All Saints Cup 2018, indiáni vyzvou Lugano!

Plzeň – Olympijská přestávka je v plném proudu, ale indiáni nezahálejí. Ve Švýcarsku se postaví od 19:30 týmu Lugana!


HC LUGANO
vs.
HC ŠKODA PLZEŇ

The Rink of Saints, St. Moritz
15. února 2018
All Saints Cup 2018

Indiáni zkušenost se švýcarskými týmy mají. A to hned z předloňské sezóny, kdy se v Lize Mistrů potkali modrobílí v rámci prvního vyřazovacího kola právě s Luganem. To bylo nad síly Plzně a postoupilo dále po domácí výhře 4:1 a venkovní remíze 3:3. V roce 2014 odehráli Západočeši v rámci stejného turnaje duel proti Rapperswil-Jona Lakers. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, nakonec švýcarský celek udeřil rozhodující brankou na 3:2 v poslední vteřině střetnutí. Nestačily ani góly Baleje a Mozíka. V roce 2007 se modrobílí popasovali s mužstvem Fribourg-Gottéron a slavili vítězství v nájezdech 2:1. Ze hry zamířil do černého Adamský, v nájezdech pak rozhodl Šindel. Nejčerstvější zkušenost mají Západočeši z letošního léta, když na turnaji v Německu skolili 5:3 Kloten. Jakou zápletku bude mít utkání tentokrát?


Pod pokličkou Lugana

Malebné město se nachází v jihovýchodní části Švýcarska, konkrétně pak v kantonu Ticino. Díky blízkosti k italským hranicím je ve městě velice cítit kultura tohoto souseda. Celá oblast Lugana i s metropolitním okolím má přibližně 145 000 obyvatel, čímž se řadí na deváté místo největších měst ve Švýcarsku. Dominantou území je nádherné a rozlehlé Luganské jezero, na jehož nábřeží můžete bez problému nalézt třeba i palmy, v okolí se nachází rovněž i Luganské Alpy. Díky atraktivnosti města, přilehlým přírodním skvostům a velmi dobrému počasí během letních měsíců se Luganu přezdívá „Monte Carlo Švýcarska“. Nejideálnější cesta automobilem z Plzně trvá přibližně osm hodin, najedete pak bezmála 700 kilometrů.

Tento klub byl založen 11. února 1941 a ctí černé, bílé, žluté a i šedé barvy. V roce 1982 vyhrál místní tým druhou nejvyšší švýcarskou soutěž, poté už se nepřetržitě objevuje pouze v nejvyšší švýcarské hokejové soutěži. Tuto ligu dokázalo Lugano ovládnout hned sedmkrát – třikrát v osmdesátých a dvakrát v devadesátých letech, další úspěch přišel v roce 2003 a poslední zlaté medaile si na krk luganští hokejisté mohli pověsit v roce 2006. Dalším úspěchem, jenž rozhodně stojí za zmínku, je vítězství na tradičním Spengler Cupu, který velmi dobře znají i čeští fanoušci. Tento vánoční turnaj s neuvěřitelnou atmosférou dokázalo Lugano vyhrát v letech 1991 a 2015.

Pista La Resega- to je název domovského stadionu, kde celek HC Lugano sídlí. Tento stánek byl postaven v roce 1957, před jednadvaceti lety pak opraven do nynější podoby. Aréna pojme celkem 7 800 fanoušků a její kolmé tribuny zaručují tu správnou atmosféru.

Jak již bylo řečeno, indiáni se s Luganem potkali před dvěma lety v první vyřazovací fázi Ligy mistrů. Švýcaři doma uspěli 4:1, k postupu jim pak v Plzni stačila remíza 3:3. V dalším kole se konal bratrovražedný souboj, soupeřem totiž byl Curych. Ten sice úvodní klání prohrál 2:3, ale v odvetě si zajistil postup po výsledku 4:2. Podobně jako modrobílí se vloni Lugano nekvalifikovalo.

V aktuální sezóně je Lugano čtvrté, na vedoucí Bern ztrácí šestnáct bodů. Sedm pak na druhý Zug a tři na třetí Biel. Do konce základní části zbývají tři kola. V týmu žádného českého zástupce nenajdeme. Zajímavé je ovšem již obsazení brankoviště – tři hráči – tři národnosti - Lotyš, Rakušan a Švýcar. V obraně pak najdeme například Američana Sanguinettiho či především Kparghaiho – rodáka z Monrovia v Libérii. V útoku zase řádí Ital Morini, Fin Lajunen, Kanaďan Lapierre či Švéd Klasen. Nejlepším střelcem mužstva je dvaadvacetiletý Luca Fazzini, jenž nasázel osmnáct branek. Na Olympijské hry se podívá obránce Philippe Furre za Švýcarsko, Jani Lajuen za Finsko, Bobby Sanguinetti za USA i Maxim Lapierre za Kanadu.

Výsledky posledních vzájemných zápasů

HC Lugano 4
HC Škoda Plzeň 1
(0:0, 2:1, 2:0)


Branky a nahrávky: 23. Hofmann (Brunner, Hirschi), 26. Klasen (Mårtensson, Zackrisson), 48. Fazzini (Bürgler, Hofmann), 50. Gardner (Bertaggia) – 36. Lev (Indrák, Slovák).
HC Lugano: Merzlikins (Manzato) – Wilson, Sartori, Furrer (C), Ulmer, Hirschi, Fontana – Klasen, Mårtensson, Zackrisson – Brunner (A), Hofmann, Bürgler – Sannitz (A), Walker, Gardner – Bertaggia, Morini, Reuille – Fazzini.
HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Pulpán (A), Čerešňák, Kvasnička, Moravčík, Špaček, Slovák – Svoboda, Lev, Kratěna (C) – Kubalík, Kodýtek, Indrák – Johnson (A), Koreis, Yellow Horn – Schleiss, Suchý, Švarc.


HC Škoda Plzeň 3
HC Lugano 3
(1:1, 1:1, 1:1)


Branky a nahrávky: 8. Lev (Kracík), 31. Kodýtek (Pulpán), 60. Svoboda (Kratěna) – 10. Zackrisson (Sartori, Mårtensson), 27. Hofmann (Ulmer), 48. Sannitz (Gardner, Bertaggia).
HC Škoda Plzeň: Sochůrek (Polívka) – Pulpán (A), Čerešňák, Kvasnička, Slovák, Moravčík, Kaňák – Kubalík, Kracík (A), Lev – Johnson, Kratěna (C), Schleiss – Svoboda, Kodýtek, Yellow Horn – Krliš, Koreis, Hollweg.
HC Lugano: Manzato (Merzlikins) – Wilson, Sartori, Furrer (C), Ulmer, Hirschi, Ronchetti – Klasen, Mårtensson, Zackrisson – Bürgler, Hofmann, Brunner (A) – Reuille, Sannitz (A), Gardner – Bertaggia, Morini, Fazzini – Romanenghi.


Související články

LUG - PLZ 5:0 - Vstup do turnaje indiánům nevyšel

Report

Herně jsme nepropadali, říká Tomáš Vlasák

Ohlasy

Aktuálně na webu

PREVIEW KALTOVY

Přípravné období končí, Plzeň míří do Klatov!

DOR: KOM - PLZ 3:0

Dorost se se Zlín Cupem rozloučil porážkou s Brnem

DOR: MHK – PLZ 4:3sn

Dorost zapisuje na Zlín Cupu první ztrátu

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.