Frodl vybojoval stříbro na World Roller Games! Už se ale těším na led, hlásí

Plzeň - Zatímco jeho parťáci užívali zasloužené dny volna před startem další fáze letní přípravy, Dominik Frodl se přemístil do Barcelony.

Zde se totiž konalo turnajové klání World Roller Games. Češi se v těžké skupině popasovali s Itálií, Kanadou i USA, se zámořskými celky si střihli odvetu i v play-off. V něm také ve čtvrtfinále zase ustáli tíhu federálního derby se Slovenskem.  

Dominiku, převažuje nyní zklamání nebo radost?
Asi zklamání. Na druhou stranu všichni víme, že USA měly opravdu výborný tým. Možná nejlepší, co kdy měly a ve finále to bylo znát. My ale víme, že se nemáme za co stydět. Každý rok se titul prostě vyhrávat nedá a i být druhý na světě je super výsledek, kdo si to může říct…

Co chybělo ke zlaté tečce?
Góly. Bez branky se nedá vyhrát, párkrát jsme byli od ní kousek, ale bohužel to tam nepadlo. Oproti prvnímu zápasu se Amerika zvedla ve hře dozadu, moc nás nepouštěla do vyložených šancí, jako je dva na jednoho a podobně. To rozhodlo. USA měly asi více šancí a bohužel jim to tam dvakrát spadlo a nám ne. Ale jak už jsem říkal, tenhle tým, který soupeř poskládal, se prostě těžko dvakrát na jednom turnaji poráží.

Jak se za jednotlivými zápasy ohlížíte?
Všechny zápasy byly odlišné. S Itálií jejich urputná obrana a vyčkávání bylo šílené, prostě ošklivý a nudný inline. Ale naštěstí jsme to zvládli. S Kanadou jsme zvedli oproti Italům naší hru a bylo to vidět, skoro z každé šance jsme dali gól a bylo to 9:1, i když to tak jednoznačné nebylo. Poté v semifinále s nimi to bylo úplně o něčem jiném. Po třech minutách jsme tekli 0:2 a bylo hrozně těžké duel otočit. Naštěstí se to povedlo a vyhráli jsme. S USA to byl neskutečný inline jak ve skupině, kdy jsme vyhráli, tak ve finále. Asi nejlepší zápasy, kterých jsem mohl být v inlinu součástí nebo viděl. A čtvrtfinále se Slováky sice bylo 8:4, ale po pětadvaceti minutách to bylo pouze 2:1 a Slováci hráli velmi dobře. Jenže poté, jak to otevřeli, tak se ukázala naše síla a nasázeli jsme jim góly.

Kde se vlastně upekla vaše účast na šampionátu?
Já už jsem mohl jet předchozí roky, ale bohužel to byly pro mě špatné termíny, kdy to koliduje s ledním hokejem. Letos mi naštěstí vyšli vstříc v klubu, protože mě pustili o od dva dny ze soustředění dříve. Za což jim moc děkuju! Takže jsem rád, že mi to letos vyšlo.

Jedná se pro gólmana o velký rozdíl oproti chytání na ledě?
Je to hodně odlišné, zásadní rozdíl je v tom, že to neklouže, tím pádem se to musí hodně uzpůsobit. V inlinu je v zápase plno šancí, mnohem více než v normálním hokeji, což si myslím, že je pro mě dobře, že si můžu pořádně zachytat a připravit na sezónu.

Jak se již těšíte na start přípravy na ledě a zápasy?
Těším se moc, kdo taky ne? Dřeli jsme dva měsíce jako koně a všichni jsme rádi, že to už skončilo a můžeme dělat to, co nás baví! Hlavně se těším na fanoušky, jakou zase vytvoří atmosféru při zápasech!

Co říkáte na los Ligy mistrů a jak moc vás soutěž uchvátila?
Určitě hodně zajímavé. Těším se hodně na ZUG s Honzou Kovářem, to bude hodně super si proti němu zahrát. Jsem také zvědavý na dánskou úroveň hokeje.

Co nyní plánujete? Stíháte ještě vůbec nějaké volno?
Nyní budu mít asi deset dní volno, na dovolené jsem již byl po sezóně, takže teď objedu s přítelkyní chaty, babičky a podobně. Poté již na to nebude moc času. Těším se také, až půjdu na ryby.


Související články

Jsem rád za šanci bojovat o nejvyšší příčky, říká Adam Jánošík

Rozhovor Adam Jánošík

Těším se na hukot od fanoušků, hlásí Patrik Zdráhal

Rozhovor Zdráhal

Euro Hockey Tour pokračuje! Zkusím zase nějaký muffínek, směje se Michal Moravčík

Moravčík v reprezentaci

Bylo parádní zahrát si v reprezentaci před skvělými fanoušky, usmívá se Gulaš

Gulaš po Finsku

Aktuálně na webu

Ohlasy 40. kolo

Pětačtyřicet zákroků? Alespoň jsem měl šanci vyniknout, směje se Dominik Frodl

PLZ - SPA 6:3

PLZ - SPA 6:3 - Spartu zastavíš! Indiáni s Pražany bodovali počtrnácté v řadě!

Rozhodnutí předsedy DK ELH

Rozhodnutí předsedy DK ELH – Bohumil Jank

×
Odehrané v 16:30 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Sparta Praha