Věříme, že to doma zvládneme a vrátíme se na pátý zápas, hlásí Čerešňák

Plzeň - Druhou prohru v předkole na ostravském ledě okomentoval bývalý obránce Vítkovic, jenž už dnes bojuje v plzeňských barvách, Peter Čerešňák.

Peter Čerešňák odehrál ve druhém utkání série ze svého pohledu velmi slušný zápas, po utkání mu však pochopitelně do řeči nebylo: „Jsem smutný a na*raný, nevím, co by se k tomu dalo říct víc,“ hlesl bek s číslem 14. Po dlouhém přemýšlení v odpovědi přece jenom pokračoval: „Byl to dobře rozehraný zápas, měli jsme ještě další šance, ale bohužel soupeř vyrovnal v poslední třetině, prodloužení bylo, jaké bylo.“

V prvním play-off za plzeňské indiány nastoupil hned proti svému bývalému týmu, ale nyní už v tom moc zvláštností Čerešňák nevidí: „Už jsme proti sobě odehráli zápasy v základní části, takže to spíše opadlo. Ale speciální je to rozhodně kvůli play-off, tak by to bylo asi proti všem týmům. Každý zápas je totiž nesmírně důležitý. Strašně to štve, že jsme to nedotáhli do vítězného konce,“ říká slovenský muž z defenzivních řad.

Začátky prvního a druhého předkola byly úplně jiné, do odvety totiž Škodovka vlétla o dost razantněji, jak den předtím slibovala. „Něco jsme si k tomu před zápasem řekli, poučili jsme se. Měli jsme šance, ale spadli tam jen dva góly. I domácí měli samozřejmě šance, Matěj Machovský toho hodně pochytal. Bylo to vyrovnané,“ myslí si Peter Čerešňák.

O hodnocení dalšího průběhu střetnutí už musí plzeňský obránce opět hodně uvažovat: „Zápas má různé fáze, jednou tlačíme my, potom oni. Vítkovice se potom gólem dostaly do hry, ale… No, musíme se z toho oklepat.“ Po první brance Ostravanů přišlo okamžité vyrovnání, zápas nakonec došel do prodloužení, které trvalo jen devět sekund. „Takto krátké prodloužení jsem ještě nezažil, to určitě ne,“ pravil Čerešňák. A bek Škodovky na závěr dodává: „Určitě věříme tomu, že to doma zvládneme a vrátíme se do Vítkovic na pátý zápas!“


Související články

Série míří do Plzně! Indiáni musejí stále třikrát vyhrát

Preview

PK2: VIT - PLZ 3:2pp - Škodovka musí doma dvakrát uspět

Report

Aktuálně na webu

Akce ve fanshopu

Tento způsob prodeje zdá se velmi vhodným! Ve fanshopu zodpovědně prodávalo trio Pejchar, Svoboda, Schleiss

Tisková zpráva

Hokejisté nadělovali dárky malým pacientům FN Plzeň

Rozhovor

Matyáš Kantner: Na premiérový start nikdy nezapomenu

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Apex SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
WSM Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida