PLZ-CHM 2:1pp - Plzeň udolala Chomutov v prodloužení

5.10.2012

| Petr Naar, Adéla Maxianová, Petr Naar

PLZ - CHM 2:1pp
PLZ-CHM 2:1pp - Plzeň udolala Chomutov v prodloužení

Plzeň - Páteční zápas nabídl velmi napínavou podívanou. Diváci viděli přdevším souboj plzeňských střelců s chomutovským gólmanem Řehořem. Toho překonal z domácích pouze Tomáš Vlasák, poprvé hned na začátku zápasu, podruhé až v nastaveném čase. Díky němu se tak Plzeň může radovat z dvoubodového vítězství.

9.kolo, pá 5.10., 17:30, Plzeň - Chomutov
Plzeň
2:1p(1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Chomutov
 

Branky a nahrávky: 1. Vlasák (Gulaš, Straka), 64. Vlasák (Straka, Ševc) - 18. Frolík (Rýgl, Hřebejk). Rozhodčí: Sjoqvist, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5210. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Plzeň: Rask (Mazanec) - Frolo, Jeřábek, St. Pierre, Hanzlík, Marušák, Slovák, Ševc - Gulaš, Vlasák, Straka - Pletka, Kovář, Kratěna - Dvořák, Balej, Havlíček - Petruška, Lev, Pitule - Heřman

Chomutov: Rask (Mazanec) - Frolo, Jeřábek, St. Pierre, Hanzlík, Marušák, Slovák, Ševc - Gulaš, Vlasák, Straka - Pletka, Kovář, Kratěna - Dvořák, Balej, Havlíček - Petruška, Lev, Pitule - Heřman

 

Komentář

Diváci se plzeňské ČEZ Aréně ještě ani nestačili usadit na svá místa a na světelné kostce se už měnilo skóre utkání. Od postranního mantinelu přihrál Milan Gulaš před branku do prostoru mezikruží, kam si sjížděl Tomáš Vlasák, jenž okamžitě vypálil. Chomutovský gólman Milan Řehoř sice na svém těle ucítil intenzitu projektilu, ale nepovedlo se mu zkrotit puk, který se mezitím pomalu došoural k tyčce za brankovou čáru. Časomíra se zastavila po čtyřiadvaceti sekundách hry. O dvě minuty později ale mohlo být srovnáno. Finského brankáře v plzeňských službách Tuukka Raska zaskočila svižná střela chomutovského Patrika Lušňáka, která ale jen rozezvučela brankovou konstrukci. Vyrovnání se Chomutov přecijen dočkal ještě v první třetině, i když téměř v jejím závěru. V 18. minutě vyslal od modré střílenou přihrávku směrem k plzeňskému gólmanovi Martin Rýgl. Michael Frolík, který clonil před plzeňskou brankou, se povedlo tečovat puk takovým způsobem, že na něj Tuukka Rask nestačil zareagovat a musel tak i on lovit puk ze své sítě.

Druhá třetina se nesla ve znamení přetahované o puk. Na pohlednou šanci si museli diváci počkat přibližně do poloviny druhého dějství, kdy si Straka s Gulašem naráželi puk v přechodu ze středního pásma do útočného. Nakonec Straka vypálil, ale Řehoř stál na svém místě pozorně a puk lapil. Na konci 32. minuty přihrával Balej skrz brankoviště Dvořákovi, který puk zametl do branky. Na krátko tak rozjásal plzeňské fanoušky, ovšem jejich radost skončila tak rychle, jako začala. Branka nebyla uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Do vedení se mohl dostat poté Chomutov, když Zálešák skvěle našel najíždějícího Hafenrichtera. Chomutovský útočník však ve vyložené šanci přestřelil plzeňskou branku. Ačkoliv Plzeň přestřílela Chomutov ve druhé třetině 20:6, branka nepadla ani na jedné straně a stav skóre zůstal nerozhodný 1:1 jako po první třetině.

Do největší šance utkání se dostal David Hruška, který si najížděl na útočné modré a Hafenrichter ho přesnou přihrávkou našel. Hruška od modré lajny uháněl úplně sám na Raska, ale plzeňský brankář jeho střelecký pokus zachytil ramenem. V 56. minutě se Plzni naskytla krátká dvojnásobná přesilová hra. Patnáct vteřin ji ovšem nestačilo, aby výrazněji ohrozila Řehořovu branku. Rozhodnutí nepřišlo ani do uplynutí šedesáté minuty hry, tak přišlo na řadu pětiminutové prodloužení.

V nastaveném čase mohl rozhodnout Martin Rýgl, jenž upaloval osamocen na Raska. Jeho zakončení ale postrádalo přesnost, plzeňský gólman ani nemusel zasahovat a puk skočil na zadním mantinelu. Promarněné šance mohl Rýgl okamžitě litovat, jelikož Plzeň rozhodla hned z protiútoku. Z hloubky útočného pásma Plzně vyslal Straka přihrávku k modré lajně, kde už čekal Vlasák. Jeho pohotová střela skončila v síti chomutovské branky a tím bylo rozhodnuto o dělbě třetího bodu.

Fotogalerie

Gól po 24 vteřinách hry v síti Pirátů. Oslava hned v úvodu zápasu. Navrátilec do sestavy Nicolas St.Pierre. V očekávání. Milan Gulaš se tlačí k puku. Rána končící na pravém betonu brankáře Řehoře. Tuuka Rask přikrývá puk lapačkou... ...o zbytek se postarali spoluhráči. Onřej Havlíček po nahození na brankaře Pirátů. Bohužel na dlouhouhůl
 
 

 

Ohlasy trenérů

Jiří Doležal (Chomutov): Domácí dneska prokázali velkou kvalitu, ta se projevila hned v první minutě. I v průběhu celé třetiny byli jasně lepší. My jsme ubránili veškeré situace díky snaze a obětavosti. Vzhledem k tomu, jak jsme hráli prodloužení nás ztráta mrzí, ale jinak musím říct, že domácí si vítězství zasloužili.

Milan Razým (Plzeň): Měli jsme územní a střeleckou převahu, ale dneska dominovali brankáře. Pro nás je pozitivní, že dobře zahrál a třetí a čtvrtý útok. Tak dlouho jsme do soupeře bušili, až jsme byli odměněni druhým gólem v prodloužení. Hodně nám pomohl také Tuukka Rask, který se zápas od zápasu zvedá. Vzhledem k průběhu zápasu jsme se dvěma body spokojeni.


 
 

Partneři