Jsem šťastný, že se vracím do Plzně, hlásí posila Tomáš Mertl

Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s posilou indiánů Tomášem Mertlem jen pár hodin po oficiálním oznámení jeho příchodu do Plzně.

"Jsem šťastný, že se vracím zpátky do Plzně," říká Mertl jako svou první větu po návratu na západ Čech. "Vím, s jakými očekáváními přicházím. Pozici prvního centra jsem zde hrál už v předminulé sezóně, tak doufám, že navážeme tam, kde jsme přestali."

Nasnadě je pochopitelně i otázka na jeho parťáka Milana Gulaše, se kterým v již zmiňované sezóně 2017/18 vytvořili úderné duo. Mertl vyhrál korunu pro nejlepšího střelce a Gulaš byl nejproduktivnějším hráčem základní části. "Je jasné, že se na Guliho budou všichni hodně ptát, ale on v mém rozhodování nehrál až tak extrémní roli," překvapí Mertl. "S Milanem jsme byli v kontaktu a on se samozřejmě ptal, jak to se mnou vypadá na další rok. On ale bojoval za národní tým, takže moje rozhodování bylo na mně. Teď bude beztak nejdůležitější, aby nám to šlo dohromady."

Jak Mertl sám zmiňuje, sportovní manažer Tomáš Vlasák i hlavní kouč A týmu Ladislav Čihák s ním počítají na pozici prvního centra, jež se znovuotevřela po odchodu Jana Kováře. "Koviho bude nesmírně náročné nahradit, to všichni víme. Bude to výzva a já se na ní po pravdě těším," pokračuje Mertl. "V extralize hraje řada velice dobrých hokejistů a vrací se další. Nečeká mě nic jednoduchého, ale věřím, že se nám bude dařit."

Tomáš Mertl minulou sezónu strávil v čínském Kanlunu. "Bylo to náročné především z pohledu cestování, na cestách jsme strávili hodně času. V Číně jsem byl ale bez rodiny, takže jsem v tomhle měl jistou 'volnost'," vypráví Mertl s tím, že si cestování užil i v sestavě. "Nyní už koukám jenom dopředu. Jsem rád, že jsem v Plzni a že budu blíž i své rodině. I proto si cením toho, že jsme se dohodli na tříleté smlouvě. Je mi 33 let a chtěl jsem být se svou rodinou a mít dlouhodobější plány," dodává zkušený útočník. I když ve hře byly i jiné nabídky, Mertl přiznává, že se pro Plzeň rozhodl především na základě vynikající zkušenosti s celou organizací při svém předchozím působení.

Tomáš Mertl bude trénovat nyní individuálně a k týmu se připojí před začátkem přípravy na ledě.


Související články

Zahrát si zápas NHL doma v České republice, to by byl úplný vrchol, říká Dominik Kubalík

Rozhovor Dominik Kubalík

Jsem moc rád, že se můžu připravovat doma v Plzni, říká Pavel Francouz

Rozhovor Pavel Francouz

Suchá příprava proběhla perfektně, jsem spokojený, říká hlavní trenér Ladislav Čihák

Rozhovor Ladislav Čihák

Fandím celý život, říká 2000. permanentkář Lukáš Hájek

Rozhovor Lukáš Hájek

Aktuálně na webu

Z6: PLZ - TRM 19:4

Šesťáci nadělovali i ve druhém soutěžním duelu!

Z9: SPA - PLZ 4:3

Devítka smolně padla na Spartě

Z7: SPA - PLZ 4:2

Sedmáci padli na Spartě kvůli poslední třetině

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
×
Dnes v 16:30 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Verva Litvínov