Do projektu ”TRÉNUJ JAKO INDIÁN” se zapojili i noví hráči Vojtěch Němec a Dominik Frodl

Plzeň - Klub HC Škoda Plzeň v sezóně 2017/2018 přišel s velkou novinkou. Ve spolupráci s několika školami rozjel projekt Trénuj jako indián. V průběhu školního roku se tak hráči A – týmu několikrát zhostili role učitelů a vedli hodiny tělocviku nebo angličtiny.

V současné době už jde první ročník projektu do finále. Jednu z posledních speciálních hodin zažily děti na 4. základní škole v Kralovické ulici v Plzni.

Právě tam si premiéru v roli pedagogů vyzkoušely nové posily kádru. Před děti nastoupili útočník Vojtěch Němec a brankář Dominik Frodl.

Kluci se na školáky velmi dobře připravili. V první polovině hodiny je provedli sportovní přípravou, kterou sami prochází. Druhá půlka hodiny už patřila florbalu a strhlo se opravdu velké klání.

„Určitě to byl zážitek. Je to zase něco nového, setkat se s dětmi a ukázat jim něco z toho, co umíme,“ řekl po dost nabité hodině Vojta Němec.

Hlavně závěrečný mač ve florbale byl parádní. „To bylo skvělý. To se mi líbilo hrozně moc, protože bylo vidět, jak se všichni snaží a chtějí se předvést a všichni chtějí vyhrát. To je důležité, protože jakmile budou mít děti vůli vyhrávat, tak to nikdy nebude, tak špatné,“ doplnil nový útočník indiánského kádru.

Role učitele se zhostil i Dominik Frodl, i když jak uznal, že vůdčí úloha připadla především na jeho kolegu. „Mě zastupoval hlavně Vojta, já jsem tady byl takový tichý společník,“ směje se sympatický gólman. „Práce učitele je ale určitě náročná. Viděli jsme tady dvacet dětí, které třeba nemusí vždy dávat úplně pozor, ale dneska to šlo, protože jsme přišli a bylo to jiné. Já bych na to ale asi nebyl úplně vhodný tip,“ dodává s úsměvem.

FOTOGALERIE ZDE!

Premiérový ročník projektu Trénuj jako indián má před sebou už jen dvě pokračování. V příštím roce se nicméně rozeběhne znovu.


Související články

Indiáni se zúčastnili akce MFF Juniorfest 2018 aneb Pevnost Týn

MFF Juniorfest 2018

Projekt „Trénuj jako indián“ je mezi studenty velmi oblíbený

TRÉNUJ JAKO INDIÁN

Projekt „Trénuj jako indián“ pokračuje i letošní sezónu

Trénuj jako indián

Hokejoví indiáni vyrazili do škol! Vysvědčení předávali na základní škole v Kralovické

Předávání vysvědčení

Aktuálně na webu

DOR: PLZ - LIM 0:3

Ach ta koncovka, Litvínov si odváží všechny body

Statistiky CHL

Skvělý Gulaš a dominantní Frölunda. Jak hovoří statistiky o jízdě Plzně v CHL?

Reprezentace U17

Reprezentační sedmnáctku čeká Evropský olympijský festival mládeže EYOF!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Škoda Plzeň
Mountfield HK
×
Dnes v 16:00 | Jun.
HC Kometa Brno
HC Škoda Plzeň