Indiáni se připravují na útok Tygrů!

Plzeň – Po reprezentační přestávce doma indiáni přivítají poslední Tygry. Západočeši mají na svém kontě 99 vstřelených branek, podaří se jim pokořit magickou stovku? Rozhodně neváhejte a přijďte podpořit své barvy! Navíc patnáct minut před úvodním hvizdem se vám v plné kráse představí při své úvodní šou i nová kostka!

HC ŠKODA PLZEŇ
vs.
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

ČEZ Aréna, Plzeň
19. prosince 2012
31. kolo hokejové Tipsport extraligy

Plzeň se s Libereckými utkala v loňské sezóně až v každém posledním utkání jednotlivé čtvrtiny základní části. Ve třináctém kole hostila utkání západočeská metropole a její domácí dokonale vymazali průběžně vedoucí tým a po brankách Hlinky, Kratěny, Marušáka a Petrušky dokráčeli k pohodlné výhře 4:1. Druhé měření sil přenášely televizní kamery a všichni viděli neuvěřitelné drama. Na severu Plzeň držela vedení po zásahu Pletky, ale sedm minut do konce poslední dvacetiminutovky domácí srovnali a poslali utkání do prodloužení. V něm v závěrečných vteřinách se individuálně prosadil Trončinským a hostům zbyl bod jediný. Při lednové odvetě znovu asistovaly televizní kamery a viděly diametrálně rozdílný zápas. Po divoké přestřelce, kdy domácí zasadili deset (!) úderů, když dva zaznamenali Duda a Vostřák, po jednom přidali Straka, Dvořák, Kovář, Marušák, St. Pierre a Havlíček, zůstaly tři body v Plzni. A poslední utkání? Opět se radovali domácí, to když Bílí Tygři uhájili vlastní v poměru 5:3, když za indiány skórovali dvakrát Havlíček a jednou Kovář. V nové sezóně zatím vládnou indiáni. Doma sice ztratili bod, když ve třetí dvacetiminutovce přišli o tříbrankový náskok a nakonec uspěli až v nájezdech. Vše si však vynahradili pod Ještědem, kde si Tygry ochočili na nevinná koťátka a uspěli 8:1! Máme tedy na co navazovat…

Změny v kádru v průběhu sezóny

Nelichotivé výsledky sebou samozřejmě přinášejí řadu zásahů do kádru. Tou nejvýznamnější je asi odchod trenéra a explzeňáka Mariana Jelínka, kterého nahradil ve funkci Filip Pešán. Dále se vedení povedl přilákat Tomáše Netíka, Ondřeje Pavelce, Štěpána Novotného, Chrise Stewarta a Wayne Simmondse, všichni se ale rozhodli brzy odejít. V týmu již nepokračuje ani Juraj Cebák. Naopak útok posílil o dalšího explzeňáka Radka Dudu a Tomáše Pospíšila ze Slavie.

První polovina

Tygři prozatím odehráli osmadvacet utkání, z toho pouze osmkrát uspěli! Začali však dobře, v úvodním kole vydřeli výhru v nájezdech na Kladně. Jenže další úspěch – 7:5 – se Zlínem, přišel až za pět zápasů, v první čtvrtině zvítězili již jen ve Varech a Vítkovicích. I dalších třináct utkání se neslo v podobném tempu, Tygři vyhráli jen ve Zlíně, s Brnem, Třincem a Vítkovicemi. Z posledních dvou utkání – v Českých Budějovicích a s Chomutovem - brali svěřenci kouče Pešána bod.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Škoda Plzeň:

Postavení v tabulce: 1.
Počet bodů: 59
Počet vstřelených branek: 99
Počet inkasovaných branek: 68
Nejproduktivnější hráč: Milan Gulaš 38 (18+20)

Počet inkasovaných branek: 95
Nejproduktivnější hráč: Petr Nedvěd 27 (11+16)

(1:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 14. Bicek (Pech, Zaťovič) - 53. Gulaš (Straka, Kovář), 56. Gulaš (Kovář, Straka).
HC Škoda Plzeň: Mazanec - Marušák, St.Pierre, Růžička, Boháč, Mozík, Frolo - Kratěna, Kovář, Pletka - Gulaš, Straka, Johnson - Hollweg, Kašpařík, Dvořák - Petruška, Lev, Havlíček - od 41. min. Schleiss.

Bílí Tygři Liberec 1
Piráti Chomutov 2sn
(0:1, 1:0, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 29. Nedvěd (Víšek, Pospíšil) – 19. Lušňák (Hřebejk, Pulpán), rozhodující sam. nájezd Frolík.
Bílí Tygři Liberec: Pinc (na sam. nájezdy Vošvrda) – Čakajík, Čutta, Štich, Jánošík, Moravec, Výtisk, Havíř – Bulíř, Nedvěd, Bárta – Pospíšil, Filippi, Víšek – Dušek, T. Urban, Vantuch – J. Vlach, Bortňák, Jonák – Vlach.