Hokejovým indiánům začal několikatýdenní drill na suchu

Plzeň - V pondělí 14. května začala letní příprava, ve které nabírají indiáni síly na nadcházející extraligový ročník. Nově podle taktovky Jana Snopka, nového kondičního trenéra A-týmu.

Suchá příprava rovná se dřina, ať už v posilovně nebo na hřišti, a u hráčů není obecně zrovna moc oblíbená. Přináší ale ovoce, a ne nadarmo se říká „Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.“

Co vlastně suchá příprava obnáší? Pojďme nahlédnout do zákulisí dopoledního tréninku.

V 9:00 začíná na čerstvém vzduchu v pěkném prostředí nového hřiště mezi stadiony první tréninková fáze. Připraveno je 17 hráčů A-týmu. Na začátku se trochu zahřát, postupně připravit klouby a všechny svalové skupiny na zátěž.

Hráči nastupují na stanoviště a začíná vysoce intenzivní intervalový trénink. Druh cvičení, při kterém se zjednodušeně řečeno střídá cvičení (interval) o vysoké zátěži se cvičením o nízké zátěži či s úplným odpočinkem. Náročné cviky s vlastní vahou, ale i s činkami a různými dalšími sportovními pomůckami. Karimatky, overbaly, medicinbaly, švihadla.

„Začínáme s rychlostně vytrvalostním tréninkem, a počítáme i s kratším během, nebo spíše výběhy do vrchu. Trénink i s rozcvičkou trvá přibližně 2 – 2,5 hodiny. Kombinujeme silovou a aerobní část. Důležité je dbát na techniku a dobře dýchat, udělat raději méně cviků, ale technicky správně,“ prozrazuje muž se stopkami v ruce kondiční trenér Jan Snopek.

S každým dalším započatým kolem intervalového tréninku přibývá propocených triček a z pohodové atmosféry na hřišti ustupují slova. Slyšet je jen trenér a těžké oddechování. Každý z hráčů má měřič tepové frekvence (počet tepů srdce za minutu) a postupně hlásí, jak na tom jsou…

"Ideální tepová frekvence je kolem 170 – 175 ale je to samozřejmě hodně individuální. S tréninkem tepová frekvence klesá, ale ne o mnoho, hráči jsou zvyklí takto pracovat a tak se tepovka výrazně nemění," doplňuje Jan Snopek.

Po třetím kole intervalového tréninku se vyčerpaní indiáni vrhají na fotbálek a závěrečný strečink.

16. května indiány čekají vstupní wingate testy. Jedná se o komplexní all-out test (do maximálního zatížení). Pomáhá při diagnostice anaerobního výkonu testem „do vyčerpání“.

Od 24.5. 2018 se přidají k dopoledním tréninkům ještě odpolední fotbalová utkání. Během tohoto týdne vás budeme informovat o termínech a místech fotbalových zápasů indiánů.

FOTOGALERIE ZDE!


Související články

Plzeň se v žebříčku evropských klubů posunula na 12. pozici!

Plzeň 12. v Evropě

Výměna voucherů za plastovou permanentku lze od 2. července

PERMANENTKY

Proběhlo slavnostní otevření multifunkčního hřiště!

OTEVŘENÍ HŘIŠTĚ

Omluva za komplikace se spuštěním volného prodeje permanentek na sezonu 2018/19

OMLUVA

Aktuálně na webu

fanshop

V pátek 20. července bude fanshop uzavřen

Reprezentace U16

Reprezentační šestnáctku čeká kemp nedaleko Plzně!

Reprezentace U18

Osmnáctka se dvakrát popasuje se Švýcarskem!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.