reprezentační sedmnáctka je třetí na světě! Indián Špaček: Nepopsatelné!

Špaček v U17

Reprezentační devatenáctka bojovala třikrát s Finskem. Indián Přikryl: Chyběly jen góly

Přikryl v U19

Reprezentační osmnáctka skončila čtvrtá ve Švédsku. Indián Kremláček: Všem jsme se dokázali minimálně vyrovnat

Kremláček v U18

Reprezentační šestnáctka si podmanila Švýcarsko! Indián Soukup: Byla to velká zkušenost!

Soukup v U16

Aktuálně na webu

4. třída

Čtvrťáci se opět v soutěži blýskli!

Ohlasy 19. kolo

Neodehráli jsme dobrý zápas, bod je pro nás zlatý, říká kapitán Milan Gulaš

Z6: MIL - PLZ 2:6

Šesťáci šesti góly vyloupili Milevsko!