V Lize mistrů narazíme na úřadující šampiony

Skupinová fáze hokejové Ligy mistrů byla rozlosována! Plzeň se ve skupině utká s úřadujícím šampionem evropské soutěže, finalistou švýcarské ligy a slovenským mistrem.

V Kodani proběhl los hokejové Ligy mistrů, který se každoročně koná během světového šampionátu. Podruhé výrazně zajímal i fanoušky Plzně, která se po jednoleté pauze do soutěže vrací.

Škodovka šla do losu z druhého výkonnostního koše, kam se dostala díky vítězství v základní části extraligy. I tak nakonec ale dostala do skupiny velice silné soupeře!

Ze čtvrtého koše byla totiž do naší skupiny H vylosována Banská Bystrica, slovenský mistr, týmem ze třetího koše je HC Lugano, na které Plzeň narazila už při předchozím působení v Lize mistrů, a favoritem skupiny bude bez debat finský celek JYP Jyväskylä, který v poslední sezóně Ligu mistrů ovládl, když ve finále překonal švédské Växjö.

"Určitě to je hodně těžká skupina, ale i tak se budeme chtít poprat o postup," komentoval výsledek losu přímo na místě Tomáš Vlasák. "Z pohledu cestování jsme spokojení, je tam spousta finských a švédských týmů, nám to vyšlo na jeden letecký trip, takže dobrá skupina."

"Bude to každopádně dobrá konfrontace a zjištění, jak na tom vlastně v Evropě jsme. Je to mimořádně kvalitní soupeř, celkový vítěz soutěže a hodně vyspělé mužstvo," popisoval Vlasák finský tým JYP Jyväskylä, který patří znovu mezi favority celé Ligy mistrů.

To nejlepší z uplynulé sezóny:


Související články

Bývalý trenér a hráč Plzně Marek Sýkora slaví sedmdesáté narozeniny!

Marek Sýkora slaví sedmdesátiny

Duel s Oceláři má úvodní buly až od devatenácti hodin!

24.kolo

Plzeň v číslech drží mnohá prvenství. Co říkají statistiky?

Statistiky 1. čtvrtiny TELH

Extraligová NEJ v Plzni

Extraligová NEJ v Plzni

Aktuálně na webu

Ohlasy 26.kolo

Petr Straka #23: Derby jako Plzeňák beru jako něco víc a jsem rád, že body zůstaly doma!

Reprezentace U20

Finální kemp před MS U20, nechybí dva indiáni!

PLZ - KVA 6:3

PLZ - KVA 6:3 - Škodovka ovládla druhé západočeské derby sezóny!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
×
Odehrané v 16:30 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Energie Karlovy Vary