Je to pro mě velká výzva a obrovský posun v kariéře, říká o angažmá v Plzni Jan Eberle

Plzeň - Velké zkušenosti s týmem Škody získal forvard Jan Eberle coby soupeř. V barvách Olomouce se proti indiánům představil dvakrát během tří sezon ve čtvrtfinále play-off, v obou případech z toho byl postup Západočechů. Od nového ročníku se však mohou plzeňští fanoušci těšit na Eberleho již v modrobílém dresu.

Honzo, už vám stihli noví týmoví kolegové připomenout nedávnou čtvrtfinálovou sérii mezi Plzní a Olomoucí?
Ne, to ještě ne. Zatím se spíš rozkoukávám, co a jak, ale určitě na to také jednou přijde řeč. Odehrál jsem s Olomoucí proti Plzni dvě čtvrtfinále, dvakrát se vypadlo, tak doufám, že v novém působišti to bude naopak.

Jaké podle vás byly ty nejčerstvější souboje v play-off? Olomoučtí byli pro Západočechy velmi nepříjemným soupeřem.
Až na ten poslední zápas, tak si myslím, že to byly hodně vyrovnané duely. Mohlo se to přiklonit na jednu, či na druhou stranu. Jak ten první zápas, tak ty následující, kdy už všechny vyhrála Plzeň. Hlavním důvodem, proč jsme s Olomoucí vypadli, bylo to, že se nedokázal vyhrát ani jeden domácí zápas.

Jak jste se cítil, když jste se rozhodl spojit kariéru s Plzní? Po třech sezonách v Olomouci to budete mít blíž k rodnému Kladnu.
Ano, je to tak. Navíc je Plzeň tým s velkými ambicemi, takže je to pro mě určitě posun v kariéře.

Navíc to bude změna v oblasti herního stylu, Plzeň hraje ofenzivněji.
Tak o nás v Olomouci se často tvrdilo, že hrajeme defenzivně, ale třeba v play-off bylo vidět, že se snažíme hrát aktivně, nebylo to o tom, že se na ledě musí postavit obraný val. Ale samozřejmě už se těším na plzeňský styl, je to útočně laděné mužstvo.

Takže při přemýšlení o nabídce hrát v Plzni jste příliš neváhal?
Každá nabídka má vždycky svá pro a proti. Pro mě je to velká výzva, abych se prosadil v tomto kádru, který je plný reprezentantů. A je to také obrovský posun v kariéře.

S indiány si vyzkoušíte také CHL, jak se těšíte na bitvy s evropskými týmy?
Určitě to budou zajímavé konfrontace s cizími mužstvy, věříme, že během losu nějaké dostaneme. Je to velké zpestření sezony.

Čekal jste i na to, jak dopadne situace ohledně mateřského Kladna?
Vždycky je příjemné hrát doma, ale baráž byla velice dlouhá, nikdo nemůže čekat do prvního května. A víceméně jsem byl už domluvený, kde budu hrát.

Zakotvil jste tedy na západě České republiky. V kádru se to hemží mladými hráči, znal jste některého z nových spoluhráčů z dřívějška?
Na Kladně jsem hrál s Davidem Stachem, v Českých Budějovicích jsem se potkal s Romanem Vráblíkem. Zatím se spíše rozhlížím, je to pro mě zase něco nového. Dá se říci, že je to můj teprve třetí klub, člověk se se vším musí seznámit.

Jaké jsou vaše vzpomínky na Plzeň jako soupeře?
Vždycky to byl nepříjemný soupeř, Plzeň má jméno. Pokaždé to byly těžké zápasy. Při prohře 0:10 jsem naštěstí v olomoucké sestavě chyběl, ale celkově to byly proti indiánům v základní části nevyrovnané výsledky. Nejprve se tady prohrálo právě 0:10, pak se v Olomouci vyhrálo 5:0, poté v Plzni zase padlo 0:6… Až ten čtvrtý zápas byl vyrovnanější. Potom v play-off už to bylo úplně o něčem jiném.

Kondiční trenér vás už seznámil s plány letní přípravy, jak vy osobně snášíte toto předsezónní trénování?
Bude to těžké. Letní příprava není nikdy moc záživná, jde hlavně o to, aby člověk nabral kondici, musí získat to, co pak může v sezoně přetavit do těch nejlepších výsledků. Člověk to bere jako nutné zlo, je to tvrdá dřina, ale v kolektivu to má svá specifika. Všichni už samozřejmě vyhlíží přípravu na ledě. Každý ale letní přípravu dělá pro sebe, aby se to pak obrátilo v lepší věci.


Související články

Dominik Frodl #34: Fanoušci jsou skvělí! Snad si spolu celou sezonu užijeme a uděláme nějaký úspěch

Dominik Frodl #34

Když jste hodinu před zápasem nestál v kotli na své dlaždičce, nebyla šance se tam už dostat

Ivana Šormová

Jsem zde nový, tak nemohu dělat žádnou ostudu, směje se Dominik Frodl

Dominik Frodl #34

Už po dvou dnech se v Plzni cítím jako doma, říká brankář Dmitri Miltchakov

Rozhovor Dmitri Miltchakov

Aktuálně na webu

Ohlasy 26.kolo

Petr Straka #23: Derby jako Plzeňák beru jako něco víc a jsem rád, že body zůstaly doma!

Reprezentace U20

Finální kemp před MS U20, nechybí dva indiáni!

PLZ - KVA 6:3

PLZ - KVA 6:3 - Škodovka ovládla druhé západočeské derby sezóny!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
×
Odehrané v 16:30 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Energie Karlovy Vary