MHK - PLZ 1:4 - A opět Mountfield! Indiáni vyzráli na Východočechy i potřetí!

Plzeň - Čtyři zápasy mimo svou HM Arénu a osmnáct nastřílených branek. Indiáni na východě Čech naplnili střeleckou formu na cizích kluzištích. Západočeši tak s dříve neoblíbeným soupeřem bodovali posedmé v řadě!

21.kolo, út 15.11.2016, Fortuna aréna
Mountfield HK - Plzeň
1:4
0:1, 0:3, 1:0
Branky a nahrávky: 59. Štajnoch (Jarůšek, Džerinš) – 6. D. Sklenička (Hrnka, Koreis), 24. Pulpán (D. Kubalík, Kracík), 30. T. Svoboda (Kracík, D. Kubalík), 31. Vracovský (Kodýtek, Kvasnička). Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Gerát, Hynek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 4102. Střely na branku: 30:17. Zblokované střely: 2:8. Hity: 14:9. Vhazování: 33:16. Průběh utkání: 0:4, 1:4.
Mountfield HK Kacetl (31. Rybár) – Štajnoch, Newton, Gregorc, Dietz, Pláněk, Vydarený, Čáp – Jarůšek, Dragoun, Šimánek – Bednář (C), Kukumberg, Dej – Köhler, T. Knotek, Červený – R. Pavlík, Džerinš, Nedvídek – J. Dvořák.
Plzeň Machovský (Sochůrek) – Čerešňák, Kvasnička, P. Kadlec (C), Moravčík, D. Sklenička, Pulpán, Němeček – T. Svoboda, Kracík, D. Kubalík – Indrák, Kodýtek, Lev – Johnson, Preisinger, Vracovský – Hrnka, Koreis, Vondráček.

Komentář

Úvod utkání byl z obou stran poměrně opatrný, přesto přinesl brzký úvodní gól. Domácí celek nechal na modré osamoceného Davida Skleničku, který si ještě s pukem popojel pár dobrých metrů směrem k brance Kacetla a překonal jej rychlým švihem zápěstím - 0:1! Za necelou minutu mohli Východočeši odpovědět. Dej našel v dobré střelecké pozici Kukumberga, ten ovšem neseřídil dobře mířidla. Lépe svou ránu umístil z levého kruhu Knotek, Machovský byl připraven. Nejblíže vyrovnání byl v přesilové hře Köhler, pod betonem brankáře soupeře ale černý nesmysl do sítě nepropasíroval. Když pak v další početní výhodě neuspěl Bednář z levé strany a od modré nadvakrát Gregorc, odcházeli do kabin spokojenější hosté.

Do druhého dějství vstoupili Západočeši podobně jako do prvního. Kracík si vybruslil zpoza brány před ní, našel příhrou od tyče k tyči Kubalíka, jemuž rána sjela, na štěstí pro modrobílé ovšem přímo na hůl Lukáše Pulpána, který trefil poodkrytou klec - 0:2! A znovu mohl Mountfield přispěchat s rychlou odpovědí. Jarůšek vyslal do dobré příležitosti Džerinše, ten ani nadvakrát nepřekonal nastavený Machovského beton. A tak se ujal slova opět mistr přihrávek Jaroslav Kracík. Za bránou Kacetla dostal příliš mnoho prostoru, počkal si, až mu Tomáš Svoboda najede mezi kruhy a ten pak z první trefil nad rameno domácího gólmana - 0:3! Jen za zhruba minutu Kvasnička vyslal do akce dva na jednoho Kodýtka, jenž ideálně předložil Tomáš Vracovskému, který vymetl horní růžek a vyhnal Kecetla z branky - 0:4! Když bychom vzali akci podle věku účastníků, byla by to čísla 17 - 18 - 18. Stejnou situaci poté měli možnost zahrát dokonce při vlastním oslabení i Východočeši, jenže Dej s Knotkem jí překombinovali. Když neuspěli těsně před sirénou svými pokusy Šimánek a ani Džerinš, odcházelo se do kabin mnohem lépe Plzeňákům.

Poslední dvacetiminutovku odšpuntoval Dietz z levého kruhu, Machovský jeho pokus vyrazil. Toho za nedlouho poté zkoušel překvapit Jarůšek vytočením se zpoza brány, gólman indiánů se na švestkách nachytat nenechal. A poradil si i s tečí Džerinše Pláňkovy pobídky, touš nepříjemně zamířil mezi betony. Za hosty odpověděl dělovkou obránce Čerešňák, Rybár si s jeho projektilem poradil. Stejně tak s šikulou Vondráčkem, který se až před něj dokázal proháčkovat. Dnes velmi aktivní lotyšský hokejista Východočechů se před mužem s modrobílou maskou zjevil poté ještě dvakrát sám, ani jednou však nulu na kontě vstřelených branek svého celku nezměnil. V posledních minutách střetnutí dohrávali Plzeňští v oslabení a pro svého hrdinu v brankovišti čisté konto neudrželi. 67 vteřin před sirénou totiž z pravé strany našel Jarůšek za plzeňského hráče najíždějícího Martina Štajnocha, který udal výsledku finální podobu - 1:4!

Ohlasy trenérů

Václav Sýkora (Mountfield HK): Vůbec jsme nezačali tak, jak jsme si v kabině řekli. Chtěli jsme být mnohem agresivnější, ale to hráči nesplnili a do zápasu jsme se dostávali až ve druhé polovině první třetiny. Prohrávali jsme 0:1, tam byla velká šance výsledek změnit ve třech přesilovkách, ale bohužel jsme z nich nic nevytěžili. I do druhé třetiny jsme vstoupili špatně, ta byla vůbec tragická. Jednak jsme se nedostali do tlaku, i když jsme hledali recept na plzeňskou obranu středního pásma. Navíc jsme asi začali moc myslet jenom na útok a dělali obrovské hrubé chyby v obraně, které Plzeň využila až k vedení 4:0. Samozřejmě nemůžu utkání hodnotit jinak než negativně. Mrzí mě to kvůli divákům, kteří už podruhé doma neviděli od našeho týmu dobrý výkon.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Hradec Králové naposledy porazil Spartu a hrál velmi dobře. Chtěli jsme hlavně dobře bránit a počkat si na protiútoky. Dali jsme první gól, ale potom jsme bohužel byli třikrát vyloučeni, čímž se soupeř dostal trochu víc do hry. V kabině jsme si řekli, že to musíme změnit a hrát v pěti, protože jedině tak můžeme být silní. Druhá třetina se nám povedla, dali jsme tři góly. Věděli jsme, že Hradec po nás půjde a bude chtít s výsledkem něco udělat. Nabádali jsme kluky, aby se zbytečně nenechali někam vytáhnout a dobře bránili střední i obranné pásmo. I díky tomu, že jsme hru trochu kouskovali, jsme si závěr pohlídali a nepustili Hradec do tlaku, ke kterému se nadechoval. Díky celému mančaftu včetně Machyho, který znova předvedl, že je skvělý gólman, jsme získali tři body.