Dalším v cestě jsou třinečtí Oceláři

Plzeň - Již s postupem do vyřazovacích bojů v kapse odjeli den předem modrobílí do dalekého Třince, na nějž v letošní sezóně umí se střídavými úspěchy. Doma kralují, stejně tak jejich soupeř, který v minulém měření u sebe těsně vyhráli 4:3. Lasselsberger tedy může jen získat, hlavně díky náskoku z úvodu sezóny nevypadl ani z přetahované o tolik lákající šestku, pro Třinec je to zápas pravdy. Napínavé utkání vám přenášíme samozřejmě na online přenosu!

Tentokrát bez nervů?

Nebyla by to Plzeň, kdyby každoročně svým fanouškům nepřipravila porci devhberoucího nervování, zda play-off bude, či nebude. Letos jinak. Neříkejme, že s velkým, ale s předstihem si zajistila účast ve vyřazovacích bojích. Zatím jde „pouze“ o jistotu předkola, s tím ale svěřenci Pavla Hynka a Milana Razýma ještě mohou něco udělat. Stojí před nimi dvě utkání, po jednom doma a venku a bodovat v nich není úkol nadlidský.

Třízapasová "šňůrka"

Sice není vhodné mluvit o nějaké skvělé, neuvěřitelné sérii vítězných zápasů, které má zrovna Lasselsberger za sebou, ale za zmínku to rozhodně stojí. Plzeňští po přestávce jedou jako správně seřízený vlak. První třetinu se na ledě Liberce rozkoukávali, aby v posledních dvou dvacetiminutovkách předvedli strhující výkon, na který pak navázali v televizní předehrávce na kladenském tolik neoblíbeném stadionu. Potvrzení účasti v předkole doma proti předoposlednímu Znojmu již bylo taktéž s přehledem. Že by se ta pravá forma ze začátku sezóny vracela v pravý čas? Hlavně nezakřiknout...

Třinec bojuje o bytí a nebytí

Jak úzká je hranice mezi úspěšnou a zatracovanou sezónou? Pro Oceláře momentálně činí +4 body. Na desátém místě, které tak tak zajišťuje účast v předkole play-off si hlídají zatím poměrně pěkný náskok na jedenácté České Budějovice, jež se snaží na poslední chvilku zachránit špatný soutěžní ročník. Třinec má souboj plně ve svých rukou, proti Plzeňským si tak může zajistit „desítku“. Osmý Lasselsberger ale jistě nic nedá zadarmo, vždyť na přímý postup do „opravdového“ play-off, na které na západě Čech všichni netrpělivě čekají, ztrácí pouhé bodíky tři. Souboj osmého a desátého tedy nebude jen o souboji mezi sebou, ale hlavně o souboji proti ostatním v tabulce. Záleží, komu vyjde lépe, a modrobílí by jen neradi zapomínali na výkony, s nimiž slavili úspěch poslední kola.

Sestavy obou protivníků z posledního kola

Třinec: Vojtek - Sekeráš, Výtisk, D. Seman, Malec, Vosátko, Gureň, F. Štefanka - Balej, Polanský, D. Moravec - Lušňák, Hampl, Steber - D. Květoň, Peterek, V. Polák - Tomík, Kováčik, Kanko. Trenéři: Stavjaňa a Juřík.
Plzeň: Chábera – Čakajík, Smrek, Cartelli, Redlihs, Benák, Pácal - Vostřák, Straka, Vlasák - Tomas, Kracík, Ludvík - Adamský, Jan Kovář, Dvořák - Kubica, Kubalík, Laš.

Související články

TRI - PLZ 2:3 Plzeň vyhrála počtvrté za sebou a silně sní o šestce

Report

Aktuálně na webu

Online bitva

Dominik Frodl se ve hře NHL 20 utkal s Dominikem "CzechDominem" Humpálem!

Plzeňský deník

Plán B. Hokejová Škoda jedná o snížení platů

Dar FN Plzeň

Indiáni předali Fakultní nemocnici Plzeň 550 roušek