Extraligo, vítej po pěti měsících a třech dnech zpět v Plzni!

Plzeň – Extraligová brána se otevírá, nová sezóna začíná pro indiány duelem s Oceláři z Třince!

HC ŠKODA PLZEŇ
vs.
HC OCELÁŘI TŘINEC

HM Aréna, Plzeň
11. září 2016
2. kolo hokejové Tipsport extraligy

Předloni na úvod vzájemných duelů Třinečtí před svým publikem zapsali výhru 3:1 a indiáni odvětili doma zase 5:2 a zatímco Oceláři doma opět neztratili po výsledku 4:1, modrobílí domácí přestřelku nezvládli a podlehli 4:6. I v loňském prvním vzájemném měření sil se radovali Slezané, kteří uspěli 4:1, v odvetě zase zvládli lépe nájezdy modrobílí. A situace se opakovala i na jaře roku 2016, kdy Třinečtí uspěli 3:1 i na západě Čech a jako domácí i zvládli nájezdy. Jakou zápletku nám utkání přichystá nyní?

Pod pokličkou Ocelářů

Oceláři z Třince skončili na jaře pouť extraligovým play-off na hokejkách Zlína již v předkole a ambiciózní klub nehodlal být spokojen. Proto v kádru nastala řada změň. V týmu skončil explzeňský Tomáš Slovák, Richard Stehlík, Tomáš Plíhal, Radoslav Tybor, Tomáš Kopecký či Rostislav Klesla. Do Mladé Boleslavi odešel Jakub Orsava, stejným směrem ale na hostování zamířil i Lukáš Žejdl. Stejnou formou spolupráce vypomůže Kladnu Jurij Repe, Liberci Vladimír Svačina, Energii Radim Matuš a Jihlavě Miroslav Svoboda. Naopak mužstvo převzal Vladimír Kýhos, který naposledy působil na lavičce Moutnfieldu a na pomoc mu přišli ze zámoří Cory Kane, z KHL Martin Růžička a Jakub Petružálek, z Brna Rastislav Špirko a Rostislav Marosz z Karlových Varů. Z Plzně se pak vrátil z hostování Erik Hrňa a spolupráci prodloužil Ján Sýkora.

Oceláři sehráli v přípravě devět přípravných duelů a zúčastnili se dvou turnajů. Nejprve Steel Cupu, kde 2:3 podlehli Slovanu Bratislava, ale následně skolili 4:3 Vítkovice v prodloužení a dokonce v základní hrací době v poměru 3:2 švédský Linköping. Zajistili si tak celkové druhé místo. Následovalo klání v Popradu - Tatranský pohár. V něm Třinec domácí nejprve deklasoval 6:1, poté švédské Örebro 2:0, ale nakonec na celkové vítězství znovu nedosáhl, když podlehl finskému Lahti 3:2. Mimo to ještě Slezané na úvod přípravy skolili Olomouc 5:2, ve Frýdku-Místku prohráli v prodloužení a v generálce na extraligu přestříleli Zlín 5:3. Na její úvod si pak 4:1 poradili s Pardubicemi.

Výsledky posledních zápasů:


HC Oceláři Třinec 4
HC Dynamo Pardubice 1
(2:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Hrňa (Polanský, Rákos), 12. Adamský (Irgl, Hrabal), 34. Kane (Irgl), 50. Petružálek (Hrabal) – 9. Nahodil (Hubáček, Rýgl).
HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, Galvas, Nosek, L. Doudera – Martin Růžička, Špirko, Petružálek (A) – Adamský (A), Kane, Irgl (C) – Rákos, Kreps, Dravecký – Marosz, Polanský, Hrňa.HC Škoda Plzeň 6
Stavanger Oilers 4
(3:1, 3:2, 0:1)


Branky a nahrávky: 1. Kubalík (Indrák, Kracík), 9. Indrák (Kracík, Čerešňák), 16. Lev (Johnson), 25. Stach (Kubalík), 26. Pulpán (Schleiss, Koreis), 32. Koreis (Kubka, Suchý) – 7. Soares (Salsten, Søberg), 29. van Guilder (Kunes, Kissel), 40. Kissel (Macaulay), 45. Søberg (Soares).
HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Pulpán (A), Čerešňák, Špaček, Moravčík, Kvasnička, Kubka – Kubalík, Kracík (A), Indrák – Svoboda, Stach, Kratěna (C) – Johnson, Kodýtek, Lev – Schleiss, Koreis, Suchý.

Zajímavosti vzájemných duelů:
Fotogalerie

Související články

PLZ – TRI 1:2 – Indiáni dřeli, v extraligové premiéře ale nebodovali

Report

Hráli jsme dobře, bohužel Třinec skóroval jako první, mrzí Miroslava Indráka

Ohlasy

Aktuálně na webu

Ohlasy PRI4

Děkuju klukům za výborné přihrávky, říká střelec hattricku Petr Eret

DOR: PLZ - LIB 7:3

Plzeňští dorostenci zůstávají v přípravě nadále neporaženi

PRI4: KLT - PLZ 1:11

PRI4: KLT - PLZ 1:11 - Indiáni ovládli i čtvrtý přípravný duel, v Klatovech si zastříleli!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.