Jsem zde nový, tak nemohu dělat žádnou ostudu, směje se Dominik Frodl

Plzeň – Nový strážce svatyně indiánů se ve svém působišti představil ve dvou utkáních, svými skvělými zákroky pomohl k vítězství nad Českými Budějovicemi i kazašskou Karagandou. Inkasoval pouze třikrát.

Dominiku, jak se vám zatím v Plzni líbí?

Já jsem velice spokojený. Ať již ze zázemí nebo všeho okolo. Je poznat, že je vše o level výše než v první lize. Nechci říkat tréninky, protože to si myslím, že jsme makali a měli dobré podmínky a trenéry i na Slavii. Přeci jenom je zde ale vše novější a město je také moc hezké. Bydlím kousek od zimáku, takže si nemám na co stěžovat, prostě super (úsměv).

Rychle si na vás zvykli i fanoušci, že?

Jsem zde nový, tak před nimi nemůžu dělat žádnou ostudu (úsměv). Rád bych, aby ke mně měli důvěru a já k nim. Třeba na Slavii jsme se bavili tím, že po mně na konci vítězného zápasu házeli sladkosti (úsměv). Tak doufám, že tomu, co se mi stalo s Karagandou, se jen zasmějí. Samozřejmě je příjemné, když lidé skandují vaše jméno a já si to moc užívám.

Již jste to nakousl, v posledním zápase jste vyjel pro kotouč daleko z branky, ale soupeř byl u touše blíže a zavěsil…

To bych nechal bez komentáře (smích). Ne, vážně. Ani nevím, jak situace vznikla, najednou se přede mnou zjevil puk. Chtěl jsem to odehrát, ale jejich hráč byl rychlejší. Taková vtipná vložka pro diváky.

Přesto jste do prakticky totožné situace šel o dvě třetiny později znovu…

Člověk ví, že dostal špatný gól, ale nesmí se z toho víte co (úsměv). Samozřejmě, že když sem tam skákal, tak mi to v hlavě problesklo, ale vyšlo to a diváci mi poděkovali (smích).

V duelu jste si ale připsal i asistenci…

To nebylo vůbec moje, spíše náhoda. Já pouze za brankou zastavil nahození soupeře, křikl na Romana Vráblíka, ať to rozehraje na střed a ten našel perfektně Milana Gulaše.

Takže jste se rychle oklepal a jak se říká, jel dál?

Já se nechci nějak chvástat, ale myslím si, že nejsem zrovna ten typ gólmana, který když dostane špatný gól, tak je z toho psychicky dole a ovlivní to jeho výkon. Mám i štěstí, že je příprava, že se to dá trochu odpustit. Ovšem v hlavě jsem to neměl, snažil jsem se hrát dál. Navíc hru hokejkou tady po mně chtějí. Kdybych poté za bránu již nechodil, dělalo by nám to nepořádek v rozehrávce. To by ode mě bylo alibistické, kdybych to nechal pouze na obráncích.

Jaká vlastně byla kazašská Karaganda jako soupeř?

My jsme moc nevěděli, co od soupeře čekat. Potvrdilo se nám, že měli spoustu bruslivých hráčů, hodně nás dohrávali. Ale vyhráli jsme a i v přípravě to potěší. Tyto zápasy jsou od toho, abychom se zlepšovali a pilovali některé věci na ligu.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů!


Související články

Jsem zde nový, tak nemohu dělat žádnou ostudu, směje se Dominik Frodl

Dominik Frodl #34

Už po dvou dnech se v Plzni cítím jako doma, říká brankář Dmitrij Milčakov

Rozhovor Dmitrij Milčakov

Musím se ukázat a vybojovat si pevné místo, říká Jan Kovář před angažmá v NHL

Rozhovor Jan Kovář

Věřím, že se toho v Plzni můžu hodně naučit, říká Conor Allen

Rozhovor Conor Allen

Aktuálně na webu

Střídavé starty

Mladé pušky se představí v první lize

Bohuslav Ebermann

Plzeňský expres Bohuslav Ebermann dnes slaví své kulatiny!

Týden hokeje

V Plzni proběhlo další pokračování náborové akce Týden hokeje!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.