Dorost na startu extraligy! Trenér Pejchar: Přípravné období splnilo to, co jsme od něj očekávali a chtěli

Plzeň - Po juniorech nakročí do extraligy i dorost indiánů. Ten se v přípravě blýskl parádními výsledky, úvodní kolo čeká na modrobílé doma proti pražské Spartě.

Již od pátého května se nově složené družstvo ve složení 27 hráčů a 3 brankáři připravovalo napříč celou Plzní. "Využívali jsme různá stanoviště pro pestrost. V pondělí jsme navštěvovali Koloseum, kde jsme se zaměřovali na spinnig, kruhové tréninky, ale i box. V úterý jsme trávili dopoledne v posilovně na našem zimáku, odpoledne pak v Golden Fish. Zde byl na pořadu dne silový trénink s činkami, běhy do kopce, flowin či TRX. Ve středu jsme na zimáku měli kruhové tréninky, ale i vzpěračské a komplexní záběr na hry. Ve čtvrtek na Benešově škole jsme běhali, poté byla zařazena i gymnastika a hry. A nakonec v pátek jsme běhali na Schwarzově škole a k tomu zapojovali plavání," popisuje lodivod modrobílých Petr Kořínek.

"V prvním měsíci jsme se zaměřovali na objem a vytrvalost, ve druhém již spíše na rychlost a kratší intervaly. Vše jsme završili čtyřmi dny v Třemošné, kde jsme makali dvojfázové a završili vše modelovým utkáním," doplňuje. Všichni hráči poté zůstali v kádru a byli před nimi tři týdny prázdnin. Sedmadvacátého července začal další blok přípravy, tentokráte šlo o dvojfázové tréninky na ledě.

Poté již modrobílí vyjeli k přípravným duelům. A vedli si skvěle! Na úvod porazili loňský bronzový celek Mountfield 4:2, poté Kladno 8:5 před svými fanoušky a 9:1 na ledě soupeře. Loňský mistr z Liberce na západě Čech padl 3:7 a doma zvítězil gólem 10 vteřin před koncem 4:3. K tomu všemu svěřenci trenérů Kořínka a Pejchara ovládli turnaj v Litvínově ve velkém stylu, když domácí skolili 6:1 a pražskou Slavii 6:0. A generálka? Výhra 7:2 v Karlových Varech v derby!   

Samotná soutěž startuje pro Plzeň ve čtvrtek dvanáctého září v 17:00, kdy na svém ledě přivítá pražskou Spartu. V první části, kdy je 30 mužstev rozděleno tří skupin, se modrobílí potkají ještě s Chomutovem, Kobrou Praha, Kladem, Litvínovem, PZ Kladnem, Třemošnou, Karlovými Vary a Hvězdou Praha. prvních šest vždy postupuje do nadstavby, odkud celkově šestnáct nejlepších do play-off.    

Více o přípravných zápasech ZDE!

 

Rozhovor Tomáš Pejchar

Pane trenére, jak byste se ohlédl za celým přípravným obdobím od jara, splnily se vaše cíle?
Přípravné období splnilo to, co jsme od něj očekávali a chtěli. U hráčů toto období nepatří mezi oblíbené, ale je to důležitá složka celé sezony. Snažili jsme se to udělat co možná nejpestřejší. Střídali jsme místa tréninků, každý den jsme byli někde jinde a rozbili tím rutinu každodenního drillu. Dokonce jsme sehráli i jedno fotbalové utkání s místním oddílem ve Vejprnicích. Absolvovali jsme i jeden čtyřdenní blok kombinovaných tréninků na suchu/ledě v Třemošné, který byl zakončen přátelským utkáním s dorostem HC Meteor Třemošná. Celkově jsme byli s přípravným obdobím spokojeni.

V předzávodním období jste si vedli skvěle, pomůže to?
Herně to bylo celkem slušné a podepsalo se to na výsledcích, ale stále je na čem pracovat. Kluci se nesmí uspokojit, musí mít touhu neustále se zlepšovat a jít si za svým snem, a to prosadit se v dospělém hokeji a dělat to, co je baví. Ta cesta je ale ještě dlouhá. Prostor dostali všichni hráči a každý se chtěl ukázat v tom nejlepším světle. Samozřejmě se nám půjde do začátku soutěže lépe, než kdyby to bylo obráceně. Na startu nás čeká hned těžký soupeř v podobě pražské Sparty, která v závěru loňské sezony předváděla velmi kvalitní hokej a v play-off vypadla s Hradcem Králové až v rozhodujícím zápase na nájezdy. Doufáme, že se nám vstup do extraligy povede. Na druhou stranu jsme neodehráli v přípravě zápas v plné sestavě. Buď byl někdo zraněný, nemocný a nebo nám kluci odjeli na reprezentační srazy s kategoriemi U16 a U17.

