Junioři bojují o play-off, dorostu startuje čtvrtfinále. Osmá třída se kvalifikovala na MČR

Ke vrcholu sezóny směřují také mládežnické soutěže. Zatímco dorostenci nadstavbu ukončili a připravují se na souboj o postup na mistrovství České republiky, osmáci se už tam s předstihem kvalifikovali. Naopak junioři ještě nemají play-off jisté, ale rozhodne se už tento týden, mladí indiáni mají vše ve svých rukách. Na sobotní zápas juniorky proti Vsetínu od 13:00 jste všichni zvaní.

Junioři

Uplynulé období

Venkovní důležitý trip se juniorce vyvedl na jedničku, ztratila pouze bod již v prvním utkání ve Vsetíně. Z daleké cesty se indiáni vraceli s vítězstvím 3:2 v prodloužení. Na půdě Karlových Varů v západočeském derby už Plzeň nezaváhala a po výhře 3:1 slavila všechny tři body. Západočeši se díky nim vrátili na čelo čtyřčlenné skupiny, ze které postupují do play-off dva týmy. Vedou o bod před Vsetínem a o tři body před Kometou.

Tento týden

Rozhodne až poslední týden nadstavby, poslední dva duely klíčové skupiny sezóny! Nejprve junioři zavítají na led brněnské Komety, kde už si v případě jakéhokoliv vítězství mohou zajistit postup do play-off. Duel v moravské metropoli startuje ve čtvrtek v 18:00. Závěrečný duel odehrají indiáni doma v Home Monitoring Aréně v sobotu od 13:00, přijede silný Vsetín.

Aktuální pozice: 1.Dorostenci

Uplynulé období

Mladí indiáni uzavřeli nadstavbu úspěšně. Ze tří posledních domácích zápasů vybojovali osm bodů z dvanácti možných. Nejprve si hladce připsali stoprocentní výhru proti Litvínovu, který rozstříleli 6:0. Následně v Home Monitoring Aréně těžilo z produktivity Kladno. Plzeň padla s vedoucími Rytíři 1:3, avšak brala alespoň bod za nadstavbu. Včera na malé hale byl k vidění parádní, ofenzivní hokej, jenž nakonec ozdobili Západočeši vysokým vítězstvím 7:5 nad libereckými Bílými Tygry a udrželi se v tabulce před nimi.

Čtvrtfinálová série

Nyní dorostenci mají v nadstavbě hotovo. Už ovšem vědí svého prvního soupeře pro dvoukolové play-off (čtvrtfinále a semifinále) o účast na závěrečném mistrovství ČR. Bude jím HC Litvínov, šestý celek v nadstavbě. S ním se indiáni znají dobře, síly měřili se Severočechy hned šestkrát, přičemž oba týmy zvítězily třikrát, a tak Plzeň nečeká nic lehkého. První zápas se hraje v neděli v Litvínově, domácí duel sehrají Západočeši v úterý, případný rozhodující zápas následuje ve středu znovu na půdě Škodovky. Přesné časy utkání zatím nejsou známy.

Konečná pozice v nadstavbě: 3.Třídy

Osmá třída má za sebou úspěšný týden. Nejprve vydřela výhru 5:4 v Českých Budějovicích a v neděli doma rozstřílela v derby Třemošnou, čímž si s předstihem zajistila účast na finálovém turnaji o medaile v Ostravě! Sedmá třída zvítězila v Sušici 6:1, pátá dokonce šokovala stejného soupeře výsledkem 26:1. Páťáky i sedmáky tuto sobotu čeká další duel dlouhodobé soutěže, na malé hale vyzvou Příbram, první zápas startuje po třinácté hodině.
Související články

Plzeňská jízda startuje, všechny týmy ve vyřazovací fázi!

Plzeňské týmy v play-off

Junioři proti Vsetínu! Trenér Černý: Budou rozhodovat maličkosti

Junioři před play-off

Dorost čeká ve čtvrtfinále Litvínov! Trenér Vojan: Rozhodovat bude hlava a přístup

Dorost před play-off

Junioři bojují o play-off, dorostu startuje čtvrtfinále. Osmá třída se kvalifikovala na MČR

Pozvánka na zápasy mládežníků

Aktuálně na webu

Ohlasy ČF2

Jan Kovář: Dali jsme jim čuchnout a oni toho využili.

ČF2: PLZ - OLO 2:3pp

ČF2: PLZ - OLO 2:3pp - Druhá bitva pro Olomouc

JUN ČF1: PLZ - VSE 1:2

Po obratu v posledních minutách se Vsetín ujal vedení v sérii

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhrajte vstupenky
×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC Škoda Plzeň
VHK ROBE Vsetín