Indiáni znají soupeře pro základní skupinu CHL!

Bratislavský los základních skupin určil soupeře pro čtyři české týmy v nadcházejícím ročníku Champions Hockey League! Mezi celky figurovala i Plzeň, která již ví, komu se postaví ve skupinové fázi soutěže.

Po krátkém úvodu se šlo v dějišti letošního mistrovství světa rovnou k losu. Puk s logem CHL, ve kterém se ukrýval indián plzeňského týmu, vytáhla z osudí slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová, jež Škodu přiřadila do skupiny B. V té již figuroval celek ze čtvrtého koše - Rungsted Seier Capital. Jedná se o úřadujícího dánského mistra, který se v hokejové Lize mistrů představí premiérově.

Z druhého koše se k těmto dvěma celkům přidal tým ze Švýcarska, kterým je EV Zug. Celým názvem Eissportverein Zug je tradiční švýcarský celek, který v uplynulé sezóně bral v tamní nejvyšší hokejové soutěži stříbrné medaile, když ve finále podlehl Bernu.

Koš první nabídl vynikající týmy ze všech koutů Evropy se zvučnými jmény, ke Škodovce se kvůli kolizi ve skupině A posunulo mužstvo HPK Hämeenlinna. Opět se jedná o velice tradiční tým, tentokráte z Finska, který v posledním odehraném ročníku místní SM-liigu opanoval, když ve finále soutěže zdolal tým Kärpät Oulu.

K losu se vyjádřil Tomáš Vlasák: „Čeká nás těžká skupina, člověk si nevybere. Hämeenlinna je finský mistr, Zug je velmi kvalitní švýcarské mužstvo. Dánský tým je malá neznámá, určitě si seženeme nějaké informace. Jak už jsem řekl, nečeká nás nic lehkého, ale náš cíl je pokusit se vybojovat postup.“ V uplynulé sezóně se indiánům v soutěži dařilo skvěle, sportovní manažer Škody představuje ambice týmu pro nadcházejí ročník: „Musím říct, že oproti loňskému kádru, když jsme se dostali do semifinále CHL, je letos tým trochu pozměněný. Cíle chceme mít velké, jako první bych se soustředil na to, abychom postoupili ze skupiny.“ Během své aktivní kariéry působil bývalý útočník v barvách finského soupeře Škody: „Byl jsem v Hämeenlinně dva a půl roku, zažil jsem tam krásnou dobu. Určitě se těším, rád se tam zase podívám.“ Prestižní soutěž na zápasy v Plzni vždy přilákala velký zástup fanoušků. „V loňském roce byly naše návštěvy na Ligu mistrů hodně dobré, to bychom chtěli rozhodně zachovat. A zároveň nalákat fanoušky na nové, kvalitní týmy,“ uzavírá Tomáš Vlasák.

Indiáni se se všemi týmy potkají v Champions Hockey League poprvé. Náš web vám v příštích týdnech opět přinese obsáhlá představení o všech třech soupeřích Plzně!

Ještě se pojďme podívat, s kým se utkají ostatní české celky  v soutěži. Třinečtí Oceláři se střetnou s týmy Lausanne HC, Lahti Pelicans a Yunost Minsk, Liberečtí Bílí Tygři nastoupí proti celkům Luleå Hockey, Augsburger Panther a Belfast Giants, Mountfield HK zase proti mužstvům Frölunda Indians, Graz99ers a Cardiff Devils.

Rozdělení skupin CHL pro sezónu 2019/2020


Související články

Představujeme soupeře v CHL: Rungsted Seier Capital, šampion dánské ligy

Rungsted Seier Capital

Druhý ročník fanouškovské výzvy Ligy mistrů je tady

Fan Challenge CHL

Představujeme soupeře v CHL: Úřadující mistr finské ligy HPK

Hämeenlinnan Pallokerho

Rozpis Ligy mistrů je tady! Plzeň znovu nasazená na úvodní duel sezóny

Rozpis CHL

Aktuálně na webu

Ohlasy PRI4

Děkuju klukům za výborné přihrávky, říká střelec hattricku Petr Eret

DOR: PLZ - LIB 7:3

Plzeňští dorostenci zůstávají v přípravě nadále neporaženi

PRI4: KLT - PLZ 1:11

PRI4: KLT - PLZ 1:11 - Indiáni ovládli i čtvrtý přípravný duel, v Klatovech si zastříleli!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.