Hokejisté navštívili pacienty na dětské ortopedii

Plzeň - Trio hráčů Ondřej Kratěna, Petr Kadlec a Pavel Kašpařík spolu s generálním manažerem týmu Martinem Strakou zavítali poslední říjnovou středu na dětské oddělení klinky ortopedie a traumatologie FN Plzeň.

Hokejisté HC Škoda Plzeň svou dnešní návštěvou dětského oddělení na Klinice ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí potěšili malé pacienty Fakultní nemocnice Plzeň: „Chtěli jsme udělat radost dětským pacientům , povzbudit je v jejich léčbě a zpříjemnit jim pobyt v nemocnici," řekl kapitán hokejového klubu Ondřej Kratěna.

Hokejisté v čele s kapitánem A-týmu Ondřejem Kratěnou přinesli dětem drobné dárky – oblíbené knihy, pastelky, omalovánky, puzzle a nezapomněli podepsané dresy, ze kterých měli kluci i holky velkou radost. Společně strávili více než hodinu a povídali si nejen o pobytu v nemocnici, ale hlavně o tom, co mají děti rádi a na co se těší.

Zástupci nemocnice a HC Škoda Plzeň se domluvili na pravidelných návštěvách u dětských pacientů napříč všemi odděleními. Od dětské ortopedie, přes chirurgii, ORL, infekční a kožní kliniku, dětskou hematoonkologii, celou dětskou kliniku až po urologii. Nezapomenou ani na děti na dětské neurochirurgii, neurologii, psychiatrii a stomatologii. Kapitán Kratěna se svými spoluhráči plánuje navštívit malé pacienty i v období svátků, aby chvíle, kdy nemohou být doma se svými blízkými a kamarády, byly trošku zpestřené.

Ředitel FN MUDr. Václav Šimánek, Ph.D. je velkým hokejovým fanouškem, zároveň tátou malých dětí a dodává: „Jsme nabídkou plzeňských indiánů velmi potěšeni a věřím, že pravidelné návštěvy hokejistů rozzáří dětské oči nejednoho malého maroda. Děti jsou to nejcennější, co v životě máme a jsem moc rád, že jim touto cestou můžeme nemocniční léčení zpříjemnit."

Fakultní nemocnice děkuje HC Škoda Plzeň za spolupráci, fandí plzeňským hokejistům v letošním kole hokejové extraligy a přeje, aby se slavné vítězství extraligy 2012/2013 zopakovalo.

FOTOGALERIE ZDE!

Související články

Tomáš Mertl se vrací do Plzně

Smlouva Mertl

Milan Gulaš prodloužil smlouvu s Plzní až do konce sezóny 2021/22

Gulaš prodloužil

Jaroslav Kracík bude pokračovat na západě Čech

Podpis: Kracík

Plzeňské duo Gulaš - Kovář míří do reprezentace! K týmu se připojí i Michal Moravčík

Reprezentace

Aktuálně na webu

INFO TICKETING

Kancelář ticketingu v pátek 19. července uzavřena

Rozhovor Jan Bruner

Klukům v týmu bych přál co nejvíce gólů, ty rozhodují zápasy, říká fanoušek Jan Bruner

2000. permanentka

2000 prodaných permanentek. Děkujeme!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhrajte vstupenky