Dvacítka na domácím turnaji skončila třetí. Indián Pour: Všechny celky jsou skvěle hokejové vyspělé

Plzeň – Jako ostatní věkové kategorie, i reprezentační dvacítka využila volno k přípravnému turnajovému klání.

To odehrála na domácí půdě, konkrétně v Hodoníně. Popasovala se postupně se Švédskem, Ruskem a Finskem. Bez ztráty kytičky prošel třemi střetnutími posledně jmenovaný celek, domácí vysoko vyhráli, prohráli i jednou těsně nestačili.

Jako první soupeř se národnímu mužstvu postavili Švédové. Ti nestačili 1:5, pod cenným vítězstvím se podepsal i indián Jakub Pour jednou asistencí. “Je pravda, že utkání proti Švédsku se nám výsledkově i herně povedlo,“ otáčí se mladý útočník za vstupem do turnaje.

O den později to byla s Ruskem veliká přestřelka. To totiž před tím padlo s Finskem 3:5. Nakonec dokázalo české mladíky přetlačit 6:5. „Bylo to velmi vyrovnané utkání, ve kterém nakonec rozhodoval jediný gól. Bohužel jsme neproměnili šance, které jsme měli v závěru a naopak si nechali dát během zápasu laciné branky ihned po našich vstřelených,“ hodnotí Pour, jenž opět zapsal asistenci.

Poslední utkání bylo ve znamení s dosud neporaženými Finy, kteří 5:3 zdolali Rusko a 4:0 Švédsko. Vysokým rozdílem nakonec vyzráli i na Českou Republiku – 7:2. „První třetina se odehrála podle našich představ, dokázali jsme se dostat do vedení 1:0 a nepouštět soupeře do vyložených šancí. Jenže pravý opak byla druhá perioda, kterou jsme víceméně prospali a oni toho dokázali využít. V poslední části jsme měli šance hlavně v přesilovce pět na tři, kterou jsme nevyužili. Soupeř si to pak pohlídal a proměnil naopak svoje početní výhody,“ uzavírá.

Přestože všechny tři výsledky jsou zcela rozdílné, odlišností je napříč týmy málo: „Těžko říct, v čem se liší. Všechny celky jsou skvěle hokejové vyspělé. Rozhodující maličkosti.“

Sám Jakub Pour již v letošní sezóně odehrál v dresu reprezentační dvacítky šest utkání, dvě v plzeňské juniorce, čtyři v extralize a jedenáct v první lize v dresu Litoměřic. Naskočil i v Lize mistrů. Ty spolupracují se svazem v rámci projektu Dukla a kromě kostry týmu v jejich dresu právě talentovaní reprezentační mladíci. „Je to velký rozdíl mezi seniorským a juniorským hokejem. V dospělém se hodně dbá na taktiku a v juniorském je to hlavně o pohybu. Ale určitě je to skvělý projekt. Pro mladší hráče se jedná o výbornou zkušenost si zahrát seniorský hokej a takzvaně se vyhrát,“ uzavírá.

Konečná tabulka

Pořadí  Tým  Z V VP PP P Skóre Body 
 1.  Finsko 3 3 0  0  0 16:5  9 
 2.  Rusko  3 2 0  0  1 14:11  6 
 3.  Česko  3 1 0  0  2 12:14  3 
 4.  Švédsko 3 0 0  0  3  2:14  0 


Související články

Reprezentační šestnáctka se v Salzburgu zúčastní Turnaje čtyř!

Reprezentace U16

Sedmnáctka ovládla turnaj v Německu. Indián Soukup: Porazit USA je skvělé!

Soukup v U17

Junioři zakončili turnaj v Litvínově. Trenér Vojan: V této prověrce jsme obstáli herně i kondičně, ale...

Bramboroví junioři

Reprezentační šestnáctka dvakrát remizovala ve Finsku. Indián Hodinář: Tvoříme skvělou partu!

Hodinář v U16

Aktuálně na webu

Ohlasy PRI3

Zápas na Kladně jsme brali jako generálku na Ligu mistrů, povedla se nám, říká Miroslav Indrák

PRI3: KLA - PLZ 2:8

PRI3: KLA - PLZ 2:8 - Škodovka se z Kladna vrací s vysokou výhrou!

Preview přátelský duel

Opět do boje! Indiáni se představí na Kladně!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhrajte vstupenky