Velký obrat v Liberci zařídili junioři pětigólovou závěrečnou částí!

Plzeň - Mladí šikulové prokázali pravá indiánská srdce, když po dvou třetinách sice dvě branky ztráceli, ale pětigólovou smrští v poslední čtvrthodince dokonale zařídili obrat v utkání.

9., čt 5.10.2017
Bílí Tygři Liberec - HC Plzeň 1929
3:6
0:0, 3:1, 0:5
Branky a nahrávky: 23. Nezbeda (Průžek, Aubrecht), 31. Starosta (Průžek, Wiencek), 31. Šír (Had, Burda) – 27. Vavřička (Rubner, Kaňák), 45. Rubner (Kaňák, Vavřička), 47. Eret (D. Roubal, J. Roubal), 50. Rubner (Eret, J. Roubal), 60. Hanzlík (Sysel, Kačena), 60. Reitspies (Rubner). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:6.
Rozhodčí: Nepomucký – Svatopluk, Horažďovský
Vyloučení 8:10
Využití 2:4
Střely na branku 38:26
Diváci 85
Bílí Tygři Liberec Beran (Kolář) – Kaňák, Kačena, Staněk, Váchal, Čada, Sysel, Čechura – Reitspies, Hanzlík, Matiášek, Vavřička, Pour, J. Roubal, Kovařík, Červenka, Eret, Přikryl, D. Roubal (C), Rubner.
HC Plzeň 1929 Žajdlík (Pařík) – Aubrecht, Krejsa, Turský, Had, Leško, Starosta – Janele, Holenda, Šír, Průžek, Juščák, Piroutek, Beran, Wiencek, Nezbeda (C), Burda, Žemba, Bělohorský.

Komentář

V úvodním dějství byli aktivnější Tygři. Měli k dispozici několik přesilových her, ve kterých si vytvořili gólové šance. Největší měl Burda, který se ocitl sám v prostoru mezikruží, ale puk trefil pouze do připraveného betonu Berana.

Hosté se dostali výrazněji do hry až se svojí hrou v početní výhodě, ale Žajdlík všechny jejich pokusy zneškodnil. Nejvíce se blýskl při trojnásobné dorážce při zmatku v brankovišti.

Na začátku druhé třetiny se Tygři dostali do vedení. Při přesilovce hosté trestuhodně ztratili puk ve vlastním pásmu a Průžek naservíroval puk před prázdnou bránu Tomáši Nezbedovi, který se nemýlil - 1:0.

Navýšit vedení mohli o dvě minuty později, ale v situaci dvou hráčů sami na brankáře si nepočínali vůbec dobře a gólman Plzně si poradil.

Domácí pak začali být značně nedisciplinovaní a Západočeši trestali. Při dvojnásobné přesilovce vyrovnal skóre Jakub Vavříček - 1:1.

Zpátky do vedení se šelmy dostali v polovině zápasu, během patnácti vteřin se prosadil opět v početní výhodě Martin Starosta a nedlouho na to i Jan Šír - 3:1

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili Tygři velmi laxně a jejich převaha z předchozího dění zápasu se rozplynula. Plzeň zařadila vyšší rychlostní stupeň a začali se dít věci.

Nejprve dvojnásobnou přesilovku využil Marek Rubner, který nekompromisně propálil Žajdlíka - 3:2.

Ve 46. minutě vyrovnal střelec hostů Petr Eret - 3:3.

A za další tři minuty už hosté vedli. Marek Rubner dostal skvělý pas a z úhlu jel sám na Žajdlíka. Zamířil přesně mezi beton a vyrážečku - 3:4.

Naprosto nepovedou třetí třetinu pečetili góly do prázdné branky v posledních šedesáti vteřinách Štěpán Hanzlík a Vít Reitspies - 3:6.

Ohlasy trenérů

Valdemar Jiruš (Bílí Tygři Liberec): Těžko se mi to hodnotí. Myslím si, že jsme zápas měli parádně rozehraný. Ve třetí třetině jsme vyrobili dva hloupé fauly a šli jsme do tří. Soupeř přesilovku využil. Dal kontaktní gól. Využil i další přesilovku a srovnal. Nabádali jsme hráče, že musíme hrát disciplinovaně a nesmíme dělat další fauly. Přišel zbytečný krosček našeho hráče. Soupeř využil další přesilovku a odskočil nám na 3:4. V závěru jsme zkusili power-play. Soupeř vyhodil kotouč na prázdnou bránu a trefil se. Dnes určitě rozhodla naše nedisciplinovanost ve třetí třetině a efektivita v přesilových hrách, kde soupeř dominoval.

František Černý (HC Plzeň 1929): „Samozřejmě jsme rádi, že jsme vyhráli, ovšem první dvě třetiny jsme nehráli dobře. Měli jsme málo pohybu, nebruslili jsme, Liberec byl lepší. Vedl zaslouženě 3:1 a to nás ještě podržel gólman, který chytil další šance. Před třetí části jsme si něco řekli a nastoupili úplně jinak. Pomohly nám také přesilovky, které jsme využili a od té doby jsme hráli dobře. Důležité také bylo v samotném závěru utkání, že jsme ustáli dvouminutové dvojnásobné vyloučení a naopak sami následně udeřili do prázdné.“