Starší dorost nedotáhl venkovní vítěznou sérii do konce, podlehl Třinci

28.1.2012

Starší dorostenci: HC Oceláři Třinec - HC Plzeň 1929 8:2 (3:0, 3:2, 2:0). Po sladké výhře nad lídrem z Vítkovic přišlo na indiány velké probuzení, když vysoko prohráli na ledě Ocelářů. Indiáni tak nedokázali protáhnout své vítězné tažení Moravou, když v jednom týdnu už porazili tři soupeře. Čestné úspěchy Plzně vstřelili Vlček a Šimandl.

36.kolo, so 28.1., 12:00, Třinec - Plzeň
Třinec
8:2(3:0, 3:2, 2:0)
Plzeň

Branky a nahrávky: 10. Ohera (Běhal), 15. Franek (Jaroš, Růžička), 16. Ohera (Kovařčík), 22. Kofroň (Cienciala D., Jašek), 30. Růžička (Kovařčík, Valíček), 40. Jaroš (Růžička, Foltýn), 57. Kofroň (Jaroš, Cienciala A.), 58. Foltýn (Kasala) - 22. Vlček (Holý), 26. Šimandl. Rozhodčí: . Vyloučení: 7:7, navíc Andrlík Tomáš (PLZ) 10 min nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 103. Střely na branku: 46:29. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 8:2.

Třinec: Němec - Mičulka, Valíček, Cienciala A., Jašek, Běhal, Foltýn, Cienciala D., Růžička, Kovařčík, Kasala, Pěnčík, Kofroň, Franek, Dérkowski, Heider, Ohera, Jaroš

Plzeň: Pacl - Polívka, Kubík, Sladký, Šimandl, Andrlík, Holý, Přikryl, Tulačka, Šmíd, Marcel, Lobo, Moravčík, Mašek, Schleiss, Zimmermann, Polata, Vlček, Krliš, Kristl, Ryba

Komentář

V první třetině jsme sledovali vyrovnaný hokej, ale štěstí v koncovce měli pouze domácí. V desáté minutě plzeňský brankář chytil Běhalovu střelu, puk mu však vypadl a Filip Ohera dokonal dílo. V patnácté minutě využil zmatku před brankou hostů Tomáš Franek a zvýšil na 2:0. O necelou minutu později vystřelil na Pacla Filip Ohera, strážce plzeňské svatyně si puk přehazoval jako horkou bramboru a nakonec černá guma spadla za brankovou čáru. Svou reputaci si hostující brankář napravil v následující přesilové hře Třince, když úspěšně čelil palbě ocelářských pojektilů.

Hned v úvodu druhého dějství využil závaru před brankou Adam Kofroň a vsítil hostům čtvrtou branku. Lukáš Vlček přišel s bleskovou odpovědí, když překvapil Němce zpoza brány. Ve 26.minutě stál Šimandl tváři v tvář Karlu Němci, který se snažil ubránit útočníkovi sekáním. Toto se nelíbilo sudímu a nařídil trestné střílení. Martin Šimandl svou příležitost nepromarnil a snížil na 4:2.

Od poloviny utkání už na ledě úřadovali pouze domácí. Pátou branku vsítil Marek Růžička, když dorazil puk do indiánského týpí. Plzeňští Indiáni znervózněli a hromadně odcházeli na lavici hanby. Využít přesilovou hru se podařilo až Tadeášovi Jarošovi pár sekund před sirénou.

Za stavu 5:2 se dá říci, že je po zápase. Mladí hokejisté ovšem bojovali do poslední chvíle. Třinečtí nepolevovali ve svém výkonu a hosté se nevzdávali. Oba brankáři se měli co ohánět. Až v závěru utkání nakonec kapituloval plzeňský brankář a hned dvakrát. Nejdříve Adam Kofroň dorazil za jeho záda vyražený puk a o pár vteřin později Michael Foltýn propálil od modré vše, co mu stálo v cestě. Jiří Běhal stačil ještě před závěrečnou sirénou rozezvonit kovovou konstrukci plzeňské branky, ale výsledek na světelné tabuli 8:2 se už nezměnil.

Ohlasy trenérů

Roman Cienciala (Třinec): Dneska kluci předvedli fantastický výkon. Myslím si, že celé to zvedl Tomáš Franek, který celé mužstvo nakopl. Jsme rádi za vítězné body.

Ivan Vlček (Plzeň): Tento týden jsme hráli čtyři zápasy a všechny na Moravě. Měli jsme špatný začátek, gólmanovi se to tam nepovedlo a pustil tři branky. Od toho se pak vyvíjel průběh celého zápasu. Měli jsme sice zraněné hráče, ale na to se vymlouvat nemůžeme. Třinec hrál důrazně a dobře a my jsme se s tím nedokázali srovnat.