Dorost v rámci přípravy dvakrát dobyl vyhlášenou akademii Salzburgu!

Plzeň - Dorost indiánů má za sebou první fázi soutěže. V ní v osmnácti utkáních vždy bodoval, pouze jednou padl (alespoň za bod) a ze všech třiceti účastníků extraligy posbíral nejvíce bodů!

Nyní mladé šikuly čeká nadstavba, ale ještě před ní využili indiáni volna k zajímavému dvojutkání. Vyrazili totiž do vyhlášené akademie na talenty do Salzburgu, kde si to s místním výběr dvakrát rozdali během dvou dní.

A vedli si skvěle. První prosincový den totiž roznesli domácí poměrem 8:1. Po vyrovnané první třetině Západočeši hned čtyřikrát udeřili a vysoké vítězství dovršili v poslední periodě dvěma trefami. „Měli jsme slušný pohyb a dobrý vstup do utkání, kdy jsme dali dva rychlé góly. Poté jsme inkasovali velice lacinou branku. Ve druhé třetině jsme z mého pohledu dominovali a podepsalo se to v gólové podobě. Ve třetí části domácí neunesli vysoký brankový rozdíl a naší tvrdou hru a začalo tam být z jejich strany spousty zákeřných náznaků faulů a faulů samotných, což jsme si nemohli nechat líbit. Trošku to pokazilo dojem zápasu,“ hodnotí Tomáš Pejchar, který společně s Petrem Vojanem vede mladé indiány.

O den později již byl duel vyrovnanější. I když paradoxně poměr střel by ještě větší pro indiány oproti předešlému dni 48:22 a 53:13. A Plzeň se navíc brzy dostala do vedení, jenže domácí otočili a modrobílí na 2:2 srovnali v poslední vteřině druhé třetiny. V úvodu té třetí šel znovu Salzburg do trháku, jenže Západočeši dokázali ještě do konce základní hrací doby rozhodnout ve svůj prospěch. „V celém utkání jsme naši střeleckou převahu nedokázali přetavit v góly. Navíc nám od poloviny zápasu odešel pohyb. Nejspíše se na nás podepsala cesta i dohrávka v týdnu se Slavií. Utkání jsme nakonec dokázali otočit z nepříznivého stavu a vyhrát,“ říká Tomáš Pejchar.

Celá výprava se tak domů vracela jen a jen s dobrými pocity: "Pro nás všechny - jak hráče, tak realizační tým - to byla dobrá zkušenost. Kluci viděli, jak funguje a vypadá nejlepší hokejová a fotbalová akademie. Podívali jsme se do zázemí a prošli jsme celou akademii skrz na skrz. Přímo v akademii, kde je vše na jednom místě, jsme byli i ubytovaní a měli zajištěnou stravu. Zvláště bych chtěl poděkovat panu Petru Hubalovi, který nás akademií provedl a zodpověděl veškeré naše dotazy," doplňuje. Nyní se již o slovo hlásí opět domácí extraliga, ve čtvrtek na západ Čech přijede Mountfield a v sobotu pražská Slavia.


Podrobnosti o první části soutěže ZDE!


EC Red Bull Salzburg 1
HC Škoda Plzeň 8
(1:2, 0:4, 0:2)


Branky a nahrávky: 14. Nieleck (Purdeller, Wemicke) - 2. Kreuzman (Matoušek, Krasanovský), 6. Špaček, 31. Korčák (Kreuzman, Matoušek), 32. Kupčo (Václavík, Jiříček), 35. Korčák (Špaček), 44. Páník, 52. Hauser (Kupčo, Špaček).
EC Red Bull Salzburg: Wolf (35. Ziegler) - Gruber, Gangl, Kolley, Marusch, Repo, Sinn - Purdeller, Wemicke, Duller, Gschliesser (C), Nieleck, Cernik, Krening, Neubauer, Wurzer, Auer (A), Assovolyuk.
HC Škoda Plzeň: Bočan (Lokajíček) - Hodinář, Jiříček, S. Schindler, Špaček, Matoušek, Páník (C), Kanta - Marcel (A), Kaiser, Dáňa, Kupčo, Hauser, Václavík, Dvořák, Soukup, Korčák, Kreuzman, Krasanovský.


EC Red Bull Salzburg 3
HC Škoda Plzeň 4
(0:1, 2:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 24. Gschliesser (Krening, Purdeller), 39. Krening (Purdeller, Repo), 43. Gschliesser (Bügelt, Assovolyuk) - 7. Kupčo (Dáňa), 40. Kupčo (Hodinář, Páník), 48. Hauser (Jiříček, Dáňa), 54. Špaček (Kupčo).
EC Red Bull Salzburg: Wolf (Ziegler) - Gruber, Weber, Kolley, Frimmel, Gangl, Repo, Marusch - Auer (A), Krening, Purdeller, Duller, Gschliesser (C), Nieleck, Cernik, Neubauer, Wurzer, Bügelt, Wernicke, Assovolyuk.
HC Škoda Plzeň: Lokajíček (Bočan) - Hodinář, Jiříček, S. Schindler, Špaček, Matoušek, Pánik (C), Kanta - Marcel (A), Kaiser, Dáňa, Kupčo, Hauser, Václavík, Dvořák, Soukup, Korčák, Kreuzman, Krasanovský.


Související články

Dorost čeká v semifinále Mountfield! Trenér Vojan: O postup se porveme!

Dorost v play-off

Áčko i junioři bojují o semifinále, dorost již o finále! Jak se vyvíjí série?

Plzeňské týmy v play-off

Sedmnáctku čeká Turnaj pěti ve Švýcarsku, s ní i až tři indiány!

Reprezentace U17

Reprezentační osmnáctka se schází před MS!

Reprezentace U18

Aktuálně na webu

Pátý zápas ČF

Páté utkání startuje v Home Monitoring Aréně v sedmnáct hodin!

Ohlasy ČF4

Byl to obrovský boj, ale týmovostí jsme to uhráli, těší Václava Nedorosta

ČF4: ​OLO - PLZ 2:3

ČF4: ​OLO - PLZ 2:3 - Bitva jako u Verdunu! Indiáni hlásí srovnání série!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhrajte vstupenky
×
Dnes v 15:30 | Jun.
VHK ROBE Vsetín
HC Škoda Plzeň
×
Dnes v 12:00 | Dor.
HC Škoda Plzeň
Mountfield HK