Jak hodnotíte soustředění v Tachově, které jste absolvovali v srpnu?
Z mého pohledu jsme tam odvedli velký kus práce a hodnotím to jen a jen pozitivně. V Tachově jsou perfektní podmínky, vše jsme měli pár kroků od ubytování. Program tam byl pro kluky celkem nabitý. Ráno jsme měli společný ranní výběh a rozcvičku. Po snídani jsme šli na led, kde jsme měli specializované tréninky pro obránce a útočníky. Jedna skupina byla vždy na ledě a druhá na suché přípravě. Odpoledne jsme měli společný trénink na suchu a poté šli na led, kde jsme se věnovali hernímu systému a našemu klubovému konceptu hry. Prostor jsme si našli i na teambuildingové aktivity v podobě bowlingu a společného grilování. Soustředění jsme ukončili přátelským utkáním s naším B-týmem Klatov.

Mrzí hodně jediný nezdar v přípravě gólem v posledních sekundách v Liberci?
Mrzel jen pár vteřin. V přípravě nejde tolik o výsledky, jakožto o zkoušení hráčů, hledání vazeb, předvedenou hru a další věci. Konkrétně druhý zápas s Libercem byl z přípravných zápasů nejkvalitnější, a to z obou stran. Hrál se pohledný, rychlý tvrdý hokej a jen škoda, že se nešlo do nájezdů.

Do startu soutěže máte nyní relativně hodně času. Co ještě plánujete?
Generálku jsme zvládli minulý týden v úterý ve Varech (7:2), tudíž teď budeme ladit formu a zapracujeme v trénincích na detailech a v neposlední řade na početních výhodách a nevýhodách. Hlavně přesilové hry nám v Karlových Varech moc nešly. A budeme vyhlížet start soutěže.

Co si myslíte o systému soutěže dorostenecké extraligy?
První část je stejná jako loňskou sezonu, jen došlo k lehké úpravě v rozlosování skupin. Druhá část je z mého pohledu správným krokem. Loni k nám do nadstavbové skupiny přišel Liberec a Hradec Králové a ve své podstatě jsme hráli opět proti mužstvům z první části, vyjma těchto dvou a play-off se hrálo opět v této skupině. A za celou sezonu jsme neměli konfrontaci s jinými týmy. Nově by se měla hrát skupina o 18ti postupujících týmech, které si to rozdají mezi sebou. V dorosteneckém věku by se mělo hrát celorepublikově a v nižším počtu týmu. A play-off hrané pouze na dva vítězné zápasy je podle mne málo.

Jaké máte do sezóny cíle?
Chceme hlavně posunout a nejlépe připravit hráče do dalšího hokejového růstu. A týmové cíle? Budu stručný a konkrétní, chceme vyhrát naší skupinu a poté si budeme stanovovat další mety. Ale všichni míříme co nejvýše...!

Pane trenére, děkuji za rozhovor!


Související články

Reprezentační devatenáctku čeká Turnaj pěti v Německu!

Reprezentace U19

Reprezentační osmnáctka bude bojovat na domácím Turnaji pěti!

Reprezentace U18

Sedmnáctka bude válčit v Rusku na Turnaji pěti!

Reprezentace U17

Junioři uzavírají turnaj O Pohár DHL, čeká je DHL Superpohár!

Superpohár DHL

Aktuálně na webu

Reprezentace U19

Reprezentační devatenáctku čeká Turnaj pěti v Německu!

Reprezentace U18

Reprezentační osmnáctka bude bojovat na domácím Turnaji pěti!

Reprezentace U17

Sedmnáctka bude válčit v Rusku na Turnaji pěti!

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Oceláři Třinec
×
Dnes v 16:00 | Jun.
HC Škoda Plzeň
HC Oceláři Třinec