Nejlepší střelec soutěže Heřman touží po play-off

P l z e ň - Nejlepším střelcem české skupiny extraligy juniorů je plzeňský útočník Martin Heřman. Vstřelil už 12 gólů a v letošním ročníku patří k tahounům týmu, který se postupně přibližuje play-off. Před několika lety se juniorka třásla o záchranu v soutěži a proti Ústí nad Labem před dvěma lety zachraňovala až dvě kola před koncem. Letos sice Plzni patří až osmá příčka, ale ztráta na druhý Liberec je pouze šest bodů. „Myslím, že máme docela schopný tým, který má na to, aby se dostal do play-off,“ říká elitní střelec, který hraje v útoku s Janem Setikovským a Václavem Hajšmanem.

„Jsme schopni konkurovat i těm nejlepším týmům, porazili jsme třeba Kladno 5:0, v Třinci jsme teď hráli 1:1. Bohužel ale máme také občas výpadky, selhali jsme proti Sareze Ostrava nebo dříve proti Liberci,“ hodnotí výsledky mužstva Heřman. Se svými výkony může být zatím spokojen, největší explozi bodů zažil v polovině října, kdy se žádný dobrý výsledek Plzně neobešel bez Heřmanova podpisu. Pomohl k bodu proti Litvínovu, Slavii a v Pardubicích, byl strůjcem výhry nad Hradcem Králové. „Z mého pohledu jsem sezónu rozjel dobře. Mám nejvíc bodů v našem týmu a držím se v popředí i ve statistikách celé soutěže,“ konstatuje Heřman.

Svých výsledků však nedosahuje sám, cítí potřebu poděkovat svým spoluhráčům. „Hodně si s Honzou Setikovským a Vaškem Hajšmanem na ledě rozumíme, někdy mi pomáhá i štěstí. Určitě se snažím střílet z každé pozice a když se daří, hráč má hned větší sebevědomí, než kdyby mu to tam od začátku sezóny nespadlo,“ míní.

Kvalitní výkony vynesly Heřmanovi nominaci do reprezentační devatenáctky, která sehrála na Moravě tři zápasy proti Finsku. „Měli jsme soustředění v Kravařích, kde jsme absolvovali pět tréninků. Troufám si říct, že ve dvou zápasech proti Finsku jsme byli lepší, i když jsme jen remizovali 2:2 a 3:3. V posledním utkání nám došly síly a prohráli jsme ho. Finové dobře bruslí a jsou na tom slušně fyzicky a my jsme už moc nestíhali,“ popisuje Heřman.

Ten v útoku nastoupil s Tomášem Polokem z Opavy a Michalem Štefkem z Havířova. Ve třech utkáních nebodoval. „Byla smůla, že nám to tam nespadlo. Příležitosti jsme měli,“ krčí rameny. Po návratu z reprezentačního soustředění se spolu s obráncem Lubomírem Černým sešel na tréninku A-týmu. Černý za Plzeň už dokonce odehrál přípravný zápas v Litvínově. Heřman na šanci v áčku zatím čeká, přednost dostal Richard Kepl. „Ríša je na tom dobře technicky a měl na začátku dobrý start do sezóny, šanci si zasloužil. Je o rok starší a já mám ještě čas. Byl bych ale samozřejmě také rád, kdybych si mohl za áčko zahrát,“ říká hráč, jehož bratr Jan v současnosti nastupuje za prvoligovou Sarezu Ostrava.

Nedávný plzeňský junior Jan Heřman v Sareze v posledních zápasech chytil dobrou střeleckou formu, ovšem letos poprvé ho asi bratr Martin střelecky předčí. „Každý rok se spolu hecujeme. Na začátku sezóny mi brácha říkal, že snad budu mít v sezóně více gólů než on a že to není možné, protože mě zatím vždycky porazil,“ říká s úsměvem Martin. Za bratrem vyrazil během nedávné moravské minisérie s Ostravou a Třincem. „Bydlí tam na hotelu na zimním stadionu.“

Juniorka pošilhává po play-off, ovšem pořád jsou na dohled i junioři Hradce Králové, kteří se nechtějí smířit se sestupem a bez boje se určitě nevzdají. „Letos je tu dobrá parta, schopný tým. Hodně záleží na tom, jak teď odehrajeme zápasy s moravskými týmy. Měli bychom se snažit co nejvíc bodovat, protože tabulka je hodně vyrovnaná.“

Osobní cíle se Heřmanovi zatím plní. Toužil získat v sezóně aspoň dvacet kanadských bodů, a to se mu nejspíš podaří. „V létě jsem se snažil co nejlépe připravovat a řekl jsem si, že bych rád překonal dvacetibodovou hranici. Hlavně bych ale chtěl s týmem postoupit do play-off.“ Příští rok bude Martin Heřman usilovat o účast na mistrovství světa do 20 let. „Hodně dobrých hráčů v tomto ročníku hraje v Americe či Kanadě, ale o nominaci budu určitě bojovat,“ dodává na závěr.


Související články

Dorost na startu extraligy! Trenér Pejchar: Přípravné období splnilo to, co jsme od něj očekávali a chtěli

Dorost v přípravě

Vyjádření ČSLH k rozhodnutí samosoudkyně JUDr. Milady Mašinové

Vyjádření ČSLH

Skills Challenge YOG 2020 se blíží, indiáni jsou v nominaci!

Skills Challenge YOG 2020

Reprezentační sedmnáctka se postaví dvakrát Slovensku!

Reprezentace U17

Aktuálně na webu

Z9: SPA - PLZ 4:3

Devítka smolně padla na Spartě

Z7: SPA - PLZ 4:2

Sedmáci padli na Spartě kvůli poslední třetině

DOR: CHM - PLZ 0:7

Dorost dorazil do Chomutova i se sedmi trpaslíky!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
×
Dnes v 16:30 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Verva Litvínov