Bude bod z Litvínova stačit?

L i t v í n o v - Pouze bod dokázali získat hráči Plzně v přestřelce na severu Čech. Po hektickém úvodu, kdy i díky dvěma trefám Dvořáka byl ve 4. minutě stav 2:2, se Plzeň dostala do vedení dorážkou Adamského, ale domácí dvěma slepenými brankami ve druhé třetině otočili. Bod pro Keramiku zachránil v poslední části Dušan Andrašovský. Domácí po remíze definitivně ztratili šanci na play-off, Plzeň je stále ve hře, ale má ze všech uchazečů nejhorší pozici.

50.kolo, út 25.2.2003
Litvínov - Plzeň
4:4pp
Branky: 2. Trávníček (Kotrla), 3. Steiner (Prorok, Havel), 24. Steiner (Ťupa, Prorok), 25. Hübl (Žemlička) - 1. Dvořák, 4. Dvořák (Straka, Andrašovský), 14. Adamský (Vlček), 54. Andrašovský (Dvořák). Rozhodčí: Bolina, Jebavý - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:5, navíc Bombic 10 min., Kotrla - Matějovský, Jiří Hanzlík všichni 5 min. a do konce utkání, Branda 10 min. Bez využití. Diváci: 1956.
Litvínov Pinc (14. Podolka) - Martínek, Hranáč, Poživil, Bombic, Kroupa, Ťupa, Klobouček, R. Mrázek - Kašpar, V. Hübl, Žemlička - Trávníček, T. Martinec, Kotrla - Říha, Petružálek, Gombár - Havel, Steiner, Prorok.
Plzeň Barta - Mazanec, Řezníček, Dobroň, Jiří Hanzlík, M. Divíšek, I. Vlček - Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Branda, Hurtaj, Matějovský (8. Volák) - Koreis, Švík, Adamský.
PlzeňPlzeň
Bohužel pro tento zápas nebyly nalezeny žádné statistiky

Komentář

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistentPozitivní účastNegativní účast
0:43 Michal Dvořák Dvořák, Mazanec, Řezníček, Straka, Andrašovský Martínek, Hranáč, Hübl, Trávníček, Kotrla
1:21 Michal Trávníček Jindřich Kotrla Trávníček, Kotrla, Poživil, Bombic, Martinec Divíšek, Vlček, Koreis, Švík, Adamský
2:17 Ondřej Steiner Ivo Prorok Lukáš Havel Steiner, Prorok, Havel, Ťupa, Klobouček Mazanec, Hanzlík, Branda, Hurtaj, Matějovský
3:07 Michal Dvořák Dušan Andrašovský Josef Straka Dvořák, Andrašovský, Straka, Mazanec, Řezníček Martínek, Hranáč, Kašpar, Hübl, Žemlička
13:02 Martin Adamský Jakub Koreis Jan Švík Adamský, Koreis, Švík, Divíšek, Vlček Ťupa, Mrázek, Havel, Steiner, Prorok
23:26 Ondřej Steiner Martin Ťupa Ivo Prorok Steiner, Ťupa, Prorok, Mrázek, Havel Mazanec, Řezníček, Dvořák, Straka, Andrašovský
24:03 Viktor Hübl Richard Žemlička Lukáš Kašpar Hübl, Žemlička, Kašpar, Ťupa, Klobouček Dobroň, Hanzlík, Hurtaj, Švík, Adamský
53:14 Dušan Andrašovský Michal Dvořák Josef Straka Andrašovský, Dvořák, Straka, Mazanec, Řezníček Hranáč, Mrázek, Kašpar, Žemlička
Střely na branku
Plzeň
D.Mazanec3
J.Řezníček2
M.Dobroň3
J.Hanzlík3
M.Divíšek0
I.Vlček4
M.Dvořák2
D.Andrašovský3
D.Branda3
L.Hurtaj1
R.Matějovský0
J.Koreis3
J.Švík3
M.Adamský1
R.Procházka1
M.Volák3
CELKEM37
Statistika vhazování
Plzeň
J.Straka15/25
D.Branda1/1
L.Hurtaj15/25
J.Koreis8/12
J.Švík3/5
CELKEM42/68
Reportáž

Utkání mělo divoký začátek, už za 187 sekund svítilo na světelné tabuli skóre 2:2. Keramika přišla k vedení jako slepý k houslím, ve 43. vteřině nastřelil v rozehrávce brankář Pinc Dvořáka a puk se od něj odrazil do branky. Za 40 sekund ale Trávníček po samostatné akci vyrovnal a ve 3. minutě Steiner otočil stav. Střelecká přehlídka však pokračovala dále a za 50 vteřin se podruhé trefil Dvořák, když plzeňský útok projel domácí obranou jako nůž máslem.

Šanci na další změnu skóre domácí promarnili při přesilovce pět na tři, kdy hosté hráli bez potrestaných Matějovského a Divíška, Matějovský byl za faul loktem vyloučen do konce utání. Domácí však hráli přesilovku mizerně a naopak byla to Plzeň, kdo šla v 14. minutě dorážkou Adamského do vedení. Po této brance přepustil Pinc místo Podolkovi.

Ve druhé části se dařilo domácímu celku, který za 37 vteřin dvěma góly opět získal po dvou tečovaných střelách vedení - trefili se Hübl a podruhé Seiner. Bojovnost domácích v tu chvíli slavila úspěch a Plzeň se nedokázala prosadit ani ve dvojnásobné přesilovce, dlouhé více než minutu a půl. Straka netrefil prázdnou branku a Hanzlík nastřelil jen tyč Podolkovy branky.

V závěrečné třetině Plzeň vsadila vše na útok a její snaha o vyrovnání byla korunována šest minut před koncem normální hrací doby, autorem branky byl po spolupráci celého útoku Andrašovský. Další branka však již v utkání nepadla, a zápas tak skončil pro oba týmy tím nejhorším možným výsledkem, totiž remízou. Domácí po ní definitivně ztratili naději hrát v play-off, Plzeň bude muset spoléhat na výpadky svých konkurentů.


Ohlasy trenérů

Jaroslav Hübl (Litvínov): "Je škoda, že když už jsme doma dali více než dva góly, tak jsme nevyhráli. Nedařilo se nám v defenzivě. Naše mladé mužstvo by vítězství potřebovalo."

Karel Trachta (Plzeň): "Chtěli jsme vyhrát a byli jsme k tomu blízko. Po chybách se však ze zápasu stala bitva. Hrál se otevřený hokej s mnoha brankovými příležitostmi."

Související články

Mínus jeden

Preview

Aktuálně na webu

PRODEJNÍ STŘEDA

Další prodejní středa je tady! Tentokrát s nádechem loučení

OTEVŘENÍ HŘIŠTĚ

Proběhlo slavnostní otevření multifunkčního hřiště!

SOUSTŘEDĚNÍ

Dorost má za sebou soustředění v Třemošné

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida