Bohuslav Ebermann a Zdeněk Pata ovládli turnaj legend v tenise!

Plzeň - Zajímavé klání se konalo první červnový pátek ve Zruči. Celkem devět dvojic si to rozdalo v tenise v rámci Miras Cupu 2019.

Letošní ročník byl již desátý - tedy jubilejní. Z řad hokejových legend se jej zúčastnilo devět dvojic - plzeňská Bohuslav Ebermann a Zdeněk Pata byla nejstarší. 

Přesto v systému každý s každým nenašla přemožitele, navíc ztratila pouze osm gamů. Po zásluze se tak stala nejúspěšnější dvojičkou turnajového klání! 

"Některé Bohoušovo prohozy jsem přirovnal k památečnímu gólu na MS 1977. Jsem moc rád, že jsem si s ním mohl zahrát, pro mě je stále velká osobnost, která pro plzeňský i český hokej udělala strašně moc. Navíc má můj obdiv za pohyb na kurtu," popisuje Zdeněk Pata.

Známý plzeňský forvard Bohuslav Ebermann je legendou plzeňského i československého hokeje. Dlouholetý kapitán a opora hokejové Škodovky, přezdívaný "plzeňský expres," na podzim oslavil kulaté sedmdesáté narozeniny. Jeho parťák Zdeněk Pata je o dvanáct let mladší a patří k významným osobnostem plzeňského hokeje osmdesátých let. V tuzemské nejvyšší soutěži odehrál přes tři stovky utkání a zapsal přes dvě stovky bodů. Smrtící byl zejména útok s Františkem Černým a Josefem Táflíkem. Společně s Bohuslavem Ebermannem strávili dvě sezóny v TJ Škoda Plzeň.


Související články

Dominik Frodl vyzývá fanoušky: "Tohohle krásnýho zrzouna byste si měli začít kupovat!"

Permanentky

Hledáme ambasadory fanoušků!

Program Ambasador

Aktualizace: Indiáni prohráli v Komárově

Rozpis fotbalů

1000 prodaných permanentek. Děkujeme!

1000 permic

Aktuálně na webu

Permanentky

Dominik Frodl vyzývá fanoušky: "Tohohle krásnýho zrzouna byste si měli začít kupovat!"

Rozhovor Malík

V Plzni ze sebe vydám 110 % jako všichni ostatní, dřeme a zvládáme to dobře, říká Zack Malík

Program Ambasador

Hledáme ambasadory fanoušků!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhrajte vstupenky