Ani jsem nevěděl, že nějaká taková cena je, překvapilo ocenění Filipa Přikryla

Plzeňská mládež zažívá snový start do nové sezony a kromě týmových úspěchů přichází nyní na řadu i individuální v podobě ocenění pro nejlepšího hráče měsíce září v kategorii staršího dorostu, kterým se stal talentovaný Filip Přikryl. Šestnáctiletý plzeňský útočník je aktuálně nejproduktivnějším hráčem celé soutěže a nyní ho čeká reprezentační sraz do osmnácti let.

Co říkáte na to, že jste se stal nejlepším hráčem v měsíci září v kategorii staršího dorostu?
Měl jsem velkou radost, řekl mi to pan Straka po tréninku. Já jsem popravdě ani nevěděl o co jde, protože je to tento rok nové. Před sezonou se to ke mně nedostalo, tak jsem byl příjemně překvapený.

Překvapilo vás hodně, že jste zvítězil?
Určitě, protože jsem ještě ten “mladý” ve starším dorostu, a vím, že v soutěži po celé republice je hrozně kvalitních hráčů. Někteří jsou stejně staří, nebo i o rok starší.

Už víte, jestli vás to bude něco stát do týmové kasy?
Doufám, že ne. Teď naštěstí jedu na týden na reprezentaci, snad na to zapomenou (smích).

Co vůbec říkáte na svoji skvostnou bilanci v podobě jednadvaceti získaných bodů v sedmi odehraných zápasech?
Samozřejmě jsem rád, že mohu týmu přispět k nějakým gólům, ale vždycky to muže být lepší. Je dobře, že se nám zatím jako týmu daří. Navíc, když k tomu dokáži sám nějakým dílem přispět.

V útoku nastupujete s Martinem Langem a Kamilem Hajšman. Jak vůbec vznikla vaše lajna a jak byste ji popsal?
S kluky jsme hráli pár zápasů v mladším dorostu a nějak jsme tušili, a i tiše si přáli, abychom hráli spolu i tenhle rok. Vyhovíme si ve všech směrech, a každý zapas si snažíme užít. Máme i výhodu v tom, že jsme každý jiný typ hráče, pak to hned líp do sebe zapadá. Martin Lang je vyloženě střelec, Kamil Hajšman je takový štírek, který dokáže vždycky nějak proklouznout obranou, a já se snažím góly připravovat.

V úvodu sezony jste dostal dvakrát příležitost zahrát si za plzeňské juniory. Jste rád, že jste se podíval i o kategorii výše?
Každé šance hrát za juniory si vážím. Je to zase úplně jiný hokej, jsou tam vlastně i o čtyři roky starší kluci. Je proto mnohem silovější a já rád změřím síly se staršími. Jsem hrozné rád, že jsem takovou šanci dostal.

Nyní míříte na reprezentační sraz do osmnácti let. Jak se na něj těšíte?
Těším hrozné moc. Bude to nová zkušenost. Je to pocta hrát za reprezentaci, k tomu ještě v ročníku o rok výš, než bych měl být. Jsem šťastný, že mě trenéři vybrali.

Co bude náplní srazu kromě tří přípravných duelů proti Rusku?
Od úterý do čtvrtka se trénuje dvojfázově. V pátek, v sobotu a neděli máme vždycky dopoledne rozbrusleni a odpoledne zápas.

Třikrát se utkáte s Ruskem. Jaké máte zkušenosti ze zápasů proti sborné?
Bohužel s Rusy mám špatnou zkušenost. Hrál jsem s nimi naposled v U16 a tam jsme z pěti zápasů proti nim nedokázali vyhrát ani jeden. Slyšel jsem, že letošní U18 mockrát Rusy neporazila, o motivaci máme proto postaráno.


Související články

Reprezentační osmnáctka se představí na Turnaji pěti ve Švýcarsku!

Reprezentace U18

Reprezentační sedmnáctka se vydává do Finska!

Reprezentace U17

Plzeňští junioři tento hrací týden neodehrají

Junioři nenastoupí

Reprezentační dvacítku čeká kemp před domácím MS!

Reprezentace U20

Aktuálně na webu

Gulaš po Finsku

Bylo parádní zahrát si v reprezentaci před skvělými fanoušky, usmívá se Gulaš

Upřesnění zápasů

Indiány čekají v lednu tři televizní zápasy

DOR: PLZ - LIB 2:8

Dorost v okleštěné sestavě nestačil na Liberec

×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC Škoda Plzeň
HC Dukla Jihlava