Extraliga vítá zpět Kladno, opouští ji Chomutov!

Plzeň – Boje jsou dobojovány, války ukončeny, zápasy dohrány. Je tedy definitivně rozhodnuto, že extraligové složení pro příští sezónu dozná změny.

Do tuzemské nejvyšší soutěže se po pěti sezónách v první lize vracejí Rytíři Kladno, naopak opouští ji po čtyřech Práti z Chomutova.

Klub ze severu Čech začal špatně sezónu doslova od prvního utkání, bodoval totiž až v devátém utkání. Podobná krize ho postihla i na přelomu ledna a února, vše vyústilo v konečné třinácté místo se čtrnáctibodovým náskokem na Pardubice a pouze tříbodovou ztrátou na Energii. Jenže v bojích o umístění Piráti z šesti utkání získali pouze pět bodů a drama bylo na světě.

Naopak Kladnu se po celou sezónu dařilo. V základní části si s poklidem hlídalo první čtyřku, nakonec se umístilo za Jihlavou, Vsetínem a Českými Budějovicemi. Ve čtvrtfinále Rytíři narazili na Přerov a Zubry vyřadili poměrem 4:1 na zápasy, stejným způsobem pak Jihlava Litoměřice, 4:2 Motor Havířov a 4:3 Vsetín Prostějov. V semifinále Chance Ligy, tedy boji o extraligovou baráž, Kladno skolilo Duklu 4:1, když si z Jihlavy na svůj led přivezlo nadějný výsledek 1:1, který po výsledcích 5:1 a 5:3 přetavilo v mečbol. Ten byl navíc využit hned v prvním možném střetnutí – 4:2. Ve druhém semifinále České Budějovice stejným způsobem přejely Vsetín, který dokonce čtyřikrát ani nevstřelil branku.

Do extraligové baráže tak proti sobě nastoupily celky Pardubic, Chomutova, Kladna a Českých Budějovic. Rytíři přitom nezačali dobře, na úvod padli 0:2 v Chomutově a poté 0:5 s Pardubicemi doma. Mužstvo nakoplo až úspěšné dvojutkání s Motorem, který v baráži Středočeši porazili ve všech čtyřech případech.  

V poslední fázi bojů tým nejvíce táhl nejproduktivnější hráč baráže Tomáš Plekanec, který v jedenácti utkáních zapsal gól a třináct asistencí, Jaromír Jágr byl hned v závěsu s bilancí 10+3. Lukáš Cikánek zase vše jistil z branky s procentuální úspěšností 90,71. Tomáš Plekanec ovládl i bodování play-off 1.ligy. Nastřádal patnáct bodů (4+11), dalším Rytířem byl na páté pozici Petr Vampola (3+8). Lukáš Cikánek byl opět druhý (94,57%). V základní části byl čtvrtý (92,05%) a nejproduktivnějším hráčem se stal (celkově dvanáctý) Ladislav Zikmund (29+20) před opět Petrem Vampolou (12+36).

Kladno se během pěti let v první lize činilo. Letošní čtvrtá příčka po základní části je paradoxně druhá nejhorší. Vloni i předloni to totiž byla třetí, v sezóně 2015/16 dokonce Rytíři dlouhodobou část vyhráli a pouze hned v prvním ročníku po sestupu se umístili „až“ pátí. Přitom do možnosti bojovat o návrat zpět do tuzemské nejvyšší soutěže Středočeši proklouzli kromě letoška již pouze vloni. Avšak skončili poslední se ziskem třinácti bodů v konkurenci Jihlavy (19) a Litvínova s Karlovými Vary (oba 20). Před tím totiž skončila pouť Rytířů v semifinále s Jihlavou (3:4 na zápasy). O rok dříve již ve čtvrtfinále s Ústím nad Labem a v první sezóně po pádu ve stejném kole znovu s Dukou 3:4.  

Tabulka baráže 2018/2019

1. HC Dynamo Pardubice 46:26  27
2. Rytíři Kladno    30:30  22
...
3. Piráti Chomutov   31:37  18
4. ČEZ Motor ČB     26:40  5

Foto: Roman Mareš


Související články

HC Škoda Plzeň a Akademici Plzeň podepsali memorandum o spolupráci

Spolupráce s Akademiky Plzeň

Záznam z předsezónního setkání s fanoušky

Setkání s fanoušky

Odstartoval prodej vstupenek na Ligu mistrů

Prodej vstupenek CHL

HC Škoda Plzeň pořádá první společnou tiskovou konferenci s Akademiky Plzeň

Akademici Plzeň

Aktuálně na webu

Preview přátelský duel

Opět do boje! Indiáni se představí na Kladně!

Reprezentace U16

Reprezentační šestnáctka se v Salzburgu zúčastní Turnaje čtyř!

Spolupráce s Akademiky Plzeň

HC Škoda Plzeň a Akademici Plzeň podepsali memorandum o spolupráci

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhrajte vstupenky