Infarkt? Klid na střídačce šířil Altrichter

M l a d á B o l e s l a v - Extraligová premiéra Mladé Boleslavi měla barvu hustého dýmu, jež se vznášel nad středočeským městem, černou. Hostující Lasselsberger Plzeň dobyl led nováčka výsledkem 2:1 po gólech Martina Straky a Petera Fabuše. Své fanoušky ale domácí nezklamali, alespoň co se předváděné hry týče. „Minimálně bod si domácí zasloužili,“ přiznal sportovně plzeňský kouč Pavel Hynek. Napínavý závěr obstaral gól domácích těsně po závěrečné siréně. Plzeň může jít do nedělního šlágru se Spartou s větším klidem, s šestibodovým ziskem a vedením v tabulce.

Utkání začalo dle očekávání. Boleslavský uragán deset minut řádil v plzeňském obranném pásmu. Štěstí v kombinaci s uměním Romana Málka udržely skóre na přijatelných 1:0 pro domácí. „Roman Málek chytal celý zápas fantasticky. Zpočátku byli domácí jasně lepší,“ pochválil nástup domácích Hynek. Střelec vítězné branky Peter Fabuš jen přitakal. „Nevěděli jsme, kam dřív skočit, domácí byli plný elánu.“ Dorážka Tomáše Nouzy znamenala vedení domácích, ale úderem desáté minuty se obraz hry změnil. Plzeňští započali přesilovou hru a lahůdková kombinace do prázdné rozjásala početný zástup fanoušků Plzně, Martin Straka zametl příhru Tomáše Vlasáka do prázdné klece, 1:1.

Přesilové hry se nakonec ukázaly jako rozhodující. Chvílemi nepřesně pískající sudí Husička přísně vyloučil Boleslavského Mocka, načež za pár desítek sekund se již jistým faulem provinil Štrba. Boleslavská hra ve třech dlouho odolávala, až na modré napřáhl Fabuš a Šindelářovi jeho pumelice propadla do branky, 1:2. Druhý hurónský řev slovenského forvarda při dojezdu na střídačku zaujal i pobavil diváky. „Jsou to emoce, a ty já neskrývám,“ culí se Fabuš. Plzeň využila dvě přesilovky, ale: „Nehráli jsme je nijak dobře. Ale proměnili jsme je,“ glosuje plzeňskou hru v početní výhodě Hynek. Ani ostřelovač na modré Fabuš není s hrou v této herní situaci spokojen. „V přípravě nám přesilovky vycházely, v lize to není zatím nic moc.“

Nervozita domácím svazovala ruce a mnoho zbytečných chyb v obranné činnosti vyslalo Plzeňáky do výborných šancí, ale pojistka nepřicházela. Při power-play domácích se na jediného beka řítila dvojice Vlasák-Straka, ovšem příhra na plzeňského kapitána nevyšla. „Měli jsme zakončit,“ má jasno Hynek. Tomáš Vlasák mohl být smutným hrdinou infarktového závěru. Po přenesení hry před branku Plzně vyhodil puk pár sekund před koncem po mantinelu, ovšem na modré jej zachytili beci domácích a infarktový závěr byl na světě. Pas na Marušáka a jeho pumelice do Málkových betonů, poté dorážka do branky, 2:2?

Sudí Husička ihned signalizoval konzultaci s videorozhodčím. Domácí slavili vyrovnání, stadion se třásl nervozitou. „Alťák nám říkal, že bek napřáhl v čase 59:59,“ prozrazuje důvod viditelného klidu na střídačce Plzně Fabuš. A plzeňský náhradník měl pravdu, Husička rozpažil a Plzeň si připsala tři body. Štěstí mělo tentokrát plzeňský dres. „Tu situaci jsme ale podcenili,“ hlesl trenér Pavel Hynek a rozloučil se slovy: „Musím se jít vydejchat, mám infarkt.“ Svůj tým dovedl k druhé výhře, v průběhu zápasu stáhl hru na tři útočné formace, Petr Vampola chvílemi alternoval i v první lajně. „Trenéři nasadil deset útočníků při hře na tři lajny, takže se to trochu prostřídalo,“ vysvětluje Fabuš. Lasselsberger Plzeň se tak může hřát na prvním místě, přinejmenším do nedělního šlágru 3. kola se Spartou Praha.


Související články

LASSELSBERGER jede na led nováčka

Preview

MBL-PLZ 1:2 - Z horkého boleslavského ledu vezou Plzeňští tři body a dál vedou extraligu!

Report

Aktuálně na webu

Moravčík v reprezentaci

Euro Hockey Tour pokračuje! Zkusím zase nějaký muffínek, směje se Michal Moravčík

JUN: PLZ - JIH 6:3

Junioři zdolali bojující Jihlavu 6:3

Prodejní čtvrtek

Prodejní čtvrtek ve fanshopu s Martinem Strakou a Ladislavem Čihákem!

×
Dnes v 12:00 | Jun.
HC Škoda Plzeň
HC Kometa Brno
×
Dnes v 15:30 | Dor.
HC Škoda Plzeň
HC Oceláři Třinec