Dorost ovládl turnaj v Litvínově. Trenér Černý: Celkově se příprava vyvíjí podle našich představ

Plzeň - Dorost indiánů je v polovině přípravy na ledě, aktuálně odehrál již čtyři zápasy, stejný počet ho ještě čeká.

Pušky ze západu Čech zahájily období přípravných zápasů proti loňskému bronzovému Mountfieldu. A vedly si skvěle, i přes ztrátu dvoubrankového vedení nakonec uspěly 4:2. Poté je před vlastními fanoušky čekal další mač - s Rytíři s Kladna. Bláznivá přestřelka přinesla hned třináct branek, indiáni byli po většinu střetnutí o krok před svým soupeřem a slavili vítězství 8:5.  

Poprvé mimo své mantinely vyrazila Škoda v sobotu desátého srpna, kdy se představila na turnaji v Litvínově. Systémem každý s každým se utkala se Slavií a domácím výběrem. A vedla si skvěle! Celé klání ovládli Plzeňští s plným bodovým ziskem, s výhrou nejen v každém utkání, ale i třetině a při skóre 12:1!

Nejprve se modrobílí postavili Pražanům. Od čtrnácté minuty sice byli ve vedení, ovšem soupeř se stále držel na dostřel. Zlom přišel až na začátku poslední periody třetí brankou, definitivně pak na 6:0 upravili Západočeši v rozmezí tří minut v závěru utkání. "Odehráli jsme dobré utkání. I když Slavia měla více mladších hráčů a již jedno utkání za sebou. Ke konci se asi u nich projevila i únava, i tak se ovšem domnívám, že to byl z naší strany dobrý zápas," hodnotil lodivod František Černý.

A protože Litvínov již před tím sešívané také skolil, stála před Plzní těžká úloha. Po hodině odpočinku se postavila domácímu výběru v souboji o celkové prvenství. V něm Škoda udeřila v závěru úvodního dějství a hned zkraje prostředního, do poloviny utkání již vedla 4:0. A i když domácí korigovali na 1:4, poslední dvě slova si opět vzal soupeř. "Litvínov porazil Slavii velkým rozdílem, tak jsme měli z utkání respekt, protože jsme měli pouze jednu hodinu pauzu. Kluci ale hráli zodpovědně a šance, které jsme si vytvořili, dokázali proměnit. Myslím si, že jsme po celé utkání byli lepší týmem. Byly to dnes z naší strany dva kvalitní zápasy," měl po turnaji radost trenér Plzně.

Dorost v přípravě

1.8.2019 HC Škoda Plzeň vs. Mountfield HK 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Matoušek (Kreuzman), 18. Holý (Schindler), 37. Dolhý, 59. Kaiser (Schindler) – 23. Brožek (Sláma), 29. Beneš (Novotný)

6.8.2019 HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno 8:5 (1:1, 4:0, 3:4)
Branky a nahrávky: 2. Holý (N. Schindler, M. Soukup), 21. Šiler (Bartakovič), 28. Matoušek (Dvořák), 34. Šiler (Bartakovič), 38. Bartakovič (Šiler), 51. Holý (N. Schindler), 53. Kreuzman (Kaiser, Kanta), 56. Holý (Kanta) – 13. Sýkora (Hurta), 45. Šapovaliv, 49. Šapovaliv (Ullrych), 53. Redlich (Malý), 59. Redlich (Sýkora).

10.8.2019 HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň 0:6 (0:1, 0:1, 0:4)
Branky a nahrávky: 14. Hauser (Šiler), 28. Václavík (Dáňa), 41. Hauser (Bartakovič, Šiler), 53. Soukup, 53. Dáňa (Soukup), 56. Bartakovič (Šiler).

10.8.2019 HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 1:6 (0:1, 0:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 42. Werner - 20. Šiler, 22.Dáňa (Václavík), 28. Hauser (Soukup), 29. Václavík (Dáňa), 48. Korčák (Steinbrücker), 52. Václavík.

Po nedělním dni volna čeká na dorost týdenní soustředění v Tachově, které dá mladým hráčům opět zabrat, v pátek pak odehrají přátelský duel s Klatovy. "Jsem rád, že příprava zatím probíhá tak, jak jsme si naplánovali. Klukům se vyhýbají zranění a připravujeme se tak kompletní. Nyní nás čekají čtyřfázové tréninky denně, vždy dvakrát za den na ledě a dvakrát na suchu," popisuje František Černý.

Po svém návratu před startem soutěže odehrají mladí šikulové ještě tři přípravné duely, ve čtvrtek dvaadvacátého srpna na svém ledě přivítají úřadující mistry z Liberce, se kterými si střihnou odvetu na jejich ledě o týden později. Před tím ale ještě v úterý vyrazí do Kladna k odvetě již odehraného střetnutí.

Více o zápasech přípravy ZDE!    

Extraliga pro modrobílé startuje v polovině září, soupeřem bude na západě Čech Sparta. V první části soutěže se ještě loňští semifinalisté utkají s Chomutovem, Karlovými Vary, Litvínovem, oběma kladenskými celky, Hvězdou i Kobrou Praha a Třemošnou.

Rozpis zápasů ZDE!    


Související články

Reprezentační šestnáctka se v Salzburgu zúčastní Turnaje čtyř!

Reprezentace U16

Sedmnáctka ovládla turnaj v Německu. Indián Soukup: Porazit USA je skvělé!

Soukup v U17

Junioři zakončili turnaj v Litvínově. Trenér Vojan: V této prověrce jsme obstáli herně i kondičně, ale...

Bramboroví junioři

Reprezentační šestnáctka dvakrát remizovala ve Finsku. Indián Hodinář: Tvoříme skvělou partu!

Hodinář v U16

Aktuálně na webu

Ohlasy PRI4

Děkuju klukům za výborné přihrávky, říká střelec hattricku Petr Eret

DOR: PLZ - LIB 7:3

Plzeňští dorostenci zůstávají v přípravě nadále neporaženi

PRI4: KLT - PLZ 1:11

PRI4: KLT - PLZ 1:11 - Indiáni ovládli i čtvrtý přípravný duel, v Klatovech si zastříleli!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.