Dominik Frodl #34: Fanoušci jsou skvělí! Snad si spolu celou sezonu užijeme a uděláme nějaký úspěch

Plzeň – Do extraligy vletěl jako velká voda, aktuálně se vyšplhal co do procentuální úspěšnosti zákroků na třetí místo v celé extralize. Se skvělými 93,26 procenty se drží v těsném závěsu za karlovarským Filipem Novotným a vítkovickým Patrikem Bartošákem.

Dominiku, jaký máte program s indiány?
Nyní jsme měli volný víkend plus pondělí. Je to po dlouhé době, takže určitě si člověk bude chtít odpočinout a po tomto období, kdy se nám příliš nedařilo, přijít i na trochu jiné myšlenky a připravit se zase jak psychicky, tak fyzicky na další zápasy extraligy, které pro nás budou moc důležité.

Na co se nyní zaměříte?
Ze začátku určitě více kondici, přece jenom jak nejsou zápasy, tak si člověk může dát více do těla. Později, jak už se budou blížit duely, tak se zaměříme více na hru a přípravě na zápas.

Jak se cítíte po osobní stránce? Start do extraligy máte co do čísel výtečný...
Za prvé bych chtěl říct, že jsem strašně rád za tu šanci, kterou jsem tady dostal a moc za ní děkuji. Mam odchytaných přes deset zápasů, v což jsem po pravdě, když jsem podepisoval smlouvu, ani nedoufal. Samozřejmě k tomu přispěly i jiné okolnosti, ale tak to prostě někdy bývá. Za čísla jsem samozřejmě rád, ale myslím si, že mohla být i lepší. Moc se mi nepovedl zápas ve Varech, kde bohužel začala ta naše série proher. Všechno se odvíjí od výsledků týmu, čísla jsou jedna věc, ale hokej se hraje na výhry. Teď zrovna nevyhráváme, tak tohle jde úplně stranou.

Byl to velký skok oproti loňské sezóně?
Oproti první lize to rozhodně rozdíl je. Celkem logicky, je to vyšší soutěž, takže lepší hráči, šikovnější. Velký rozdíl vidím hlavně v kvalitě zakončení.

Plzeň hraje a hrála skvěle, jen těsně před pauzou vždy něco chybělo k vítězství, čím to?
Souhlasím, měli jsme parádní vstup do soutěže jak už Lize mistrů, tak i začátek extraligy. Hráli jsme vážně dobře, bohužel nyní nám to tam přestalo padat. I přes prohry si nemyslím, že bychom hráli špatně, bohužel hraje se na výhry. Máme výborný tým, takže nemám strach o to, že nám to tam zase začne padat a budeme vyhrávat.

Už jste to nakousl, naopak se vám daří v Lize mistrů…
Jak jsem říkal, začátek LM jsme byli v laufu, dařilo se. Po čtyřech zápasech jsme měli postup. Jsem moc rád, že se nám povedl duel v Bolzanu, napadali nám tam konečně gólíky a hlavně se vyhrálo. Takže doufám, že to byl pro nás odraz k lepším zítřkům.

Jak vám v Plzni sedí spolupráce s Rudou Pejcharem a možná trochu exotická s Dmitrim?
Nemůžu si stěžovat, spolupráce funguje suprově. Pechta je skvělý trenér. Stačí se podívat, kolik pod ním v posledních letech odešlo gólmanů do NHL. To za něj mluví samo a hlavně to je dobrý člověk. S Dimou i přes jazykovou bariéru je to také super. Snažíme se spolu bavit, tedy alespoň já. Moje angličtina není zrovna na vysoké úrovni. Jsme kamarádi a přejeme si, celkově máme mezi sebou pohodu, což je základ. Čtvrtý do party je Kristián Kolář, kterého bych také rád jmenoval. Super gólman a hodný kluk. Takže spolupráce mezi námi je určitě více než dobrá.

S fanoušky si užíváte po vítězství vždy velkou děkovačku, navíc vám hází sladkosti. Jací jsou nebo jak vám sedí tohle spojení?
Fanoušci jsou skvělí, parádní atmosféra, chodí jich hodně, co víc si přát. Chtěl bych jim moc poděkovat za podporu celého týmu. Co jsem za těch pár zápasů v extralize stačil poznat, tak patří určitě k nejlepším v celé lize. Já jen doufám, že těch výher a děkovaček bude co nejvíce a pořádně si spolu celou sezonu užijeme a uděláme nějaký úspěch.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů!


Související články

Ve Švýcarsku budeme chtít uhrát dobrý výsledek, hlásí před zápasem v Zugu Ladislav Čihák

Rozhovor Ladislav Čihák

Zahrát si zápas NHL doma v České republice, to by byl úplný vrchol, říká Dominik Kubalík

Rozhovor Dominik Kubalík

Jsem moc rád, že se můžu připravovat doma v Plzni, říká Pavel Francouz

Rozhovor Pavel Francouz

Suchá příprava proběhla perfektně, jsem spokojený, říká hlavní trenér Ladislav Čihák

Rozhovor Ladislav Čihák

Aktuálně na webu

VTM U14

V rámci VTM se krajský výběr ročníku 2006 popasuje s Karlovarským!

Osmifinále CHL

Známe termíny zápasů s Lausanne!

Z6: PLZ - CEB 5:7

Šesťáci ztratili skvěle rozehraný duel s Motorem