Dorost čeká ve čtvrtfinále Litvínov! Trenér Vojan: Rozhodovat bude hlava a přístup

Plzeň - Hotovo, konec. Mladí indiáni mají za sebou základní část i nadstavbu a vše směřují k play-off. Ve čtvrtfinále je čeká Litvínov!

Letošní ročník dorostenecké extraligy v desetičlenné skupině Západ nejlépe načali indiáni. Hned šestnáctkrát si připsali výhru za tři body, ani jednou neodcházeli s prázdnou poraženi po šedesáti minutách, jediná prohra přišla právě v Litvínově na nájezdy. V tabulce tak za sebou modrobílí postupně ponechali Slavii, Litvínov, Kladno, Spartu, Chomutov, Třemošnou, Karlovy Vary, Kobru Praha a PZ Kladno.

Plzeň díky tomu, že se umístila v první čtyřce základní části, už měla jistý postup do play-off o účast na Závěrečném turnaji. Dorostence čekala šestičlenná nadstavba, ve které si nejlépe vedlo Kladno před Mountfieldem, následovali indiáni, Liberec, Slavia a Litvínov. Tyto celky do čtvrtfinále doplnila nejlepší dvě mužstva z těch, která neuspěla v první části soutěže.

Nyní následuje dvoukolové play-off (čtvrtfinále a semifinále) na dvě vítězná utkání. Pokud Západočeši zvládnou i tyto souboje, probojují se opět na Závěrečný turnaj, kam se kvalifikují čtyři nejlepší týmy v republice. Paralelně se s play-off A hraje i playoff B.

První překážkou jsou pro svěřence trenéra Vojana hráči Vervy. Oba celky se potkaly v letošní extralize šestkrát a o chloupek byli úspěšnější Západočeši. Ti nejprve v Plzni neinkasovali ani branku - 2:0, poté ale slavili černožlutí pomyslný hattrick - 6:5 po samostatných nájezdech, 5:1 a 3:0. Poslední dvě střetnutí již ale opět patřila indiánům - 3:2 a 6:0.

Čtvrtfinále dorostu 2018/19

Skupina A

Kladno (1.) vs. Chomutov (8.)

Mountfield (2.) vs. Sparta (7.)

Plzeň (3.) vs. Litvínov (6.)

Liberec (4.) vs. Slavia (5.)


Skupina B

Vítkovice (1.) vs. Jihlava (8.)

Kometa (2.) vs. Přerov (7.)

Havířov (3.) vs. Třinec (6.)

Pardubice (4.) vs. Zlín (5.)

Série indiánů ve čtvrtfinále 2018/19

Neděle  17.3.2019 HC Litvínov vs. HC Škoda Plzeň od 11:00

Úterý   19.3.2019 HC Škoda Plzeň vs. HC Litvínov od 13:00

Středa  20.3.2019 HC Škoda Plzeň vs. HC Litvínov (případně)

Podrobnosti zápasů po základní části a nadstavbě ZDE!

Podrobné statistiky hráčů po základní části a nadstavbě ZDE!

Trenér Petr Vojan

Pane trenére, jak jste spokojený se dvěma dosud odehranými částmi soutěže?
První část soutěže jsme zvládli velmi dobře, postoupili jsme z prvního místa, skupinu celkem jasně vyhráli. Byli jsme spokojení jak s body, tak i s předváděnou hrou. Tam to bylo všechno v pořádku. Prohráli jsme jen jeden zápas a do nadstavby šli v dobrém rozpoložení. Ale s nadstavbou spokojeni vůbec nejsme. Tam asi někteří kluci začali mylně věřit ve svojí neporazitelnost, dokonalost a bezchybnost, narostli do obrovských výšek a vytratila se pokora. Začaly nám potom vystupovat i negativní věci. Vlastní ego často hráči stavěli nad potřeby týmu, individuální statistiky nad body týmu, ofenzivní hru nad defenzivní atd...To bych řekl, že nás charakterizovalo téměř celou polovinu nadstavby. Měli jsme spousty pohovorů, videa, ale pořád se to nedařilo dostat zpět. Pak si kluci konečně uvědomili, o čem to všechno je, jak je těžké se dostat do formy a udržet ji a jak je naopak jednoduché z toho vypadnout...Potom jsme se hlavně díky venkovní šňůře vítězství dostali zpět a zvedli se, ale ztracené body už nedohnali.

Výsledkově se indiánům dařilo, ale jste spokojený i s vývojem hráčů za ten téměř rok?
Upřímně? Ne, nejsem. Samozřejmě, kluci se zlepšili, ale všeobecně jsem, zejména u některých druhoročáků, čekal mnohem větší progres. To, na co jsme byli zvyklí z minulých sezon, se letos nekonalo. Letošní tým je prostě, jak to říct, v mnoha ohledech dost jiný...

Na čem před Litvínovem ještě během týdne zapracovat? Často jste zmiňoval koncovku...
Ano, ale koncovka je jen jednou z věcí. Máme toho před sebou dost, ale rozhodovat bude hlavně hlava a přístup. Play-off je pouze o týmu a s tím letos prostě bojujeme.

Právě Severočeši na Plzeň v sezóně několikrát vyzráli. Čím to, že se jim na nás tolik daří?
Asi to na nás umí... Dokáží předvést velmi kompaktní výkon, mají šikovné hráče a proměňují své šance. Velmi slušně jim chytá gólman. Respekt k soupeři tam prostě musí být. Ne náhodou nás třikrát porazili. Čeká nás těžký soupeř, ale na sérii se těšíme a uděláme vše pro postup.

Dvě úspěšně zvládnuté série jsou pozvánkou na Závěrečný turnaj o titul. To je jistě opět cíl, že?
To je cíl všech týmů, které se probojovaly do play-off, nás nevyjímaje.

Děkuji za rozhovor, hodně štěstí do další fáze sezóny!


Související články

Reprezentační devatenáctka zahájí sezónu na Turnaji čtyř v Popradu!

Reprezentace U19

Junioři si v přípravě dvakrát zopakují loňské semifinále se Spartou, nechybí ale i švédský soupeř!

Junioři v přípravě

Dorost zná rozpis přípravných duelů!

Dorost v přípravě

Reprezentační šestnáctka míří na společný kemp!

Reprezentace U16

Aktuálně na webu

Reprezentace U19

Reprezentační devatenáctka zahájí sezónu na Turnaji čtyř v Popradu!

Rozhovor Marek Ztracený

Jsem věčný optimista, doufám, že Plzeň bude vysoko, jak jsme zvyklí, říká Marek Ztracený

INFO TICKETING

Kancelář ticketingu v pátek 19. července uzavřena

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhrajte vstupenky