Dvacítka na domácím turnaji skončila třetí. Indián Pour: Všechny celky jsou skvěle hokejové vyspělé

Plzeň – Jako ostatní věkové kategorie, i reprezentační dvacítka využila volno k přípravnému turnajovému klání.

To odehrála na domácí půdě, konkrétně v Hodoníně. Popasovala se postupně se Švédskem, Ruskem a Finskem. Bez ztráty kytičky prošel třemi střetnutími posledně jmenovaný celek, domácí vysoko vyhráli, prohráli i jednou těsně nestačili.

Jako první soupeř se národnímu mužstvu postavili Švédové. Ti nestačili 1:5, pod cenným vítězstvím se podepsal i indián Jakub Pour jednou asistencí. “Je pravda, že utkání proti Švédsku se nám výsledkově i herně povedlo,“ otáčí se mladý útočník za vstupem do turnaje.

O den později to byla s Ruskem veliká přestřelka. To totiž před tím padlo s Finskem 3:5. Nakonec dokázalo české mladíky přetlačit 6:5. „Bylo to velmi vyrovnané utkání, ve kterém nakonec rozhodoval jediný gól. Bohužel jsme neproměnili šance, které jsme měli v závěru a naopak si nechali dát během zápasu laciné branky ihned po našich vstřelených,“ hodnotí Pour, jenž opět zapsal asistenci.

Poslední utkání bylo ve znamení s dosud neporaženými Finy, kteří 5:3 zdolali Rusko a 4:0 Švédsko. Vysokým rozdílem nakonec vyzráli i na Českou Republiku – 7:2. „První třetina se odehrála podle našich představ, dokázali jsme se dostat do vedení 1:0 a nepouštět soupeře do vyložených šancí. Jenže pravý opak byla druhá perioda, kterou jsme víceméně prospali a oni toho dokázali využít. V poslední části jsme měli šance hlavně v přesilovce pět na tři, kterou jsme nevyužili. Soupeř si to pak pohlídal a proměnil naopak svoje početní výhody,“ uzavírá.

Přestože všechny tři výsledky jsou zcela rozdílné, odlišností je napříč týmy málo: „Těžko říct, v čem se liší. Všechny celky jsou skvěle hokejové vyspělé. Rozhodující maličkosti.“

Sám Jakub Pour již v letošní sezóně odehrál v dresu reprezentační dvacítky šest utkání, dvě v plzeňské juniorce, čtyři v extralize a jedenáct v první lize v dresu Litoměřic. Naskočil i v Lize mistrů. Ty spolupracují se svazem v rámci projektu Dukla a kromě kostry týmu v jejich dresu právě talentovaní reprezentační mladíci. „Je to velký rozdíl mezi seniorským a juniorským hokejem. V dospělém se hodně dbá na taktiku a v juniorském je to hlavně o pohybu. Ale určitě je to skvělý projekt. Pro mladší hráče se jedná o výbornou zkušenost si zahrát seniorský hokej a takzvaně se vyhrát,“ uzavírá.

Konečná tabulka

Pořadí  Tým  Z V VP PP P Skóre Body 
 1.  Finsko 3 3 0  0  0 16:5  9 
 2.  Rusko  3 2 0  0  1 14:11  6 
 3.  Česko  3 1 0  0  2 12:14  3 
 4.  Švédsko 3 0 0  0  3  2:14  0 


Související články

Bronzová šestnáctka! Indián Jiříček: Máme ale smíšené pocity

bronzová šestnáctka

Indiáni zářili v anketě Sportovec Plzně 2018!

Sportovec Plzně 2018

Sedmnáctku čeká Turnaj pěti ve Švýcarsku, s ní i až čtyři indiány!

Reprezentace U17

Reprezentační devatenáctka se představí na Slovensku na Turnaji čtyř!

Reprezentace U19

Aktuálně na webu

Medailová historie

Plzeň vybojovala pátou medaili za posledních sedm let! Celkově se sbírka zakulatila na deset!

Rozloučení se sezónou

​Rozloučení indiánů s fanoušky proběhlo ve velkém stylu!

mistrovství ČR amatérů

Home Monitoring Aréna hostí otevřené mistrovství ČR amatérů!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhrajte vstupenky