Fanoušci byli výborní, chválil novic v plzeňském dresu Kudroč

Plzeň - Škodovka na domácím ledě podlehla Liberci 1:3. Po utkání na tiskové konferenci své hodnocení a i vánoční plány sdělili dva slovenští hráči Plzně - útočník Mário Bližňák a obránce Kristián Kudroč, který odehrál první utkání za Plzeň.

Nepříjemný moment viděli domácí fanoušci na konci první třetiny, kdy se po ošklivém střetu koleno na koleno zranil Jan Schleiss - a prvotní prognózy nenaznačují vůbec nic dobrého, šikovný útočník má zřejmě přetrhané vazy v koleni a bude dlouho chybět. „Nebylo to vůbec příjemné vidět. Doufám, že bude brzy v pořádku,“ přeje si jeho spoluhráč Mário Bližnák.

Domácí tým tak většinu zápasu dohrával na tři pětky. Celkově se ale hrálo poměrně důrazné utkání plné tvrdých střetů. Vítězně z něj tedy vzešli Liberečtí. „Škoda, po pauze jsme totiž podali poměrně dobrý výkon proti asi nejlepšímu možnému soupeři. Mohli jsme mít alespoň bod,“ mrzelo Bližňáka. „Předvedli jsme spoustu dobrých věcí a utkání bylo vyrovnané, ale oni dali góly a my ne. Divákům se zápas musel líbit, akorát je škoda, že jsme nevyužili ty šance.“

Premiéru za Plzeň si dnes odbyl Kristián Kudroč. „Podle mě to byl dobrý hokej. Osobně jsem byl trošku nervózní, ale snažil jsem se plnit pokyny,“ řekl slovenský obr. „Radši bych ale vyhrál, měli jsme tam obrovské šance. U té první branky jsem to mohl udělat trochu lépe, ale nepodařilo se. Kdybychom vyhráli, rozhodně bych na premiéru vzpomínal lépe.“

V obranném páru nastoupil s Lukášem Pulpánem. Mezi těmito hráči je výškový rozdíl téměř třiceti centimetrů! „Tak to asi budu mít s každým hráčem tady,“ smál se Kudroč. „Ale hrálo se mi s ním dobře. V tomto mladém mužstvu si připadám poměrně starý. Hráči jsou velmi rychlí a hrají mnohdy i kanadský styl hokeje. Byl jsem z té kvality překvapený,“ uznal rodák z Michalovců.

Ten hrál naposledy utkání 14. srpna, kdy patřil Novokuzněcku. Jednalo se ovšem jen o přátelský zápas. V ruském klubu poté skončil z rodinných důvodů a dlouho tak jen trénoval. „Ale už jsem si na to tempo v trénincích zvyknul. Věřím, že to bude postupně z mé strany jen lepší a i klidnější,“ doufá Kudroč.

Ten si nemohl vynachválit atmosféru v plzeňské HM Aréně. „Fanoušci byli opravdu výborní! Bylo to super,“ usmíval se obránce, který je v Plzni na měsíční zkoušce. Jeho celek ale dnes hodně trápil brankář Ján Lašák, což potvrdil i Mário Bližňák: „Chytal velmi dobře. Například u mého úniku to šlo mezi jeho nohy, ale on to tam asi nějak vyrazil. Škoda, že to tam nespadlo,“ zavzpomínal na svou šanci slovenský centr.

Plzeňští v sestavě dlouhodobě postrádají americké duo Hollweg - Johnson, což je podle Bližňáka znát. „Ryan sám o sobě budí respekt, soupeři se ho bojí,“ říká. „Určitě nám tak chybí. Doufám, že se brzy všichni vrátí a budeme opět v plné síle.“

Nyní ale bude čas se od hokeje alespoň myšlenkami oprostit. „Na dva dny si užijeme čas s rodinou v domácí pohodě, ale 25. už opět budeme muset zapomenou na svátky a soustředit se na náročný program, který nás čeká,“ vyhlíží další dny Bližňák. „Vánoce budu trávit v hotelu U Zvonu. Bydlím ve Švédsku, takže není možnost, abych se pak stihnul odtamtud vrátit do dalšího zápasu,“ prozradil Kristián Kudroč.

Na závěr mi nezbývá než jménem celé redakce popřát všem plzeňským fanouškům krásné prožití vánočních svátků! A příští pondělí opět na značkách, do západočeské metropole zavítá trápící se obhájce z Litvínova.


Fotogalerie

Související články

Štědrý den se blíží, nadělí indiáni předčasně dárečky lídrovi?

Preview

PLZ - LIB 1:3 - S lídrem se indiáni rvali statečně, ale na body to nestačilo

Report

Indiáni zvou na vánoční zápas s Libercem

Tisková zpráva

Aktuálně na webu

Ohlasy PRI4

Děkuju klukům za výborné přihrávky, říká střelec hattricku Petr Eret

DOR: PLZ - LIB 7:3

Plzeňští dorostenci zůstávají v přípravě nadále neporaženi

PRI4: KLT - PLZ 1:11

PRI4: KLT - PLZ 1:11 - Indiáni ovládli i čtvrtý přípravný duel, v Klatovech si zastříleli!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.