SF1: PLZ - CEB 8:3 - Mladší dorost uštědřil Motoru osmičku a je krůček od republikového finále!

První důležitý krok k účasti na republikovém mistrovství mladších dorostenců udělali mladí indiáni proti Českým Budějovicím, které na domácím ledě rozstříleli osmi góly a výrazně se posunuli ke svému cíli. V semifinálové sérii hrané na dva vítězné duely stačí nyní Plzeňanům již jen jednou vyhrát, a to například už v pátek na ledě Motoru!

SF1, st 15.3.2017, HM Aréna
Plzeň - České Budějovice
8:3
3:2, 2:1, 3:0
Branky a nahrávky: 2. Princl (Slanina, Přikryl), 7. Přikryl (Lang, Šiller), 14. Princl (Přikryl, Lang), 27. Princl (Lang), 37. Lang (Přikryl, J. Novák), 42. Přikryl (Princl, J. Novák), 52. Lang (TS), 58. Lang (Přikryl, Princl) – 1. Hrubec (P. Novák, Čížek), 11. Čížek (P. Novák, Toman), 33. Toman (Beránek, Schwartz). Rozhodčí: Valenta, Belko, Fiala. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 39:20. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 8:3.
Plzeň Pilc (Maličkay) – J. Novák, Hamšík, Pánek, Váchal, Šiller, Staněk, Kremláček, Kovářík – Slanina, Soukup, Přikryl, Rozsahegyi, Princl, De Sousa, Kolář, Malát, Lang, Kuchárik, Kvasnička, Mužík
České Budějovice M. Dvořák (Prchlík) – J. Dvořák, Kubíček, Endl, Dekret, Tampier, Svach, Remta – Grossmann, Beránek, Čížek, Ryba, Toman, Hrubec, Schwartz, Janoch, P. Novák, Pouzar

Komentář

Oba týmy vystoupily do zápasu hodně nažhavené a hned po dvaceti sekundách hry se měnilo bezbrankové skóre duelu. Hostující Matouš Hrubec dostal výborný pas z pravé strany před branku a z první překonal Pilce. Odpověď indiánů byla ovšem blesková. Marek Princl se dostal v útočném pásmu ke kotouči a se štěstím ho dostal přes Dvořákovu lapačku do sítě. Domácí ale neřekli poslední slovo a v sedmé minutě otočili stav duelu. Langovu střelu vyrazil brankář Motoru pouze k dojíždějícímu Filipu Přikrylovi, který v poklidu doklepl kotouč do prázdné svatyně.

Gólové hody ale nekončily a na řadě byli tentokrát Jihočeši. V přesilové hře hostující pětice zcela rozebrala oslabený domácí tým a celou akci korunoval střelou za bezmocně ležícího Pilce českobudějovický Jakub Čížek. Vyrovnaný stav nicméně neměl dlouhého trvání, jelikož domácí se opět dostali do sedla. Tentokrát sehráli útočnou akci na jedničku Plzeňané a na Marka Princla zívala již jen prázdná klícka.

Po páté brance v utkání se hra na ledě uklidnila a přihlížející fanoušci si na další brankový zářez museli počkat až do druhé třetiny. Plzeňský Marek Princl ujel hostující obraně a své sólo zakončil střelou na lapačku Dvořáka, která se štěstím doskákala až za brankovou čáru. Domácí útočník mohl proto slavit hattrick. Potřebnou štěstěnu měl ale poté i hostující Matěj Toman, jehož střelecký pokus nakonec doskotačil přes lapačku Pilce do branky.

Poslední slovo ve druhé periodě patřilo ovšem Plzni. Domácí celek znovu zatlačil svého soupeře a ze svého snažení vytěžil pátý gól. Martin Lang se dostal až před Dvořáka, kterého překonal přesným zakončením mezi betony. Plzeňané znovu vedli o dvě branky a po změně stran byla nálada na domácí straně ještě lepší. Filip Přikryl v přesilovce dopravil puk do branky a rázem tím byl jeho tým v třígólovém trháku.

Prakticky celá třetí část duelu se odehrávala v plzeňské režii. Svůj samostatný únik sice nezakončil obránce Jakub Váchal, ale domácí naprázdno nezůstali. Martin Lang brzy poté suverénně proměnil nařízené trestné střílení a navrch ještě opět Martin Lang dovršil hattrick, když byl na konci další zdařilé akce svého mužstva. Plzeň si proto nakonec došla k překvapivě vysokému vítězství a České Budějovice budou mít nůž na krku při dalším utkání na jihu Čech.


Ohlasy trenérů

Jan Snopek (HC Plzeň 1929): Celý zápas byl hodně divoký. Teprve až ke konci jsme dostali k tomu, co bychom chtěli hrát po celé utkání. Byl to ze začátku neřízený chaos, při němž jsme naštěstí byli ve vedení. Kluci dělali dalo by se říci vše naopak, než jsme si přáli. Kvůli tomu byl ten zápas pro nás o hodně těžší, ale bohužel s tímto pereme celou sezonu. Nedokážeme držet šedesát minut jednotný styl a létá to tam pak od zdi ke zdi. Vyhráli jsme, ale série ještě pokračuje a Budějovice určitě nedají svojí kůži lacino.

Ladislav Kolda (HC Motor České Budějovice): Dostali jsme se brzy do vedení, ale příliš dlouho neudrželi. Udělali jsme bohužel moc chyb, což rozhodlo. Domácí nám vždy odskočili a srazili nás tím do kolen. V závěru nás již přehrávali a my jsme zápas nějak dohráli. Blahopřejeme jim k vítězství a nyní si to u nás rozdáme o udržení série pro nás. Uvidíme, jak to dopadne.

Aktuálně na webu

Fotbalového utkání

Škodováci odehráli fotbalový duel v Liticích, zápas pro ně skončil vítězně

PRODEJNÍ STŘEDA

Michal Moravčík a David Sklenička se prodejní středou v klubovém fanshopu rozloučili s fanoušky

Nejmladší v přípravě

Nejmladší indiáni mají po vzoru A-mužstva za sebou své první tréninkové dávky na suchu!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida