Indiáni makají na Šumavě třífázově

Plzeňští indiáni již tradičně odjeli na soustředění na Šumavu, kde polykají velké tréninkové dávky. Kromě posilování je čekají také náročné výběhy do sjedzdovky, často ještě ztížené pneumatikou "v závěsu".

Jak prozradil kondiční kouč HC Škoda Plzeň Jan Snopek, hráči makají třífázově, navíc mají v šest hodin ráno pětikilometrový výběh, který je povinný pro mladší hráče. Poté následuje dopolední fáze, která se odehrává na sjezdovce, a odpoledne čekají indiány další dvě, z toho jedna hracího charakteru. Plzeňští hokejisté tak třífázověvyužívají zázemí, které mají v Samotách v Železné Rudě, čímž jim odpadá časově náročné přesouvání z jednotlivých stanovišť. Mají tedy více času na regeneraci.

"Skladba tréninků je prakticky stejná jako předchozí roky. Objemově uděláme spoustu práce, ale snažíme se stereotyp nabourat jinými cviky nebo jinou skladbou tréninku, aby to kluci zvládali hlavou. Není pro ně jednoduché, aby dělali pořád to samé dokola, třeba na pátém, šestém soustředění," říká Snopek. "Není to ale o dvou týdnech na Šumavě, protože kluci jsou zvyklí přes rok pracovat výborně. Když sleduju čas, který věnují regeneraci, je to pozitivní posun. Vědí, že si to tu odmakali a regenerace k tomu patří." A se smíchem dodává: "A když si kluci potřebují i zanadávat a vypustit páru, beru to tak, že jsem tu jako hromosvod."

Fotogalerie zde!


Související články

Dominik Frodl vyzývá fanoušky: "Tohohle krásnýho zrzouna byste si měli začít kupovat!"

Permanentky

Hledáme ambasadory fanoušků!

Program Ambasador

Aktualizace: Indiáni prohráli v Komárově

Rozpis fotbalů

1000 prodaných permanentek. Děkujeme!

1000 permic

Aktuálně na webu

Permanentky

Dominik Frodl vyzývá fanoušky: "Tohohle krásnýho zrzouna byste si měli začít kupovat!"

Rozhovor Malík

V Plzni ze sebe vydám 110 % jako všichni ostatní, dřeme a zvládáme to dobře, říká Zack Malík

Program Ambasador

Hledáme ambasadory fanoušků!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhrajte vstupenky