Chci být platným členem týmu a pomoci Plzni tam, kam patří, hlásí Vojtěch Němec

Plzeň - Útočník Vojtěch Němec je další novou tváří ve škodovácké ofenzivě. Mnoho fanoušků si ho spojí především s působením v Brně, kde dvaatřicetiletý zručný forvard získal jeden mistrovský titul, což připomíná jeho tetování na pravém lýtku, na kterém je vyobrazen Masarykův pohár a pod ním logo Komety. K tomu Němec s úsměvem poznamenal: „Pohár zůstane stejný, ale určitě je místo pro ještě jeden znak. Tak doufám, že po sezoně tam přibude!“

Vojtěchu, jaký jste měl dojem z prvního tréninku?
Začalo se zostra, žádný hokejista tuto část přípravy nemá rád, ale je to potřeba, bez toho to prostě nejde. Kondiční trenér Honza Snopek má vše dobře zpracované, takže to bude odsýpat, určitě to bude mít i ten účel, jaký to má mít.

Co pro vás konkrétně je nejvíce neoblíbená část v letní přípravě?
Já třeba naprosto nesnáším běhání. Na to, že jsem celkem malý, jsem i relativně těžký, takže běhání není úplně můj šálek čaje. Radši budu zavřený v posilovně, ale samozřejmě vím, že bez toho aerobního pohybu to nejde. Musí to prostě být.

Jak se vlastně zrodil váš přesun do Plzně?
Už v minulé sezoně jsem to měl v Kometě takové nahnuté, byl jsem i na hostování v Boleslavi. Když jsem potom řešil, jestli budu pokračovat v Brně, tak mi pan Zábranský řekl, že si mám hledat nové angažmá, protože se mnou nepočítá. S agentem jsme tedy začali hledat, kde by o mě byl zájem. Ozvala se Plzeň, což byla jasná volba, protože hokej, který se zde loni praktikoval, by mi mohl vyhovovat, protože jsem útočný typ. Nebylo moc co řešit.

Semifinále Plzeň versus Kometa jste tedy sledoval s tím, že už víte, kde budete v kariéře pokračovat?
Popravdě jsem to nevěděl, s panem Vlasákem jsme všechno dořešili až na konci dubna. Semifinále jsem bohužel sledoval z nemocnice, protože jsem byl po operaci, hokeje už jsem se nezúčastňoval. Nevěděl jsem ale, komu mám přát, protože Kometa sice hrála výborný hokej, ale měli titul z předchozího roku, takže možná jsem to trochu přál někomu jinému. Ale pravda je taková, že titul obhájili zaslouženě.

Proti Škodě jste nastoupil mnohokrát, jaký pro vás byl Plzeň soupeř?
Plzeň si vybavuji strašně dobře, protože pokaždé, když jsem proti ní nastoupil, tak se mi dařilo. Dal jsem buď gól, nebo si mi dařilo nějak jinak. Hrál se tady vždycky útočný hokej, nikdo nebyl zalezlý vzadu, proti Plzni se vždycky hrálo dobře, nebylo to jako proti betonujícím týmům. Místní hokej jsem měl vždycky rád, těší mě, že teď můžu být jeho součástí a aktivně se zúčastnit.

Berete to teď jako takový nový start v kariéře?
Dřív jsem měl dobré sezony, ale ty poslední dvě z mé strany nebyly ideální, ani nevím, čemu to přičítat. Jestli mi hlava nepobrala ten nový styl, jaký se v Brně začal praktikovat. Pro mě to bude tedy opravdu úplně nový začátek, chci začít od píky, sice to může znít blbě, když to říkám po třicítce, ale je to opravdu restart, věřím, že zase budu platným členem týmu. Doufám, že se budu prosazovat, abych Plzni pomohl dostat se tam, kam patří.

Znal jste před příchodem některé hokejisty z plzeňské kabiny osobně?
Popravdě jen dva. Milana Gulaše a Vencu Nedorosta, se kterým jsem hrál ještě v Liberci. Podle jmen a obličeje jinak dost, ale nebylo tak třeba jako v Boleslavi, kde jsem znal půl mužstva. Je to pro mě něco nového, ale věřím, že se v průběhu letní přípravy a sezony dobře seznámíme. A na ledě to pak bude v pohodě.


Související články

Už po dvou dnech se v Plzni cítím jako doma, říká brankář Dmitrij Milčakov

Rozhovor Dmitrij Milčakov

Musím se ukázat a vybojovat si pevné místo, říká Jan Kovář před angažmá v NHL

Rozhovor Jan Kovář

Věřím, že se toho v Plzni můžu hodně naučit, říká Conor Allen

Rozhovor Conor Allen

Věřím, že na extraligu mám, chci to dokázat, hlásí útočník Václav Nedorost

Rozhovor Václav Nedorost

Aktuálně na webu

Ohlasy Karaganda

Příprava je těžká, bolí celé tělo, říká po čtyřbodovém utkání Milan Gulaš

PLZ - KAR 5:2

PLZ - KAR 5:2 - V zajímavém klání skolila Plzeň kazašskou Karagandu

Reprezentace U16

Reprezentační šestnáctka míří na turnaj do Rakouska!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.