Indiáni zářili v anketě Sportovec Plzně 2018!

Plzeň - Napínavou podívanou prožívali nejlepší mladí sportovci v západočeské metropoli napříč všemi sporty.

Závěrem března totiž byla v obřadní síni plzeňské radnice odtajněna jména nejlepších plzeňských sportovců roku 2018 v kategoriích žactva a dorostu. Vyhlášení prestižní ankety připravila Nadace sportující mládeže pod záštitou primátora města Martina Baxy.

„My jako město Plzeň se snažíme podporovat činnost sportovních klubů, ale bez vašich rodičů a trenérů, kteří se vám věnují, podporují a starají se o vás, bychom se tady dnes nesešli. Je to tedy velká příležitost poděkovat všem a společně s nimi se radovat z vašich úspěchů,“ uvedl, jak píše server  sportovecplzne.cz při zahájení slavnostní akce primátor města Plzně Martin Baxa.

Na závěr svých úvodních slov mladým sportovcům pogratuloval a poděkoval za vynikající reprezentaci města Plzně. „Plzeň je městem sportu. Důkazem toho jsou všichni, kteří dnes zaplnili tento sál. Díky vašemu talentu, pracovitosti a touze něco dokázat se zde společně můžeme těšit ze skvělých výsledků, kterých jste dosáhli. Město Plzeň se snaží dělat maximum proto, abyste pro svoji činnost měli ty nejlepší podmínky. Proto věřím, že zde podobné úspěchy budeme oslavovat i v dalších letech,“ doplnil první náměstek primátora Roman Zarzycký, do jehož gesce v Plzni patří i oblast sportu.

Indiáni poté zabodovali v kategorii Družstva - žactvo - kde byl oceněný celek 8.třídy, jenž v roce 2018 vybojoval na finálovém turnaji v Ostravě stříbrné medaile, zároveň s ligou ovládl i paralelní Dlouhodobou turnajovou soutěž. 

Sportovcem Plzně 2018 v kategorii dorostu byl zase oceněn David Kvasnička. Šikovný bek ve svých osmnácti letech odehrál půl sezóny mezi dospělými v extralize, navíc dopomohl juniorům k zisku bronzových medailí.   

V kategorii dorostu byl zase oceněn mladší dorost, který v extralize dokráčel ke stříbrným medailím. 

„Máme velkou radost z toho, jak velká konkurence se v nominacích na Sportovce Plzně objevuje. Svědčí to o tom, že se v Plzni sportu opravdu daří. Na druhou stranu to znamená, že se mezi oceněné nedostala řada sportovců, kteří dosáhli vynikajících výsledků a ocenění by si také zasloužili. Právě proto Nadace sportující mládeže vedle samotného vyhlášení Sportovce Plzně prezentuje všechny nominované také na výstavě v mázhauzu radnice, na internetových stránkách www.sportovecplzne.cz nebo na sociálních sítích,“ uvedl František Berka, předseda správní rady Nadace sportující mládeže. 

Ocenění sportovní naděje přebírali z rukou primátora města Plzně Martina Baxy, prvního náměstka primátora Romana Zarzyckého, starostů plzeňských městských obvodů Heleny Řežábové, Lumíra Aschenbrennera, Davida Procházky a Tomáše Soukupa, předsedy Komise pro sport a mládež Rady města Plzně Jaroslava Kantora, náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje Ivany Bartošové, olympioniků Jana Kůrky, Vladimíra Jarého, Přemysla Švarce a členů správní rady Nadace sportující mládeže.


Související články

Sedmáci projeli sezónou jako uragán! Trenér Vostřák: Vývoj hráčů je ale to nejdůležitější!

Sezóna 7.třídy

Dorost skončil v semifnále. Trenér Vojan: Letošní extraliga byla mimořádně vyrovnaná

Sezóna dorostu

Plzeňští junioři navázali na titul již druhým bronzem! Trenér Černý: Vyřazení mrzelo, ale bronz je úspěch!

Sezóna juniorů

Bronzová šestnáctka! Indián Jiříček: Máme ale smíšené pocity

bronzová šestnáctka

Aktuálně na webu

Příprava

Příprava začala! Indiáni polykají tréninkové dávky na suchu

Gulaš prodloužil

Milan Gulaš prodloužil smlouvu s Plzní až do konce sezóny 2021/22

Rozpis fotbalů

Aktualizace: Je za námi první fotbalové utkání

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhrajte vstupenky