Indiáni ovládli mezinárodní klání O pohár města Plzně!

Plzeň - Druhý dubnový víkend se v Home Monitoring Aréně uskutečnil silně obsazený mezinárodní turnaj. Ten byl pod záštitou primátora města Plzně Martina Zrzaveckého, turnaj finančně podpořilo Město Plzeň!

"Těší mě, že jsme mohli uspořádat kvalitní domácí turnaj a touto cestou bych chtěl ještě jednou poděkovat městu Plzeň nejen za finanční podporu, ale i za záštitu nad celým turnajem. Chtěl bych také poděkovat všem účastníkům, že po dlouhé sezoně našli dostatek fyzických i morálních sil na náročná klání, jež turnaj přinesl. Jsem rád, že pozvání přijal náš partnerský klub ze švýcarského Davosu, přestože již ukončili sezonu u nich a určitě to nebylo nic jednoduchého opět naskočit do zápasového rytmu. Stejně na tom byly i Karlovy Vary. Věřím, že zápasy přinesly spousty dramatických okamžiků a že si je užili hráči i jejich rodiče. A v neposlední řadě bych chtěl poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci a hladkém průběhu celého turnaje, zejména paní Kremláčkové," hodnotí klání šéftrenér plzeňské mládeže Petr Vojan.

Modrobílí si vedli znamenitě. Hned na úvod v pátek třináctého skolili 4:2 švýcarský Davos, o den později nejprve v derby zametli s karlovarskou Energií 7:2, následně i 4:1 s pražskou Spartou. V neděli v posledním utkání padli v nájezdech s Třemošnou. Právě tento získaný bod rozhodl i celkovém triumfu turnaje.

Indiáni se neztratili i v individuálních statistikách. Nejlepším obráncem turnaje byl vyhlášen Adam Páník, cenu pro nejužitečnějšího hráče zase převzal Jakub Šiler.

Fotogalerii naleznete ZDE!

"Domácí turnaj byl poslední akcí v této sezoně a na rozdíl od turnaje na Kladně z minulého týdne jsme tentokrát dali šanci převážně mladým hráčům ročníku 2004. V poslední době jsme měli velmi náročný program, protože to byl v podstatě třetí turnaj ve třech týdnech (Mistrovství ČR ve Vítkovicích, turnaj Kladno, turnaj Plzeň). Záměrně jsme takto naplánovali konec sezony, protože jsme chtěli vidět hráče v nekomfortní zóně. V tvorbě kádru na příští sezonu nám to hodně ukázalo, zejména to, jak na tom jednotliví hráči jsou po morální stránce a také po stránce charakteru. Chtěli jsme je také vidět ve více těžkých zápasech za sebou v únavě, kde se logicky vše odhalilo. Dost mě zklamala všeobecně špatná hra obránců a špatně řešené ofenzivní přečíslení a neproměňování vyložených šancí od útočníků. Naopak, někteří hráči mě mile překvapili a řekli si o další šanci v přípravě. Rozhodli jsme se tedy, že ještě odložíme finální zúžení kádru až na 18.5., kdy budeme končit první soustředění na ledě v Třemošné. Potom necháme 25 hráčů a 3 brankáře. Teď bude následovat třítýdenní volno a 7. května začne přípravné období na novou sezonu. Pro hráče to bude posledních 14 dní na to, dostat se do kádru Akademie," popisuje trenér Petr Vojan.

Výsledky turnaje

Pátek
HC Plzeň 1929 - HC Davos 4:2

Sobota
HC Meteor Třemošná – HC Davos 2:1sn
11:00 HC Plzeň 1929 – HC Energie KV 7:2
13:00 HC Sparta Praha – HC Meteor Třemošná 2:3sn
15:00 HC Davos – HC Energie KV 5:3
17:00 HC Plzeň 1929 – HC Sparta Praha 4:1

Neděle
HC Energie KV – HC Meteor Třemošná 2:7
10:00 HC Davos – HC Sparta Praha 5:3
12:00 HC Meteor Třemošná – HC Plzeň 1929 5:4sn
14:00 HC Energie KV – HC Sparta Praha 6:0

Celkové pořadí

1. HC Plzeň 1929   10 bodů

2. HC Meteor Třemošná 9 bodů

3. HC Davos      7 bodů

4. HC Energie KV    3 body

5. HC Sparta Praha   1 bod

Individuální ocenění

Nejlepší brankář   David Bočan  (HC Meteor Třemošná)

Nejlepší obránce   Adam Páník   (HC Plzeň 1929)

Nejlepší útočník   Lars Bergbaner (HC Davos)

Nejužitečnější hráč Jakub Šiler  (HC Plzeň 1929)

Související články

Bruslička ve znamení mikulášské nadílky!

Mikulášská nadílka

Na trénink Základny zavítal čert i Mikuláš!

Mikulášská nadílka

Třetí kolo dlouhodobé soutěže opět pod taktovkou šesťáků!

DTS 6.třídy - 3.část

Dlouhodobá turnajová soutěž pokračovala, sedmáci indiánů ale měli volno

DTS 7.třídy - 3.část

Aktuálně na webu

Prodejní sobota

Vánoční nákupy v klubovém fanshopu budou v sobotu režírovat Jaroslav Kracík a Miroslav Indrák!

Pozvánka na zápasy mládežníků

Junioři se dvakrát představí doma! Přijdete je podpořit?

Statistiky 1. poloviny TELH

Čísla po polovině extraligy: Skvělá defenziva a Frodl, avšak trápení v útoku

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.