Indiáni míří do Liberce, odvrátí (opět) konec sezóny?

Plzeň – Indiáni vyrážejí do Liberce s jasným úkolem, odvrátit první mečbol Tygrů a vrátit tak sérii na západ Čech.


BÍLÍ TYGŘI LIBEREC
vs.
HC ŠKODA PLZEŇ

Home Credit arena, Liberec
22. března 2017
5.zápas čtvrtfinále Generali play-off

Vloni začal ve vzájemných duelech lépe Liberec, když jako první dokázal oloupit indiány o body a i přes mocný finiš domácích vyloupil HM Arénu v poměru 4:2. Jenže Západočeši se nedali a v odvetě pod Ještědem uzmuli na ledě lídra dva body. Ovšem i do třetice se radovali hosté, když v Plzni uspěli 3:1. Naposledy pak znovu domácí nebrali všechny body, indiáni na severu Čech podlehli v prodloužení. A výsledek 2:1 se v Podještědí opakoval i letos, tentokrát si ale svěřenci kouče Straky domů bod neodvezli. Stejně tak se indiánům nevedlo ani v odvetě, kdy tým zmítaný krizí doma podlehl Tygrům 0:5. Pak se ale již Západočeši nedali. Díky skvělé druhé části vyzráli na Podještědské v poměru 5:2. Naposledy ale v Liberci indiáni nestačili, dvě inkasované branky v poslední části rozhodly o vítězství domácích 3:1. A stejně dopadl i úvodní duel série, když Západočeši nedohnali dvoubrankové manko z úvodní třetiny. V odvetě začali lépe, ale vaz jim zlomila branka z poloviny zápasu. Ve třetím utkání se již indiáni prosadili, a to hned šestkrát a ukořistili duel ve svůj prospěch. Druhý den ale šípy svištěly vzduchem na prázdno a Liberec získal mečbol po výsledku 4:0. Jak bude série pokračovat v Plzni?

Pod pokličkou série

Čtvrtfinále se do Liberce stěhuje za stavu 3:1 pro Severočechy, ti tak mohou již ve středu slavit před svými fanoušky postup do dalšího kola. Úvodní duel sice v Plzni nezvládli v poměru 3:6, v odvetě se ovšem prezentovali bezchybnou obranou a čtvrtý duel ovládli 4:0. Rozhodovaly úvody utkání, vítězný celek si vždy vypracoval dvoubrankový náskok, který již nepustil. Dalším důležitým faktorem byly také přesilové hry. Indiáni v domácím dvojzápase udeřili třikrát, Tygři dokonce čtyřikrát. Navíc na každé straně urodilo také v oslabení. Při rovnovážném počtu hráčů na ledě tak udeřilo ze třinácti zářezů pouze třikrát, Dominik Kubalík se totiž prosadil ještě navíc při hře bez brankáře.

V rámci celé série padlo již třiadvacet gólů, při hře pět na pět ale pouze osm. Tygři využili v součtu šest přesilových her z dvaadvaceti, což činí procentuální využití ze všech celků ve vyřazovacích bojích nejvyšší – více než sedmadvacet procent. Indiáni jsou těsně za Chomutovem třetí, využili celkem devět přesilovek ze sedmatřiceti pokusů. V této sérii šest z patnácti. Liberec je díky tomu při hře v oslabení nejhorší. Lépe si však vede na buly, s úspěšností téměř šedesát procent je nejlepší, indiáni jsou na hodnotě 47. A Severočeši také více pálí, poměr vyslaných střel je mezi oběma mančafty 147:91. V návštěvnosti si obě města nic nedarují, do Home Creit areny dorazilo 14858 fanoušků, ve městě piva 14564.

Jízdní řád série:

Středa  15.3.2017   Liberec vs. Plzeň   3:1
Čtvrtek 16.3.2017   Liberec vs. Plzeň   4:2

Neděle  19.3.2017   Plzeň  vs. Liberec  6:3
Pondělí 20.3.2017   Plzeň  vs. Liberec  0:4
	
Středa  22.3.2017   Liberec vs. Plzeň   od 18:00
Pátek  24.3.2017   Plzeň  vs. Liberec  od 19:10 TV (případně)
Neděle  26.3.2017   Liberec vs. Plzeň   od 16:00 (případně)

	


Podrobnosti o sezóně ZDE!

Plzeň podesáté v řadě v play-off - podrobnosti ZDE!Výsledky čtvrtfinálové série

Bílí Tygři Liberec 3
HC Škoda Plzeň 1
(2:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Radivojevič (Lakatoš), 12. Valský (Svačina, Vantuch), 51. Bulíř (Radivojevič, Ševc) – 48. Stach (P. Kadlec, Lev).
Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – R. Šimek, Ševc (A), Jánošík, Vitásek, Mojžíš (A), Derner – Bartovič, P. Jelínek, L. Krenželok – Lakatoš, Bulíř, Radivojevič (C) – Valský, Plodek, Vantuch – J. Stránský, Bližňák, J. Vlach – Svačina.
HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – P. Kadlec (A), Němeček, Pulpán (A), D. Sklenička, Čerešňák, Frühauf, Slovák – T. Svoboda, Kratěna (C), Lev – Indrák, Kracík, D. Kubalík – Schleiss, Preisinger, Stach – Martin Procházka, Koreis, Kodýtek.


Bílí Tygři Liberec 4
HC Škoda Plzeň 2
(2:2, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Valský, 5. Bartovič (Ševc), 29. Bartovič (Svačina, Valský), 58. L. Krenželok (R. Šimek, Bartovič) – 3. Lev (P. Kadlec, Indrák), 15. Čerešňák (Lev).
Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – R. Šimek, Ševc (A), Mojžíš (A), Vitásek, Jánošík, Derner – Bartovič, P. Jelínek, L. Krenželok – Lakatoš, Bulíř, Radivojevič (C) – Valský, Vantuch, Svačina – J. Stránský, Bližňák, J. Vlach – Ordoš.
HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – P. Kadlec (A), Němeček, Pulpán (A), D. Sklenička, Čerešňák, Frühauf, Slovák – Lev, Kratěna (C), D. Kubalík – Indrák, Preisinger, Stach – Martin Procházka, Kracík, T. Svoboda – Schleiss, Kodýtek, Koreis.


HC Škoda Plzeň 6
Bílí Tygři Liberec 3
(3:2, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Kratěna (T. Svoboda), 8. Pulpán (Lev, Čerešňák), 13. T. Svoboda (Pulpán), 23. T. Svoboda (Kratěna), 48. T. Svoboda (Kratěna), 60. D. Kubalík – 10. Valský (Ševc, Svačina), 16. P. Jelínek, 26. Bulíř (P. Jelínek).
HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – Němeček, P. Kadlec (A), D. Sklenička, Frühauf, Pulpán (A), Čerešňák, Kvasnička – Lev, Kratěna (C), T. Svoboda – D. Kubalík, Stach, Indrák – Schleiss, Preisinger, Martin Procházka – Koreis, Kracík, Hrnka.
Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – Ševc (A), R. Šimek, Vitásek, Jánošík, Derner, Pyrochta – L. Krenželok, P. Jelínek, Bartovič – Radivojevič (C), Bulíř, Lakatoš – Svačina, Vantuch, Valský – Ordoš, Bližňák, J. Stránský – J. Mikyska.


HC Škoda Plzeň 0
Bílí Tygři Liberec 4
(0:2, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. Svačina (Valský, Vantuch), 12. P. Jelínek (Bulíř, R. Šimek), 43. Radivojevič (Bulíř), 54. Lakatoš (Ševc, Svačina).
HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – Němeček, P. Kadlec (A), D. Sklenička, Frühauf, Pulpán (A), Čerešňák, Kvasnička – Lev, Kratěna (C), T. Svoboda – D. Kubalík, Stach, Indrák – Schleiss, Preisinger, Martin Procházka – Koreis, Kracík, Hrnka.
Bílí Tygři Liberec: Will (Lašák) – Ševc (A), R. Šimek, Vitásek, Jánošík, Derner, Pyrochta, Plutnar – L. Krenželok, P. Jelínek, Bartovič – Radivojevič (C), Bulíř, Lakatoš – Svačina, Vantuch, Valský – Ordoš, Bližňák, J. Stránský.


Související články

ČF5: LIB – PLZ 3:5 – Konec? Ale kdeže! Tlukot indiánských srdcí je nadále slyšet!

Report

Hattrick je vedlejší, důležité je vítězství, říká skromně Miroslav Indrák

Ohlasy

Aktuálně na webu

Reprezentace U19

Reprezentační devatenáctka zahájí sezónu na Turnaji čtyř v Popradu!

Rozhovor Marek Ztracený

Jsem věčný optimista, doufám, že Plzeň bude vysoko, jak jsme zvyklí, říká Marek Ztracený

INFO TICKETING

Kancelář ticketingu v pátek 19. července uzavřena

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhrajte vstupenky