Vůbec jsme nechytili začátek, to musíme zlepšit, velí Kracík

Praha - Chybělo málo. Indiánům sice dvě třetiny na ledě Sparty úplně nevyšly, v té třeti se však dostali na kontakt a byli blízko vyrovnání. Pražané ale těsné vedení udrželi a slavili tříbodový zisk. Utkání zhodnotili útočníci Tomáš Vondráček a Jaroslav Kracík.

Do zápasu Plzeň nevstoupila zrovna ideálně. Sparta v úvodní polovině působila sebevědomějším dojmem a to stálo Plzeň úspěch. „Začátek jsme moc nechytili, v první třetině jsme neměli takřka vůbec nic,“ všiml si Jaroslav Kracík. „Ve druhé nám pak dali další gól,“ mrzelo ho.

S centrem elitní pětky souhlasí i Tomáš Vondráček. „Asi jsme byli ještě rozsedění z autobusu, nevím. Moc nám to nevyšlo, v určitých chvílích vždy chyběl krok, abychom byli před nimi,“ nechal se slyšet útočník, který v Plzni hostuje z brněnské Komety.

Po brance na 2:0, kterou ve 25. minutě vsítil Petr Vrána, si Škodovka vzala oddechový čas. „Trenéři nám tam říkali, abychom se z toho nepos****. Abychom více chodili do brány, stříleli a po kontaktní brance to třeba otočili,“ prozradil Kracík. „Prostě nám řekli, abychom začali hrát svou hru a uklidnili se. Málo jsme stříleli, musíme tu hru zjednodušovat,“ přitaká Tomáš Vondráček.

V 54. minutě se nakonec Plzni podařilo snížit zásluhou trefy Tomáše Svobody, přihrával mu právě Jaroslav Kracík. „Krtek to tam dobře zavážel a podle mě byl jasně faulován. Přesto se puk dostal k nám a pak už jsme tam s Tomášem byli dva na gólmana,“ popsal inkriminovaný moment Kracík. „Sparta pak znervózněla a měli jsme trochu i smůlu, bohužel už nám to tam nepadlo,“ mrzelo Vondráčka.

V dalším zápase přivítá Plzeň Liberec, hrát se bude v neděli od 16:30. „Myslím si, že můžeme hrát s každým. Jdeme do toho zápas od zápasu, je jedno, kdo přijede,“ odmítá Kracík poraženeckou náladu z důvodu role outsidera. „V neděli prostě musíme začít lépe než dneska a vyhrát,“ má jasno nejlepší nahrávač modrobílých.


Související články

Indiáni míří na Prahu, postaví se v repríze semifinále Spartě!

Preview

SPA - PLZ 2:1 - Indiáni po tuhém boji těsně podlehli pražské Spartě

Report

Aktuálně na webu

Akce ve fanshopu

Tento způsob prodeje zdá se velmi vhodným! Ve fanshopu zodpovědně prodávalo trio Pejchar, Svoboda, Schleiss

Tisková zpráva

Hokejisté nadělovali dárky malým pacientům FN Plzeň

Rozhovor

Matyáš Kantner: Na premiérový start nikdy nezapomenu

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Apex SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
WSM Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida