Indiáni makají na Šumavě třífázově

Plzeňští indiáni již tradičně odjeli na soustředění na Šumavu, kde polykají velké tréninkové dávky. Kromě posilování je čekají také náročné výběhy do sjedzdovky, často ještě ztížené pneumatikou "v závěsu".

Jak prozradil kondiční kouč HC Škoda Plzeň Jan Snopek, hráči makají třífázově, navíc mají v šest hodin ráno pětikilometrový výběh, který je povinný pro mladší hráče. Poté následuje dopolední fáze, která se odehrává na sjezdovce, a odpoledne čekají indiány další dvě, z toho jedna hracího charakteru. Plzeňští hokejisté tak třífázověvyužívají zázemí, které mají v Samotách v Železné Rudě, čímž jim odpadá časově náročné přesouvání z jednotlivých stanovišť. Mají tedy více času na regeneraci.

"Skladba tréninků je prakticky stejná jako předchozí roky. Objemově uděláme spoustu práce, ale snažíme se stereotyp nabourat jinými cviky nebo jinou skladbou tréninku, aby to kluci zvládali hlavou. Není pro ně jednoduché, aby dělali pořád to samé dokola, třeba na pátém, šestém soustředění," říká Snopek. "Není to ale o dvou týdnech na Šumavě, protože kluci jsou zvyklí přes rok pracovat výborně. Když sleduju čas, který věnují regeneraci, je to pozitivní posun. Vědí, že si to tu odmakali a regenerace k tomu patří." A se smíchem dodává: "A když si kluci potřebují i zanadávat a vypustit páru, beru to tak, že jsem tu jako hromosvod."

Fotogalerie zde!


Související články

Vstupenka jako jízdenka! HC Škoda Plzeň a PMDP vás společně vozí na hokej

Vstupenka jako jízdenka

Michal Houdek nebude hrát následující dvě utkání

DK ELH Houdek

Tipsport extraliga začíná s několika novinkami

Tipsport extraliga začíná

Parkujte po celou sezónu v DEPO2015!

Parkování DEPO2015

Aktuálně na webu

Z6: PLZ - TRM 19:4

Šesťáci nadělovali i ve druhém soutěžním duelu!

Z9: SPA - PLZ 4:3

Devítka smolně padla na Spartě

Z7: SPA - PLZ 4:2

Sedmáci padli na Spartě kvůli poslední třetině

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
×
Dnes v 16:30 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Verva Litvínov