Vletěli na nás víc, než jsme čekali, připouští Matěj Machovský

Liberec – Bodová šňůra plzeňských hokejistů se zastavila na ledě Liberce. Indiáni nesehráli pod Ještědem špatné utkání, na zisk to však nestačilo i vinou špatného začátku utkání. Velkou oporou Škody byl opět brankář Matěj Machovský.

Plzeňští hokejisté po sedmi zápasech alespoň s bodem vyšli naprázdno. Na ledě úřadujících mistrů padli 1:3. „Byl to těžký zápas, oni na nás vlétli, měli lepší pohyb a z toho pramenil i jejich první gól. Nám se povedlo v závěru první třetiny se štěstím srovnat. Od druhé třetiny to byl bojovný zápas, my jsme trefili několikrát tyčku, jim se povedlo dát v závěru gól a už si to pohlídali,“ ohlíží se brankář Matěj Machovský.

Liberec začal vzájemný souboj velmi aktivně a hned v úvodu se dostal do vedení. „Vletěli na nás možná víc, než jsme čekali a my jsme měli špatný pohyb,“ říká plzeňská opora v brance.

Indiáni se dostali zpátky do zápasu v závěru první části a mohli jít do druhé části za vyrovnaného stavu. „Je to určitě výhodnější jít do druhé třetiny za vyrovnaného stavu než s myšlenkou, že musíte útočit, abyste srovnali. Oni měli ve druhé třetině taky hodně šancí, byli nebezpečnější a vyhráli zaslouženě,“ přiznává Machovský.

Bílí Tygři potvrdili v zápase svojí výbornou aktuální formu a to, proč momentálně kralují celé soutěži. „Liberec má kvalitní tým a ten útok taky. Daří se jim, takže si víc věří a pramení z toho jejich hra,“ uvádí Matěj Machovský.

Rozhodující moment přišel v závěrečné části. V přesilové hře se povedlo domácím dát zlomový gól, když pomohl i šťastný odraz. „Hráč před brankou s tím neměl moc společného, tam to trefilo někoho do kalhot a změnilo to směr. Byl to pro ně šťastný moment,“ uznává Machovský.

Po zápase se plzeňský tým přesouvá ihned do Třince, kde v neděli odehraje další náročný souboj. „Bude to opět o našem pohybu. Minulý zápas s Třincem jsme měli dobrý pohyb a vyhráli jsme tam. To musíme mít i tentokrát,“ nabádá Matěj Machovský.


Související články

Poslední čtvrtina je tu, indiáni míří do Liberce!

Preview

LIB - PLZ 3:1 - Na ledě úřadujícího mistra i lídra bojovali indiáni o body až do poslední minuty

Report

Aktuálně na webu

Akce ve fanshopu

Tento způsob prodeje zdá se velmi vhodným! Ve fanshopu zodpovědně prodávalo trio Pejchar, Svoboda, Schleiss

Tisková zpráva

Hokejisté nadělovali dárky malým pacientům FN Plzeň

Rozhovor

Matyáš Kantner: Na premiérový start nikdy nezapomenu

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Apex SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
WSM Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida