Plzeň má zvučné jméno a hraje na špici, byl jsem rád za její zájem, těší Dominika Frodla

Plzeň - Dvaadvacetiletý gólman Dominik Frodl neušel díky svým skvělým výkonům, které v posledních dvou sezonách předváděl v pražské Slavii, hledáčku extraligových klubů. Šikovný brankář, jehož úspěšnost zákroků se v první lize držela přes 90 procent, zakotvil v západočeské metropoli. Pražský rodák se v rozhovoru rozpovídal o předsezónní přípravě i natěšenosti na nové výzvy.

Dominiku, jaký byl úplně první den letní přípravy?
Nic moc hezkého to nebylo, nikdy ten začátek není hezký, protože člověk má přibližně tři týdny volno, něco málo během toho dělá, ale když se pak jde makat naostro, tak je to úplně něco jiného. První tréninky jsou těžké, ale postupně se do toho každý dostane, bude to lepší a lepší. Sice se bude v tréninku přidávat, takže to bude ještě těžší, ale je to potřeba.

Jak vy osobně snášíte probíhající předsezonní dril na suchu?
Nikomu se asi moc nechce běhat ve vedrech někde v lese. Je to nezbytná část přípravy, všichni se ale samozřejmě zase těšíme na led, protože to nás na hokeji nejvíce baví. Mluvím asi za všechny, že se všichni těšíme, až vyjedeme na led. V Plzni asi bude více běhání, než jsem byl zvyklý na Slavii. Tam trénovali gólmani více spolu, s mužstvem jsme tolik nebyli.

Máte za sebou skvělé sezony v pražské Slavii, dalo se tedy očekávat, že přijde extraligová nabídka. Byla Plzeň jasná volba?
Další nabídky také byly, to nebudu zastírat, ale Plzeň měla zájem už minulý rok, jenže jsem měl smlouvu ve Slavii. Potom se odsud ozvali znovu. Lidé okolo mi klub doporučovali, vyhrála se tady základní část, když o mě měl zájem vítěz, tak jsem za to byl rád. Plzeň má prosté zvučné jméno a hraje na špici, to určitě také hrálo roli.

Byla pro vás lákadlem i spolupráce s Rudolfem Pejcharem? Brankáři se mnohdy po zkušenostech s plzeňským trenérem gólmanů vydávají do zámoří.
Já bych jim to nechtěl kazit, ale to by mi asi musel někdo píchnout růstový hormon, abych se mohl vydat do Ameriky. Ale tak samozřejmě, o panu Pejcharovi jsem slyšel samé dobré věci, je to parádní výsledek, když odsud za poslední roky odešli tři gólmani do NHL. Výsledek jeho skvělé práce, určitě to dělá dobře, věřím, že nám to bude klapat.

S kým jste nejvíce řešil, zda se přesunout na západ Čech? Na Slavii působí řada lidí s plzeňskou minulostí.
Hodně jsem to řešil s Romanem Málkem, který na Slavii trénuje gólmany, s Plzní má také zkušenosti, pohybuje se v prostředí. Ten mi vše doporučil, protože je tady pan Pejchar, Plzeň že je krásné město, takže jsem o místním klubu a zázemí slyšel jen samé dobré věci.

Roman Málek popisoval Plzeň jako krásné město, už jste si ho stihl prohlédnout?
To ještě ne, znám jen tu cestu, kde sjedu u Ejpovic z dálnice a pak mířím na zimák. První den přípravy jsme šli běhat, bylo to snad přes celé město až na jeho druhý konec, takže jsem si udělal takový menší okružní běh. Časem to tady určitě poznám víc. V Plzni si také seženu byt, protože každodenní dojíždění do Prahy není moc ideální.

Do klubu jste přicházel ještě v době, kdy u týmu stále působil brankář Miroslav Svoboda. Změnilo se pro vás něco tím, že odešel do NHL?
Já nevím, tak se to stalo, každý asi vidí, že teď jsem tady já a mladý brankář Kolář, takže k nám asi ještě někdo přibude. Kdo to bude, to nevím, ani to nemůžu ovlivnit, takže to teď neřeším.

Přesto v sobě asi gólman nemá uchovaný pocit, že přijde do týmu jako dvojka, že? Jeho ambice a cíle jsou jiné, je to tak?
Samozřejmě, do týmu jsem přišel s pokorou, ale člověk má v sobě zabudováno, že se chce posouvat, být ten nejlepší. Což pro gólmana znamená, aby odchytal co nejvíce zápasů a podával dobré výkony. Já nebudu jiný. Ať přijde, kdo přijde, tak já se budu určitě snažit makat na sto procent. Budu v extralize prvním rokem, musím poznat kvalitu soutěže, jak to kde chodí, takže uvidíme, jak ten úvodní rok dopadne.


Související články

Na prvním soustředění jsem trpěl a měl každodenní krizi, teď už je to lepší, prozrazuje Matyáš Kantner

LETNÍ PŘÍPRAVA

Champions Hockey League je pro každého hokejového fanouška skvělá podívaná, hlásí obránce Roman Vráblík

LETNÍ PŘÍPRAVA

Jak tady makají mladí, to jsem ještě nezažil, říká nová posila indiánů Vojta Němec

LETNÍ PŘÍPRAVA

Na kondici a rozvoji dalších předností se musí pracovat celý rok, říká Jan Snopek

Rozhovor Jan Snopek

Aktuálně na webu

fanshop

V pátek 20. července bude fanshop uzavřen

Reprezentace U16

Reprezentační šestnáctku čeká kemp nedaleko Plzně!

Reprezentace U18

Osmnáctka se dvakrát popasuje se Švýcarskem!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.