V Lize mistrů narazíme na úřadující šampiony

Skupinová fáze hokejové Ligy mistrů byla rozlosována! Plzeň se ve skupině utká s úřadujícím šampionem evropské soutěže, finalistou švýcarské ligy a slovenským mistrem.

V Kodani proběhl los hokejové Ligy mistrů, který se každoročně koná během světového šampionátu. Podruhé výrazně zajímal i fanoušky Plzně, která se po jednoleté pauze do soutěže vrací.

Škodovka šla do losu z druhého výkonnostního koše, kam se dostala díky vítězství v základní části extraligy. I tak nakonec ale dostala do skupiny velice silné soupeře!

Ze čtvrtého koše byla totiž do naší skupiny H vylosována Banská Bystrica, slovenský mistr, týmem ze třetího koše je HC Lugano, na které Plzeň narazila už při předchozím působení v Lize mistrů, a favoritem skupiny bude bez debat finský celek JYP Jyväskylä, který v poslední sezóně Ligu mistrů ovládl, když ve finále překonal švédské Växjö.

"Určitě to je hodně těžká skupina, ale i tak se budeme chtít poprat o postup," komentoval výsledek losu přímo na místě Tomáš Vlasák. "Z pohledu cestování jsme spokojení, je tam spousta finských a švédských týmů, nám to vyšlo na jeden letecký trip, takže dobrá skupina."

"Bude to každopádně dobrá konfrontace a zjištění, jak na tom vlastně v Evropě jsme. Je to mimořádně kvalitní soupeř, celkový vítěz soutěže a hodně vyspělé mužstvo," popisoval Vlasák finský tým JYP Jyväskylä, který patří znovu mezi favority celé Ligy mistrů.

To nejlepší z uplynulé sezóny:


Související články

V Lize mistrů narazíme na úřadující šampiony

Los Ligy mistrů

Losování soutěže se Zpravodajem INDIÁN

SOUTĚŽ

Přijďte o Velikonocích fandit! Sektor hostů je vyprodaný!

Přijďte fandit

Čtvrtfinále s Olomoucí opět po dvou letech. Jak probíhalo v roce 2016?

Čtvrtfinále 2015/16

Aktuálně na webu

Rozhovor Vojtěch Němec

Chci být platným členem týmu a pomoci Plzni tam, kam patří, hlásí Vojtěch Němec

Los Ligy mistrů

V Lize mistrů narazíme na úřadující šampiony

Tomáš Vlasák

Tomáš Vlasák: Naše hra se mi líbí, šanci na semifinále určitě máme

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
WSM Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida