KLT - PLZ 4:9 - Indiáni neměli slitování!

Plzeň - Modrobílí se naladili před blížící se Ligou mistrů na tu správnou notu a svého protivníka počastovali devíti přesnými zásahy.

přát., út 16.8.2016, ZS Klatovy
Klatovy - Plzeň
4:9
1:2, 1:2, 2:5
Branky a nahrávky: 3. Tulačka (Holý, Krliš), 33. Uhlík (Michel), 55. Jakubec (Němec, Vlček), 56. Kodýtek (Váchal) – 5. Kubalík (Indrák, Kracík), 9. Čerešňák (Pulpán), 28. Preisinger (Pulpán, Moravčík), 29. Krystl (Indrák), 47. Pulpán (Kubalík, Kracík), 49. Svoboda, 52. Pulpán (Čerešňák, Kracík), 55. Suchý (Lev), 57. Svoboda (Moravčík). Rozhodčí: Malinský – Kotyza, Hucl. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:8, 4:8, 4:9.
Klatovy Sochůrek (49. min. Štekr) – Holý, Slavík, Špaček, Leština, Kubík, Houfek – Krliš, Kodýtek, Tulačka – Váchal, Beneš, Švarc – Uhlík, Topinka, Michel D., Vlček, Němec, Jakubec.
Plzeň Polívka (Machovský) – Pulpán, Čerešňák, Sklenička, Moravčík, Krystl, Kubka – Kubalík, Kracík, Indrák – Svoboda, Preisinger, Yellow Horn – Lev, Koreis, Suchý – Johnson, Kokoška, Rubner.
PlzeňPlzeň
Bohužel pro tento zápas nebyly nalezeny žádné statistiky

Komentář

Úvodní oťukávání mezi oběma kluby skončilo po třech minutách hry, kdy dostaly Klatovy k dispozici první přesilovou hru. V ní Klatovští využili střídání hostující čtveřice, když se po krásném pasu Holého sám na Polívku řítil Vojtěch Tulačka, který svůj únik zakončil efektní střelou do pravého horního růžku branky - 1:0. Odpověď indiánů ale přišla hned záhy. Útočné trio Kubalík, Kracík, Indrák zcela rozebralo domácí obranu a na zakončujícího Dominika Kubalíka čekala již jednoduchá práce - 1:1.

Následně putovali klatovští hokejisté v pravidelném rytmu na trestnou lavici. Z pěti přesilových her v první části proměnili Plzeňané pouze jednu, když Peter Čerešňák napřáhl od modré a jeho projektil se zastavil až za zády gólmana Sochůrka - 1:2. Poté, co Klatovští přečkali zbylá oslabení, se hra na ledě vyrovnala a k vidění nebylo příliš střeleckých pokusů, jež by ohrožovaly oba gólmany.

Zvrat přišel těsně před polovinou duelu, kdy indiáni v rychlém sledu dvakrát udeřili. Nahození Lukáše Pulpána nejprve šikovně tečoval Miroslav Preisinger, který nasměroval kotouč mimo dosah klatovského brankáře - 1:3. Ještě veseleji bylo na straně extraligového celku o minutku později, kdy se střela debutujícího Tomáše Krystla mířící mimo branku otřela o brusle jednoho z domácích hráčů, čímž rázem dostala správný směr a skončila v kleci - 1:4.

Klatovy ale brzy vrátil do utkání Jiří Uhlík, k němuž se po rychlém protiútoku dostal kotouč v předbrankovém prostoru, kde se klatovský forward rychle zorientoval a zasunul touš za Polívku - 2:4. Poté se hned tři hráči Klatov během krátké chvíli ocitli v tváří tvář brankáři Plzně, jenž ovšem podržel svůj tým, případně nemusel zasahovat vůbec, když Topinka netrefil z blízkosti ani prostor tří tyčí.

Po druhé přestávce začal favorit zápasu potvrzovat papírové předpoklady a přihlížející diváci se dočkali gólové hitparády. Pátou branku Plzně zařídil v přesilové hře Lukáš Pulpán, jehož nahození nakonec doplachtilo až do sítě - 2:5. Recept na klatovskou defenzívu našli hosté i při vlastním oslabení. Po špatné rozehrávce se dostal do úniku Tomáš Svoboda, proti jehož přesně mířené střele nad vyrážečku byl Sochůrek krátký - 2:6.

Po šesté inkasované brance odjel ze svatyně Klatov Sochůrek, jehož nahradil Jonáš Štekr. Ani on ovšem nezastavil plzeňské brankové hody, když hned při druhé střele lovil puk ze své sítě. Po levé straně se prohnal Lukáš Pulpán, který nenápadnou střelou do vzdáleného rohu branky překvapil klatovského brankáře - 2:7. Škodovka uspěla i při další akci, při níž se Kubalíkův pokus odrazil na hůl Filipa Suchého, jehož dorážka prošla po ledě až na správné místo určení - 2:8.

Hrozící debakl se podařil Klatovům během chvíle částečně zredukovat. Němcovu nabídku zužitkoval Jan Jakubec, jemuž výborně vyšel jeho bekhendový blafák - 3:8. Další odpověď přišla hned záhy. Váchalův pokus se v přesilové hře dostal k volnému Petru Kodýtkovi, na nějž čekala již jednoduchá práce - 4:8. Poslední slovo v zápase ale měli svěřenci trenéra Michala Straky. Tomáš Svoboda si zvládl proklestit cestu až před brankáře Štekra, jemuž zasunul kotouč bleskově mezi betony.

Po konci řádné hrací doby si ještě obě mužstva zahrála pětiminutové prodloužení, v němž si vyzkoušela hru tři na tři. V něm ovšem bonusová branka nepadla, na řadu proto přišly samostatné nájezdy. I v nich nakonec byli úspěšnější indiáni, kteří si v přípravě proti druholigovému soupeři s chutí zastříleli.


Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák, asistent trenéra Plzně: "Kluci z Klatov se chtěli ukázat a hráli velmi dobře. Tohle utkání splnilo účel, není to úplně jednoduché hrát proti farmě. V začátku to bylo od nás trochu podcenění, ale potom si kluci uvědomili, že to nebude jednoduché a zlepšili jsme přístup. Viděli jsme i kluky z Klatov, kteří se chtěli vytáhnout. Po zápase jsme si zkusili ještě prodloužení tři na tři a nájezdy, kdy jsme chtěli zkusit některé hráče. Do soboty se musíme hlavně uzdravit, protože máme několik nemocných, kteří by jinak dnes nastoupili. Bude to úplně jiné utkání, nám v sobotu začíná sezóna a dáme do toho sto procent."

Související články

Polovina přípravných duelů bude za námi! Plzeň míří do Klatov!

Preview

Musíme na našem výkonu zapracovat, říká Lukáš Pulpán

Ohlasy

Aktuálně na webu

Rozpis Ligy mistrů

Rozpis Ligy mistrů: Škodovka začne doma s Luganem

Biotronik Praha

Biotronik zůstává partnerem HC Škoda Plzeň i pro další sezónu

TRÉNUJ JAKO INDIÁN

Projekt Trénuj jako indián pokračuje!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
WSM Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida