LIT - PLZ 4:1 - Indiáni ani napodruhé na severu neuspěli

Plzeňští indiáni se po tomto duelu mohli vyšvihnout na první příčku extraligy, kdyby zápas proti chemikům zvládli a Sparta zaváhala. realita však byla naprosto odlišná; jelikož ani jedna podmínka nebyla splněna, náskok Pražanů vyrostl na pět bodů. Domácí Litvínov, který bojuje alespoň o teoretickou šanci proklouznutí do play-off, vstřelil 4 branky, kdežto Plzeň kontrovala jen úspěchem Radka Dudy.

49.kolo, pá 17.2.2012
Litvínov - Plzeň
4:1
0:0, 2:1, 2:0
Branky a nahrávky: 36. Černý (Kubát, Hübl), 38. Majdan (Frolík, Trávníček), 42. Ručinský (Jenáček, Trávníček), 60. Hübl - 35. Duda (Kovář). Rozhodčí: Homola, Šindler - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:9 + Trávníček (LIT) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4350.
Litvínov Volke - Brejčák, Černošek, Gula, Jareš, Kousalík, Kubát, Skuhrovec, Stříteský - Černý, Frolík, Gerhát, Hübl, Jenáček, Jurčík, Lukeš, Majdan, Ručinský, Smolka, Šrámek, Trávníček.
Plzeň Svoboda - Frolo, Hanzlík, Kaberle, Marušák, Modrý, Růžička, St. Pierre - Duda, Dvořák, Havlíček, Heřman M., Johnson, Kovář, Kratěna, Mrňa, Petruška, Pitule, Pletka, Straka, Stránský.

Komentář

První ostré zákroky si připsal hostující Svoboda na konci šesté minuty, když musel po kratičkých pauzách likvidovat tři litvínovské šance. Celý zmatek v plzeňském brankovišti šel na vrub Černoška, který rozpoutal svou dobrou střelou vlnu dorážek, ale na plzeňského gólmana si nepřišel. Na ledě se i trochu přiostřilo, za vzájemné ošťouchávání si šli shodně na dvě minuty odpočinout Frolo a Brejčák. Hra ve čtyřech lépe seděla chemikům, ale větší šanci si nevypracovali. To platilo i během první přesilovky duelu, kterou si taktéž připsali domácí. Těm se podařilo Plzeň vystrašit v osmnácté minutě, když se další útočná valila na Svobodu, ale na poslední chvíli za záchrannou brzdu zatáhl Jiří Marušák.

Litvínov i nadále platil za aktivnější tým. Ve 23. minutě Kubát vystřelil a plzeňský gólman chvilku hledal kotouč, ale ke své radosti jej nalezl dobře ukrytý pod svou výstrojí. Po hluché části rozproudil krev v žilách fanoušků Frolík, jenž se uvolnil na modré a vydal se na steč plzeňské branky, bekhendovým blafákem ale neuspěl. A tak se radovali hosté, když se Radek Duda prosadil snad i s trochou štěstí bekhendovým pokusem. Ale vedení Plzně mělo jepičí život, jen za 37 vteřin bylo srovnáno. Jakub Černý rovněž bekhendem napodobil Dudu. A téměř za dvě minuty už Verva vedla, Juraj Majdan se nijak nerozpakoval a bez přípravy napálil kotouč za Svobodu.

Aktivita chemiků neopadla ani v třetí části, už za 75 sekund navýšil vedení svého týmu zkušený Martin Ručinský.Litvínovští vzápětí pohrdli přečíslením tří proti jednomu indiánovi, a tak šance hostů na bodový zisk pořád žily. Stejně se svou šancí naložili Hübl a Černý. A Plzeň se skutečně téměř dostala do utkání. V 56. minutě byli indiáni na dosah kontaktního gólu, když si Volke srazil nahozený kotouč do vlastní branky. K radosti domácích jej ale zastavil ještě před doplutím do branky. Indiáni nic nevzdali, odvolali gólmana a na steč vyrazili o jednoho muže ve výhodě. Jenže snížení se nekonalo, naopak brankovou pojistku poslal do opuštěné klece Viktor Hübl.

Ohlasy trenérů

Vladimír Jeřábek (Litvínov): Jsme v těžké situaci. Plzeň je velmi kvalitní mužstvo. Připravovali jsme se na jejich situace, které jim rozhodují utkání. V důležitých chvílích nás podržel brankář. Dokázali jsme jejich sílu v útoku obranou trošku eliminovat. Gól, co jsme dostali, byl po velké chybě. Tím, že potřebujeme body, jsme to otočili na stav 2:1. Po třetím gólu jsme se uklidnili. Každý zápas je úplně jiný, dnes jsme hráli s kvalitnějším soupeřem a dopadlo to úplně jinak než minule. Jsem rád, že jsme hráli tak, jak jsme si řekli. Jsme rádi za tři body.

Milan Razým (Plzeň): Po bezbrankové první třetině jsme ve druhé skórovali pouze jednou a bohužel naposled. Domácí to dokázali otočit. Na začátku třetí třetiny utekli na rozdíl dvou branek a tím jim narostla křídla, měli lepší pohyb a my jsme se nedokázali prosadit. Samozřejmě s jedním gólem nemůžeme vyhrát. Poté domácí své vítězství pouze potvrdili čtvrtým gólem.