PLZ - KOR 2:1sn - Vyrovnaný duel rozsekli indiáni v nájezdech!

Plzeň - Třetí duel v rámci letní přípravy přivál na západ Čech velmi zajímavého soupeře - účastníka mistrovství světa i olympijských her příštího roku - celek Jižní Korey! Pětašedesát minut hry vítěze neurčilo, vše tak až v nájezdech rozsekl David Stach.

přát., st 9.8.2017, HM Aréna
HC Škoda Plzeň - Jižní Korea
2:1sn
0:0, 1:1, 0:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 40. Gulaš (Schleiss), rozh. náj. Stach – 39. Woo Sang Shin (Gon Hyung Cho). Rozhodčí: Fraňo, Bejček - Suchánek, Šimáň. Vyloučení: 2:3, navíc Hollweg (PLZ) os. 10 min. trest. Využití: 0:0. Diváci: 2603. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
HC Škoda Plzeň Svoboda (Sochůrek) – Kadlec (C), Kvasnička, Moravčík, Čerešňák, Jones, Pulpán, Sklenička – Gulaš (A), Mertl, Schleiss – Indrák (A), Preisinger, Stach – Kindl, Kracík, Straka – Chalupa, Kodýtek, Hollweg – Procházka
Jižní Korea Dalton (Sung Park) – Won Kim, Matthew, Donku Lee (A), Hyon Oh, Young, Hyung Cho – Ki Kim, Sang Kim, Woo Park (C), W. Sang Shin, Min Cho (A), H. Sang Shin, Woo Sung, Jin Ahn, Chong Lee, Wuide Test, Hyung Shin, Young Lee, Si Choi, Yoon Kim
HC Škoda PlzeňHC Škoda Plzeň
Bohužel pro tento zápas nebyly nalezeny žádné statistiky

Komentář

Úvod utkání odšpuntovali plzeňští beci. Moravčík s Pulpánem si postupně najeli od modré do slibných šancí, skórem ovšem nepohnuli. Lépe si nevedl ani Schleiss, který se v rychlém přečíslení ocitl tváří v tvář Daltonovi. Korejský brankář sklapl betony včas. Za hosty odpověděl Wuide Test, před kterým zívala u levé tyče poloprázdná svatyně domácích, modrobílí beci ovšem soupeři zakončení znemožnili. Poté se trhl na levé straně Sang Wook, vypálil z kruhu, Svoboda měl svou náruč připravenou. Tečku za úvodním bezgólovým dějstvím udělal z podobné palebné pozice Sang Woo Park, jehož dělovku indián s maskou zkrotil až nadvakrát.

První minuty prostřední třetiny přinesly velké vzruchy. Nejprve se Svoboda vyznamenal parádním přesunem proti Sang Shinovi. Z protiútoku mohl otřepané „nedáš-dostaneš“ potvrdit ze sóla Indrák, ovšem pěknou zpětnou kličku nestihl díky vracejícím se bekům Korey dokončit. Tím ale vše nekončilo. I obrana Západočechů zaspala, do úniku se jal Min Cho, který ale bekhendový blafák zakončil pouze do boční sítě. V přesilové hře si zkoušel od levé tyče před ní vyjet Test Wuide, mezírku mezi Svobodovými betony nenašel. Lapačka domácího muže s maskou se vydala také do boje, když po parádní semaforu uzmula ránu Ki Kima z mezikruží. Poté se vesla chopili Západočeši. Dalton musel hasit po pěkné příhře Kracíka pokus Pulpána, poradil si i s dorážkou Kindla. Následně posílal touš směr brána u pravé tyče stojící Mertl, kanadský gólman se skvěle přesunul. Fotbalovým skórem nepohnuli z pravých kruhů ani Gulaš a Kim Won. Těsně před sirénou již udeřilo. Na brankovišti před Svobodou vznikla valná hromada, ve které si černý nesmysl našel Shin Sang Woo a bekhendem přehodil nastavený beton - 0:1! Jenže neuběhla ani minuta, Schleiss po vhazování v útočné pásmu přiťukl na Milana Gulaše a rázem se tak začínalo opět od nuly, přesněji jedné - 1:1!

Poslední dvacetiminutovku načal Preisinger dorážkou Stachovy střely, Dalotnův beton byl připraven. Na druhé straně se mezi kruhy zjevil Shin Hyung, zamířil příliš nad. Ze stejného místa vyslal tvrdý příklep také Kracík, i on však neměl správně seřízená mířidla. Lépe mířil ihned po buly Kindl, gólman Korey předvedl bleskurychlou lapačku. Jako zeď působil i vzápětí, kdy se na brankovišti dostal k dorážkám Gulaš. V dobré pozici se v závěru základní hrací doby zjevil Hollweg, rovněž vypálil příliš nad. V samotném závěru ještě na brankovišti tečoval Mertl těsně mimo pobídku Gulaše od pravého mantinelu. Po šedesáti minutách hry tak rozuzlení nepřišlo.

A protože ani pětiminutové nastavení ve třech příliš vzruchu nepřineslo, přišly na řadu samostatné nájezdy. Mezi prvními třemi exekutory se ranou mezi betony prosadil jen Ahn Jin a pokusem na lapačku David Stach, drama tak pokračovalo. Až v páté sérii přišlo rozuzlení. Opět David Stach zvolil svižnou střelu, kterou otřel o břevno a rozsekl dnešní napínavý souboj - 2:1!

Ohlasy trenérů

Martin Straka (HC Škoda Plzeň): „Bylo to velmi kvalitní utkání na to, v jaké se nacházíme době. Jsme v půlce srpna, takže je těžký led a velké teplo v hale. Bylo to náročné utkání a jsme spokojeni, že jsme jej zvládli. Konečně jsme nastoupili v optimální sestavě a nasadili všechny hráče. Někteří z nich ještě nezasáhli do žádného utkání, tak to pro ně bylo těžké. Ale popasovali se s tím skvěle.“

Jim Paek (Jižní Korea): „Bylo to fantastické, spousta zábavy, děkuji Martinovi (Strakovi) za možnost odehrát ten zápas a za jeho uspořádání. Bylo nám potěšením hrát toto utkání a sledovat jej.“