Byl to opravdu dobrý týmový výkon, radoval se Mário Bližňák

Plzeň - Po utkání s Karlovými Vary bylo v šatně domácích pochopitelně mnoho důvodů ke spokojenosti. Zároveň jsou si ale hráči vědomi toho, že jde pouze o první kolo a je třeba zůstat nohami na zemi. Konkrétně se k zápasu vyjádřili Mário Bližňák a Petr Kadlec.

V přípravě Plzeň se svojí střeleckou produktivitou moc spokojena nebyla. Podle Petra Kadlece to ovšem vliv na tým mít nemohlo. "I kdybychom dali hodně gólů, nebyl bych z toho nějak nadšený. Je to jen příprava, liga je něco úplně jiného," má jasno zkušený bek.

Dnešní utkání mělo speciální úvod. O slavnostní vhazování se totiž postaral americký hasič Tiernach Cassidy, jenž zasahoval při katastrofické události 11. září 2001. "Bylo to zajímavé, pro nás je to určitě hrdina," vysekl poklonu Kadlec.

Teď už ale k samotnému utkání. Do něj domácí celek vstoupil dobře a již v první periodě se ujal tříbrankového vedení. "Určitě nás hodně uvolnila ta první branka. Poté jsme výborně bruslili, kluci dobře napadali, soupeře jsme k ničemu nepouštěli. Měli jsme dobrý pohyb a začátek nám prostě vyšel," radoval se Petr Kadlec, jenž v utkání zaznamenal dvě asistence a čtyři plusové body za účast na ledě. "Ten první gól nás hodně uklidnil. Velmi dobře jsme bruslili a ve všem jsme je přehráli. Pak jsme se ale trošku nechali zatlačit. Nicméně všechny čtyři pětky dnes šlapaly, týmový výkon byl opravdu dobrý," chválil Mário Bližňák.

Ten se postaral o gól na 3:0, když dostal perfektní přihrávku právě od Petra Kadlece. "Krásná nahrávka tady od kolegy (ukazuje na Kadlece - pozn. red.), já se ještě díval dozadu na Kratěnu, ten ale křičel, ať jdu sám. Vystřelil jsem na lapačku a je super, že to tam padlo," radoval se slovenský fovard. "Vyšlo nám to. Lvíček (Jakub Lev - pozn. red.) mi to suprově dal a Mário mazal dopředu. Byla tam hodně velká ulice," doplnil popis inkriminované akce Kadlec.

Skóre v zápase ale otevřel novic v dresu Škody Plzeň Marcel Hossa. "Je to vyložený střelec. Je dobře, že dal ten první gól, protože to z něj opadne. Určitě se do toho potřebuje ještě dostat, ale on když dostane šanci, tak ten gól prostě dát umí," popsal svého krajana Bližňák.

Oba aktéři se shodli v tom, že nelze z výhry v prvním kole dělat velké závěry. "Máme tři body, dali jsme hodně gólů, byl to povedený výkon. Asi tak není čas na kritiku, ale je to jen první zápas a bavit se takhle můžeme až třeba po desátém kole," varuje Kadlec. "Je třeba si to užít hodinku - dvě a poté se připravit na další zápas. Samozřejmě jsme si zakřičeli radostí, ale první kolo nic neznamená. Tato liga je velmi vyrovnaná, kdokoliv může porazit každého," přitakává Bližňák svému parťákovi z obrany.

V neděli čeká indiány zápas na ledě Pardubic. Proti nim se Bližňákovi v plzeňském dresu dařilo, ze svých šesti branek v základní části minulé sezony zaznamenal tři právě ve vzájemných zápasech. "Když jsem byl na Spartě, tak mi to šlo proti Litvínovu. Když jsem přišel sem, tak mi proti nim nešlo, ale s Pardubicemi ano. Byl bych rád, kdyby to s Pardubicemi bylo i nadále. Ale je to hlavně o týmu, je třeba k tomu dobře přistoupit, bude to těžký zápas," vyhlíží nedělní střetnutí rodák z Trenčína.


Fotogalerie

Související články

První krok do extraligy ve znamení derby!

Preview

PLZ - KVA 5:1 - Plzeň na úvod opanovala západočeské derby!

Report

Aktuálně na webu

JUN: CHM - PLZ 1:2

Junioři v přípravě dobyli Chomutov!

Ohlasy PRI4

Děkuju klukům za výborné přihrávky, říká střelec hattricku Petr Eret

DOR: PLZ - LIB 7:3

Plzeňští dorostenci zůstávají v přípravě nadále neporaženi

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.