Dlouholetý hráč Plzně i Bolzana Jaroslav Pavlů vhodí úvodní buly!

Nelze najít vhodnějšího kandidáta na slavnostní vhazování před startem odvetného zápasu osmifinále hokejové Ligy mistrů mezi Plzní a italským klubem HC Bolzano. Jednaosmdesátiletý hokejista Jaroslav Pavlů totiž vložil téměř celou svou hokejovou kariéru právě těmto dvěma týmům.

Jaroslav Pavlů okusil českou nejvyšší soutěž jako veliký talent už v sezóně 1954/1955 ve svých sedmnácti letech, v plzeňském dresu odehrál dvanáct duelů než přestoupil na čtyři roky do Rudé Hvězdy Brno, se kterou získal dva tituly.

Na dlouhá léta však následoval návrat na západ Čech, kde strávil celá šedesátá léta, odehrál zde hned deset sezón, během kterých nastřílel rovných šedesát branek! S klubem však zažil i pád do druhé ligy.

Sezónu 1969/1970 už strávil v hokejově exotické Itálii. S celkem HC Latemar vybojoval postup do nejvyšší soutěže a po třech letech už přestoupil právě do severoitalského Bolzana, které patřilo do špičky v tamní elitní lize. Třebíčský rodák zde oslavil titul za devět sezón hned čtyřikrát, navíc získal další čtyři stříbra, jeden bronz a nezapomenutelně se zapsal do mysli tamních fanoušků.

Jméno Pavlů si však lidé v Itálii pamatují i z jiného důvodu. Jeho syn Martin, rodák z Plzně, pokračoval v jeho šlépějích. V Bolzanu odehrál neuvěřitelných dvaadvacet sezón a s italským občanstvím nastoupil za reprezentaci k nevídaným 225 zápasům. Je stále rekordmanem v počtu utkání, nikdo v italském dresu neodehrál více.

Jaroslav Pavlů zase po konci kariéry zkusil roli trenéra. Rok strávil u italské reprezentace do dvaceti let, dva roky pak právě v Bolzanu. V tamním klubu je nezapomenutelná legenda, v Plzni strávil dlouhých jedenáct let, a proto je velikou poctou, že bude vhazovat slavnostní buly právě před duelem dvou týmů jeho srdce.


Fotogalerie

Související články

Osmifinálová odveta v Lize mistrů je tady, italské Bolzano míří do Plzně!

Preview

OF2: PLZ - BOL 6:2 - Historický postup s puncem půltuctu!

Report

Vysoká výhra nám do dalších zápasů může jen pomoci, věří Miroslav Preisinger

Ohlasy

Aktuálně na webu

DOR: PLZ - SLA 5:3

Dorost v těžkém utkání přetlačil pražskou Slavii!

Mikuláš

Na domácí zápas indiánů proti Kometě Brno dorazí i Mikuláš!

Reprezentace U20

Reprezentační dvacítku čeká kemp před domácím MS!

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Kometa Brno
×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC Verva Litvínov
HC Škoda Plzeň