Mladší dorostenci loupili na ledě druhého Litvínova!

Plzeň - Mladí šikulové přidali další korálek na svůj náhrdelník výher, když zapisují cenné body na ledě druhého Litvínova a nadále tak drží pozici lídra soutěže.

13., čt 2.11.2017
HC Litvínov - HC Plzeň 1929
1:4
0:1, 0:2, 1:1
Branky a nahrávky: 51. Limanovský (Stehlík) – 2. Ženíšek, 37. Hamšík (Malát), 38. Soukup (Kvasnička), 43. Kuchárik. Průběh utkání: 0:4, 1:4.
Rozhodčí: Růžičková – Coubal, Kokrment
Vyloučení 4:2
Využití 0:2
Střely na branku 20:37
Diváci 105
HC Litvínov Klika (Zelenka) – Minařík, Hocelík, Háva (A), Jonák, Gebhard, Miškovič, Kadár – Dej, Limanovský, Adámek – Stehlík (C), Vopat, Slavík – Kudrhalt, Kočárek, Fišer – Nikl, Skuhrovec
HC Plzeň 1929 Prchlík (Čech) – Páník, Hamšík, Jiříček, Moravec, De Sousa, Vajner, Malák – Vágner, Slanina (A), Soukup – Hollar (A), Marcel, Šmíd – Malát (C), Ženíšek, Kuchárik – Kvasnička

Komentář

Mladí indiáni se z pozice lídra vydali na sever Čech, kde na ledě Litvínova zkřížili hokejky s druhou Vervou. Ta na modrobílé před dnešním duelem ztrácela pouze tři body. Ty byly zapříčiněné právě vzájemný utkáním v Plzni, které domácí ovládli v poměru 7:0. Oba týmy pak ztratily již pouze jednou. Indiáni zvládli nájezdy v Chomutově, černožlutí zase na Spartě. Žádné velké rozpaky ovšem v úvodu střetnutí nepanovaly. Již ve druhé minutě napřáhl Adam Ženíšek a poslal Západočechy do vedení. To mohli modrobílí navýšit v přesilové hře, skóre se již ale neměnilo. Stejně tak v celé úvodní části, která tak zůstala výsledkově spíše fotbalová.

V prostřední m dějství nejprve museli Západočeši do čtyř. Oslabení zvládli a v následné početní výhodě sami duel rozhodli. Faul Limanovského totiž během zhruba půl minutky potrestal po přistrčení od Maláta Jakub Hamšík. Vzápětí navíc našel Kvasnička Dominika Soukupa a rázem svítil na ukazateli stav 0:3.

Hned zkraje poslední periody navíc udeřil po faulu Kadára Daniel Kuchárik a bylo prakticky rozhodnuto. Nic na tom již nezměnil ani čestný úspěch Prokopa Limanovského, který tak alespoň trochu odčinil své vyloučení z druhé třetiny. Hosté si tak odvezli domů tři body, pevně se usadili na špici tabulky a v extralize ovládli i třináctý duel.


Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): "Dnes to bylo hodně tvrdé utkání, byla tam spousta osobních soubojů. Nebyl proto moc čas něco vymýšlet a tvořit, z toho potom pramenilo i dost individuálních chyb, ztrát kotoučů a nepřesností na obou stranách. Bylo to asi i tím, že oběma týmům chybělo několik klíčových hráčů. Kluci to ale dnes odmakali a zaslouženě jsme vyhráli."

Aktuálně na webu

Junioři v play-off

Juniorka ovládla nadstavbu a ve čtvrtfinále ji čeká Slavia

PLAY-OFF VSTUPENKY

Prodej vstupenek pro pátý zápas čtvrtfinále PLAY-OFF

Ohlasy ČF2

Ubojovali jsme to! Je to jen první krok, ale do Olomouce se nám pojede lépe, hlásí tříbodový David Stach

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Apex SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
WSM Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida